Padidėjęs kraujo spaudimas nėštumo metu

Tu laukiesi vaikelio ir nuolatos stebi savo organizmo pokyčius, kurie – gana akivaizdūs, o kartais net ir verčiantys sunerimti. Dabar tu atsakinga ne tik už save, bet ir už tavyje augantį mažylį, taigi nieko keisto, kad sveikatai skiri kur kas daugiau dėmesio nei iki šiol. Įprastai, dėl hormonų, nėštukės kraujo spaudimas šiek tiek nukrenta. Jei tau nutiko priešingai ir spaudimas pakilo – reikėtų būti atsargesnei ir kreiptis į gydytoją.

Spaudimą pasimatuoti gali paprastu aparatu, kurį įsigysi bet kurioje vaistinėje. Jei su spaudimu problemų neturi, aparato pirkti nebūtina, nes spaudimą gali pasimatuoti kai kuriose vaistinėse ar gydytojo kabinete. Kraujo spaudimo aparatas tau parodys du aktualiausius skaičius: pirmasis skaičius – sistolinis spaudimas, antrasis – diastolinis spaudimas. T.y. bendras rezultatas gali atrodyti taip: 130/90. Jei pirmasis skaičius didesnis nei 140, tuomet tavo kraujo spaudimas yra pakilęs. Tiesa, jei iki nėštumo skundeisi sumažėjusiu kraujospūdžiu, tuomet pakilimas iki 140 gali būti kritinė norma. Viskas priklauso nuo to, koks kraujo spaudimas tau yra įprastas.

Kuo pavojingas padidėjęs kraujo spaudimas?

Aukštas spaudimas susiaurina kraujagyslių sieneles. Tai reiškia, kad būtinas vaisiui deguonis ir maistinės medžiagos sunkiau “prasibraus”, taigi vaisiaus vystymasis sulėtės.

Jei kraujo spaudimas padidėja po 20 nėštumo savaitės, o kartu pasirodo ir baltymai šlapime, tuomet gali būti diagnozuojama preeklampsija. Šioje blogybėje galimos dvi stadijos: lengva ir sunki. Pirmuoju atveju pastebimi veido ir rankų patinimai, o spaudimas ne didesnis nei 140/90. Suprasti, kad tau gresia ši liga, galima iš svorio priaugimo nėštumo metu: jei normos viršijamos, tai reikėtų įtarti, kad visas papildomas svoris – tai skysčiai, kurie nepasišalina iš organizmo. Nėštumo metu svorio prieaugio norma – 500 gramų per savaitę.

2 psl. »

Komentarai (4)

Sigai 2017-10-13 15:18
Nusikalbat kvadratu 10 metu prof sportavau ir spaudimas aukstas nestumo metu kaip is giedro dangaus
Siga 2012-05-29 13:55
jeigu mamytė prieš nėštumą būtų pasivarginusi ir pasportavusi, stiprinusi savo širdį, tokių problemų būtų galima išvengti
daidan 2012-05-29 13:13
Dažniau lovos režimas reikalingas siekiant išvengti persileidimo, kai mažylio gyvybei gresia pavojus. Dėl kraujospūdžio - nežinau, neteko susidurti. Bet logiška, turint omenyje tai, kad nėštumo metu daugelio vaistinių preparatų naudoti negalima.
Laisvė 2012-05-28 12:42
Mano draugė nuo 3 nėštumo mėnesio turėjo visą laiką laikytis lovos režimo, nes spaudimas buvo nuolatos pakilęs, o gydytojams nepavyko jo normalizuoti

Sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai