Patarimai, kaip užtikrinti vaikų saugumą virtuvėje

„Pampers“ pataria: maisto gaminimas šalia esant kūdikiui, kai naudojami aštrūs daiktai ir yra karštų paviršių, gali būti pavojinga užduotis. Jeigu turite ropojantį kūdikį ar vos tik pradedantį vaikščioti mažylį, potencialių pavojų virtuvėje vis daugėja. Pateikiame kelis patarimus, kaip užtikrinti jūsų vaiko saugumą virtuvėje.

Karštos vietos. Kad išvengtumėte nudegimų, puodų ir keptuvių rankenas visada nusukite į kitą pusę, kad vaikas jų netyčia nenumestų.
Jei galite, naudokite tik galinius viryklės degiklius.
Niekada nepalikite orkaitės durelių atidarytų ir pakabinkite virtuvės rankšluostį, kad uždengtų įkaitusias dureles.
Uždėkite apsauginius dangtelius ant orkaitės ir kaitlentės ciferblatų.
Netieskite arba itin gerai pritvirtinkite staltiesę, kurią vaikui patraukus jūsų pietūs gali nukristi ant mažylio.

Aštrūs daiktai. Peilius, šakutes, trintuves, skustukus, žirkles ir kitus aštrius daiktus laikykite užrakintus arba aukštoje, vaikams nepasiekiamoje vietoje.
Atidarytų skardinių kraštai gali būti itin aštrūs, todėl išmeskite jas ir ant šiukšlių dėžės būtinai uždėkite apsauginį dangtį, o produktus perdėkite į kitą, vaikams saugią, talpą.

Spintelėse laikomi daiktai. Užrakinkite spintų ir virtuvės prietaisų spintelių dureles.
Uždėkite apsauginį užraktą ant mikrobangų krosnelės ir orkaitės durelių.
Šiuos užraktus taip pat vertėtų uždėti ant indaplovės, maisto sandėliuko, šaldytuvo ir kitų spintų, kur laikote vaikams netinkamus daiktus, pvz., alkoholį ar šaldomus vaistus.
Uždėkite nuo vaikų apsaugančius užraktus ant žemų spintų ir stalčių, kad vaikas nepasiektų lengvai dūžtančių daiktų, pvz. stiklinių, lėkščių, aštrių daiktų ir pavojingų produktų, pvz. chemikalų ir valiklių.
Tiesa, kai kurie sumanesni kūdikiai gali išsiaiškinti, kaip atidaryti šiuos apsauginius užraktus, todėl jei jūsų kūdikis tai sugeba, visus pavojingus daiktus laikykite visiškai nepasiekiamoje, geriausiai - aukštoje vietoje.
 



Namų apyvokos daiktai, buitinė chemija ir vaistai. Namų apyvokos daiktai, pvz. plastikiniai maišeliai ir plėvelė maistui įvynioti, gali būti pavojingi vaikui, todėl šiuos daiktus taip pat laikykite nepasiekiamoje vietoje.
Ištraukite iš maitinimo lizdo ar užrakinkite prietaisus, pvz. skrudintuvą ar virdulį, kad vaikas netyčia jų neįjungtų.
Sumontuokite apsauginius maitinimo lizdų dangtelius, kad maži pirštukai jų nepasiektų.
Nepalikite valiklių indaplovėje, kai ji nenaudojama.
Pirkdami virtuvėje dažnai laikomus gaminius, pvz., chemikalus, vaistus ir vitaminus, stenkitės pirkti juos su nuo vaikų apsaugančiais dangteliais. Taip pat, niekada nedėkite jų į maisto laikymo talpyklas, nes vaikai gali lengvai jas sumaišyti.

Smulkūs daiktai ir maistas. Įsitikinkite, kad ant virtuvės stalo ar stalviršio nėra nieko, kuo vaikas galėtų netyčia užspringti, pvz. vynuogių, mažų baterijų, džiovintų pupelių ar monetų.

Dar keli saugumo patarimai. Leiskite vaikui pramogauti ir dalyvauti veikloje duodami jam saugių daiktų, pvz. plastikinių talpyklų, medinį šaukštą ar minkštą mentelę, su kuriais jis galėtų žaisti.
Pasitelkę žaidimus mokykite vaiką apie tai, kas saugu ir kas draudžiama virtuvėje.
Galite pabandyti vieną spintelę (kurioje yra saugių daiktų, pvz., plastikinių talpyklų) palikti neužrakintą, suteikdami vaikui laisvės tyrinėti.

 

Šaltinis: pampers.com

Komentarai

Kūdikių ir vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vienos dienos kūdikio gebėjimas suspausti kumštį yra daug stipresnis, nei mėnesio laiko kūdikio.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai