Patarimai norinčioms palengvinti toksikozę

Daugeliui atrodo, kad toksikozė – vienas iš akivaizdžiausių nėštumo požymių. Žinoma, jausmas ne pats maloniausias – iki tol mėgtas maistas tampa tiesiog nepakenčiamas, atsiranda nuovargis ir mieguistumas, rytais pykina, vemiama. Toks jau tas moters organizmas. Vienos net nepastebi kokių nors ypatingų pokyčių, o kitoms toksikozė smogia taip, kad tenka gerti specialius vaistus.

Toksikozės priežastys

Dažniausiai toksikozė pasireiškia pirmoje nėštumo pusėje, tačiau kartais tai nutinka ir vėliau. Kaip vieną iš pagrindinių toksikozės priežasčių gydytojai įvardina hormoninius pokyčius, vykstančius nėštukės organizme. Skonio ir kvapo centrai tampa daug jautresni, todėl valgant arba trūkstant šviežio oro ir pasireikškia šie nemalonūs pojūčiai.

Dar viena toksikozės atsiradimo versija – placentos nebrandumas. Esmė ta, kad iki 16 savaitės ji dar nebrandi, negali apsaugoti moters organizmo nuo vaisiaus medžiagų apykaitos produktų. Tai reiškia, kad jie patenka tiesiogiai į būsimosios mamytės kraują ir sukelia intoksikaciją, pasireiškiančią pykinimu, nepakantumu kvapams ir vėmimu.

Svarbų vaidmenį atlieka ir genetika. Dauguma gydytojų sutinka, kad jeigu moteris nėštumo metu turėjo bėdų dėl toksikozės, jos dukra greičiausiai taip pat susidurs su šia problema.

Toksikozės profilaktika

Jeigu tu tik neseniai sužinojai apie savo nėštumą, jautiesi gerai ir dar nepatyrei jokių toksikozės simptomų, galima tave pasveikinti. Gal tau niekada ir neprireiks šių patarimų. Vis dėlto geriau profilaktiškai imtis šiokių tokių apsisaugojimo priemonių, negu ištikus bėdai kankintis ir ieškoti atsakymų, kaip ją palengvinti.

Pasistenk išbraukti iš savo raciono išbraukti aštraus ir stipraus kvapo maistą, pavyzdžiui, česnaką, svogūnus, specifinio aromato prieskonius. Gali tekti atsisakyti aromatizuotos arbatos, vietoje jos gerti kompotą, sultis (beje, tai ne tik skanu, bet ir naudinga).

2 psl. »

Komentarai (7)

eureka 2018-08-20 15:33
baigiu kojas patiest nuo situ pykinimu....netraukia niekas-nei vaisiai nei saldumynai,gatava vien rauginatais agurkais likciau gyva..nuo arbatu pykina,vandens irgi...
Kamilė 2012-02-28 14:43
Hm. Dabar, kai pagalvoju, citrina tikrai buvo geras ir universalus daiktas. Nesuvalgei - veidą pasitepei, odą pašviesinai, nagus pagražinai :D ir maistas, ir vaistas, ir grožio priemonė
Šarūnė 2012-02-28 09:57
Man tik imbieras ir tepadėdavo
Aušra 2012-01-06 15:30
Man imbieras ar šiaip, ar taip nepatinka. Bet geresnio vaisto kelionių metu nežinau.
Vaiduliukas 2012-01-06 15:25
niekada iki siol negirdejau versijos, kad pykina nuo vaisiaus apykaitos produktu. gal ir visai tiketina
Pupa 2012-01-06 15:23
Aš visada mėgau imbierų arbatą, bet kai pastojau nuo imbierų kvapo iškart pykint pradėdavo :) Ir tai buvo vienintelis produktas, nuo kurio pykino :)
Lina 2012-01-06 15:05
Dievuliau mano... Ir man taip bus? :(

Sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaikai pradeda sapnuoti dar prieš gimimą.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai