Pasidaryk pats: taupių kalėdinių dovanų idėjos

Jei finansinė padėtis – ne per geriausia, o pradžiuginti savo artimuosius ir draugus per šventes vis tiek reikia ir norisi, pasinaudokite šiomis idėjomis. Tokios dovanos bus malonios, ir daug nekainuos.
 

 • Kalėdoms pati nuostabiausia dovana – kai padovanojate kažką savo rankų darbo, o dar geriau, kai tai būna kažkas valgomo ir skanaus! Pagaminkite naminį sviestą, jį išsukite su įvairiomis žolelėmis, prieskoniais, taip pat galite pagaminti riešutų sviestą, kuris ir maistingas, ir sveikas. Tai bus puiki dovana tiek kiekvienai šeimininkei, tiek kitiems mėgstantiems gardų maistą.
 • Kokios Kalėdos be saldėsių ir gardžių patiekalų? Žmogui, kurį norite nustebinti, įteikite receptą stiklainyje. Sluoksniais į tuščią indą suberkite reikiamus produktus pyrago ar keksiuko kepimui, o patį receptą ir instrukciją užklijuokite ant stiklainiuko. Pavyzdžiui, pieną, kiaušinius reikės įmaišyti vėliau, o visa kita – užteks suversti į dubenį ir gerai išmaišyti. Vietoje pyrago recepto gali būti ir ingredientai karštam šokoladui: kakava, šokolado drožlės, zefyrai.
 • Mėgstantiems gaminti galima patiems paruošti prieskonių mišinį ar net kelis, skirtus skirtingiems patiekalams gardinti. Juos supakuokite į nedideles atskiras talpas, sukurkite įdomų pavadinimą, užklijuokite lipduką-naudojimo instrukciją, ir padovanokite artimiesiems bei draugams.
 • Pačios geriausios dovanos žiemą – tos, kurios jūsų artimam žmogui padės sušilti. Kalėdų proga numegzkite jam šaliką ar pirštines. O jeigu megzti nelabai mėgstate ar mokate, nupirkite kalėdinėje mugėje. Tai ir praktiška, ir nuoširdi dovana, kurią gavęs žmogus apsidžiaugs jūsų rūpesčiu.
 • Arbata arba karštas šokoladas – tai vieni pagrindinių žiemos atributų. Padovanokite artimiesiems puodelius, kuriuos prieš tai išmarginkite kalėdiniais ornamentais ar tiesiog šiltais linkėjimais. Šią dovaną dar ilgai prisimins!
 • Jei kalėdinės dovanos jau jūsų nebestebina, tačiau norite padovanoti kažką ypatingo savo draugams, tėvams ar antrajai pusei, tuomet padovanokite po mažą dovanėlę visiems penkiems jų pojūčiams. Į penkias nedideles dėžutes sudėkite dovanėles, kurios asocijuojasi su pagrindiniais žmogaus jutimais. Į dėžutę regėjimui įdėkite nuotrauką, į dėžutę lytėjimui – masažinį kamuoliuką, į dėžutę skirtą kvapams – smilkalų, kitoje, skirtoje garsui – kompaktinį diską su melodijomis, o skoniui pamaloninti puikiai tiks pačių kepti meduoliai. Tai įdomi ir nuotaikinga dovana, kuria tikrai nustebinsite mylimus žmones. Šventų stebinančių Kalėdų ir džiaugsmingų Naujųjų metų!
 • Nustebinkite draugus nusiųsdami jiems kalėdinį video sveikinimą. Šiandien daugelis turime išmaniuosius telefonus, tad tai padaryti nebus sunku. Prieš kamerą pasakykite, kaip labai juos vertinate ir linkite gražių švenčių. Tai bus puiki staigmena bet kuriam draugui, o ypač tam, kuris gyvena kitoje šalyje.
 • Originali ir miela dovana - iš sūrios tešlos nulipdyti angeliukai ar kiti kalėdiniai žaisliukai. Rankų darbo dekoracijas gaminkite su vaikais, tai bus ir jiems, ir jums smagus užsiėmimas. Visa tai galite padovanoti kaimynams, draugams, tėvams ar net vieni kitiems, apsikeisti! Sūrią tešlą lipdymui pasigaminsite iš puodelio druskos, puodelio miltų ir pusės puodelio vandens. Nulipdytus žaisliukus kepkite orkaitėje neaukštoje temperatūroje, kad neparuduotų, o tik sukietėtų. Po to galėsite juos nudažyti akriliniais dažais.
 • Smagiausias akimirkas ir artimiausius žmones norisi turėti šalia, ypač per šventes. Jei negalite būti kartu su jums brangiais žmonėmis – padovanokite jiems rėmą su pačiomis brangiausiomis akimirkomis – nuotraukomis, kuriose esate užfiksuoti kartu. Taip pat galite naudoti tik stiklą su kartonu – jūsų draugystei rėmai nereikalingi!
 • Jei turite baltą puodelį ir skirtingų spalvų nagų lako, galite papuošti jį marmuriniu raštu. Supilkite nagų laką į vandenį ir panardinkite ten puodelį, jį sukinėdami ar panardindami kelis kartus gausite įvairias formas ir spalvos intensyvumą. Naudokite raudoną, žalią spalvą. Galima ir papuošti ir su blizgučiais.
 • Knygų mėgėjams galite dovanoti rankų darbo skirtukus. Juos galite pasiūti ar pagaminti iš įvairių medžiagų, pavyzdžiui, sagų. Paimkite spalvotą sąvaržėlę ir prie jos priklijuokite sagutę. Padarykite tokių skirtukų komplektą. Prie skirtukų galite prisegti įdomių užrašų, pavyzdžiui, „Užmigau čia”. Skirtukus sudėkite į maišelį ir perriškite kaspinėliu.
 • Pradėkite stebinti ir dovanoti dovanas dar belaukiant Kalėdų. Pagaminkite šeimai ir vaikams advento užduočių dėžutės. Tegul kiekviena diena iki Kalėdų būna skirta naujai užduočiai ar staigmenai. Pasigaminti šią užduočių dėžutę visai paprasta. Jums reikės: 25 dėžučių (gali būti degtukų), spalvoto popieriaus arba dovanų popieriaus, klijų, atspausdintų arba rašytų užduočių arba staigmenų. Papuoštas dėžutes, kuriose įdėsite užduotis ar staigmenas sudėliokite taip, kad jos sudarytų eglutę. Šias advento dėžutes smagu gaminti su vaikais. Tokį kalendorių galima padovanoti ir draugams.

 
Smagių Šventų Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų!

Komentarai

Žiemos šventės

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Europoje tėvais tampama vidutiniškai 29 metų, tuo tarpu Indijoje - sulaukus 19.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai