Pagyros - vaistai ir narkotikas

Pagyros patinka visiems. Jos tam tikra prasme panašios į narkotikus – jų norisi vėl ir vėl. Jeigu savo vaikutį nuolat girdavai, o paskutiniu metu skiri jam ne taip daug dėmesio, kaip anksčiau, jis greičiausiai jaučiasi atskirtas ir labai kenčia. Nors daugeliui atrodo, kad mažieji depresija neserga, iš tiesų kartais nutinka ir taip, kad nebegiriamas vaikutis net nebenori gyventi.

Visos iš mūsų vaikystėje ko nors bijojome. Tai normalu. Kai kurie vaikučiai labai vengia savo tolimų giminaičių. Įsivaizduok, kad dabar esi visai mažytė (įlįsk į savo vaikučio kailį), o pas tave atvažiuoja mažai pažįstama teta, atveža daug namie keptų pyragaičių, dovanėlių ir įvairių niekučių. Dovanos, žinoma, gerai, bet ji pati tau varytų nepaaiškinamą siaubą – pasisodintų ant kelių, imtų žnaibyti rankytes, žandukus ir girtų: „Vajei, kokia didelė užaugai! O koks pilvukas! Mamytė turbūt labai gerai maitina? Su šiais drabužėliais atrodai kaip mano berniukas! Dainuoji? Tikriausiai būsi garsi dainininkė! Na pabūk dar, aukseli tu mano...“

Tikrai ne visiems vaikučiams patinka tokios pagyros ir perdėtas dėmesys. Mokėti subtiliai pagirti – tai menas, kurio reikia ilgai ir sunkiai mokytis.

Kaip nereikėtų girti

Jau minėjome, kad pagyros panašios į narkotikus. Užsiminėme ir apie tai, kad mažiesiems jų kartais ima trūkti, o tada prasideda depresija ir kitos problemos. Taip gali nutikti ir tavo mažyliui, jeigu:

  • Susilaukei antro vaikučio, ir skiri jam visą savo dėmesį. Vyresnėlis greitai pajunta, kad šeimoje daug kas pasikeitė, ir tai jį slegia;
  • Jis nebe pirmūnas;
  • Jeigu tu staiga nusprendei, kad gana „cackintis“, atėjo laikas auklėti.

Vaikutis gali tuoj pat pamiršti, kad jį pagyrei, tačiau pats faktas turi daug didesnę reikšmę, negu gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio: narkotikai ima veikti. Tai reiškia, kad vaikutis ieškos tokių situacijų, kur jis galės pasireikšti ir tikėtis įvertinimo; jis ims taikytis, atsižvelgdamas į aplinkinių nuomonę ir vertinimą, gal net ims pataikauti; gali išsivystyti ir nelabai gerų bruožų (flirtas, nenuoširdumas, polinkis meluoti).

2 psl. »

Komentarai (5)

Gabrielė 2011-12-13 18:42
Komentarai privertė nusišypsoti :) Taip ir toliau!
Gilė 2011-12-13 17:44
Lidija, tikrai kurioziška situacija :) bet net ir suaugusiesiems nepatinka, kai juos kas paglosto "prieš plauką"
Lidija 2011-12-13 16:31
Kartą stebėjau kuriozišką situaciją: buvau svečiuose ir draugės mažoji apsivilko gerokai susidėvėjusią suknytę ir atėjo pasirodyti tetoms. Visos žinoma pradėjome girti, kad suknytė labai graži ir jai labai tinka. Na kaip nepagirsi, jei vaikas to taip norėjo. Tik štai paskui draugė skundėsi, kad mažylė su kitais drabužiais atsisako į darželį eiti, nes "tetos sakė, kad šita suknytė labai graži". Taip kad tikrai su pagyrom kartais reikia labai atsargiai :)
Karinai 2011-12-13 16:24
O jus nebandete su mociute kalbetis? Manau tai vienintelis budas galintis isspresti situacija
Karina 2011-12-13 14:17
Pas mus pagrindinė problema - močiutė. Jau jai tai anūkėliai yra tikri angelai. O mes su vyru nevengiame griežtesnio žodžio pasakyti, kai tikrai reikia ir pataisyti, kai kažką ne taip daro. Tai vaikai nuolatos skundžiasi, kad su močiute jiems kur kas geriau

Vaikų auklėjimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai