Patarimai būsimiesiems tėveliams: kaip auginti dvynukus?

Dvynukų tėveliai patiria ir dvigubai didesnį nuovargį, ir dvigubai didesnį džiaugsmą. Pirmieji gyvenimo metai net ir kantriausiai mamytei neretai primena košmarišką sapną, iš kurio nesiseka pabusti. Jeigu laukiesi daugiau nei vieno mažylio, norime pasiūlyti keletą patarimų, padėsiančių šiek tiek supaprastinti vaikučių priežiūrą.

Dvigubas pasiruošimas

Mūsų laikais, kai kiekviena nėščioji tiriama visais įmanomais būdais, dvynukų gimimas vargu ar gali būti staigmena (nebent tėveliai patys paprašo nesakyti, kas gims, ir kiek jų bus). Atmink, kad dvynukai ir trynukai gimsta maždaug dviem arba trim savaitėm anksčiau. Jeigu lauksi iki pat paskutinės akimirkos, gimdymas gali užklupti visiškai netikėtai. Iš anksto apsirūpink viskuo, kas bus būtina, neatidėliok paskutiniam mėnesiui. Kai kurios dvynukų besilaukiančios būsimosios mamytės buriasi į klubus, kuriuos lanko iki tol, kol mažyliams sueina dveji ar treji metukai – juk nėra nieko naudingiau už kitų tėvelių patirtį (ji padeda sutaupyti daug jėgų ir laiko).

Komandinis darbas

Jeigu gimsta vienas vaikutis, tai, ar tėvelis jį prižiūrės – jo paties pasirinkimas. Jeigu laukiesi dvynių, tau padėti yra jo pareiga. Ir apskritai – šiuo atveju motinos ir tėvo vaidmuo yra labai svarbūs. Abu tėvai sudaro vieną darnią komandą. Tėvas gali daryti iš esmės viską (žinoma, išskyrus maitinimą krūtimi, tačiau ir tuo metu jam galima parūpinti kokios nors veiklos).

Vakarienė dviems

Stenkis abu mažylius maitinti pagal tą patį grafiką. Jeigu tėtis yra namuose ir tenka atžalėles valgydinti iš buteliuko, paimkite po vaiką ir maitinkite tuo pačiu metu. Jeigu maitini krūtimi, naudok dvynukams tinkamą padėtį.

Dvigubos pareigos

2 psl. »

Komentarai (4)

Sandra 2014-12-25 19:25
as dabar laukiuosi dvynuku, ir net neysivaizduoju kaip vienai reikes juos auginti dienomis pvz nes tevelis eina y darba.
noriu 2012-03-01 17:07
Labai norėčiau turėti dvynukus :) kol kas namuose bėgioja tik 3metė dukrytė :)
Ramunė 2012-02-27 11:22
Mes su vyru atlikome eksperimentą - susikeitėme vienai dienai vaidmenimis. Daugiau nebebamba, kad namie nieko neveikiu. Geriau mane supranta, labiau padeda. Bet mes auginam tik vieną vaiką. Dvynukus auginti vienai turėtų būti labai sunku.
Silvija 2012-02-27 07:34
Mano draugė prieš savaitę susilaukė dvynukų :) tikrai kad dvigubas džiaugsmas ir dvigubi rūpesčiai

Vaikų ugdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kiekvieną minutę gimsta apie 200 vaikų. Daugiausiai vaikų gimsta liepos mėnesį.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai