Odos priežiūra rudenį

Vėjuoti ir permainingi rudens orai kelia nemažai rūpesčių: juk tenka ne tik atnaujinti savo garderobą, bet ir pasirūpinti tinkama odos priežiūra. Juk odai, kaip ir visam žmogaus organizmui, reikia prisitaikyti prie besikeičiančių oro sąlygų, todėl vasarą naudotos priežiūros priemonės jau nebetinka.
 
Pagrindiniai pokyčiai ir problemos
 
Vėjas, šaltis, temperatūros pokyčiai ir bloga nuotaika – visa tai neigiamai veikia ir mūsų odą. Rudenėjant saulės šviesos gauname vis mažiau, o tai – teigiamos energijos šaltinis. Dažniau būname paniurę, susikrimtę, sergame depresija. Dėl to taip pat gali atsirasti odos pakitimų.

Kuomet oras atvėsta, oda kenčia nuo oro temperatūros pokyčių, sutrinka metabolizmas. Ji praranda savo minkštumą, švelnumą ir žavesį. Vasaros aksomas dingsta be pėdsakų. Taigi, atėjo laikas skirti daugiau dėmesio savo odai.
 
Rudenį odai reikia ypatingos priežiūros. Norint, kad odos būklė būtų puiki, ją reikia saugoti nuo žalingo aplinkos poveikio ir reguliariai atlikti tam tikras procedūras.
 
Pagrindinės bėdos rudenį – sausa, šiurkšti oda, odos pigmentacija (vasaros padariniai). Išspręsti jas galima pasinaudojus žemiau pateiktais patarimais.
 
Ką daryti

  • Šveiskite odą. Šveitimo metu nuo odos paviršiaus pašalinamos negyvos, pažeistos ir suragėjusios ląstelės. Po procedūros patartina pasilepinti masažu ir kaukėmis – jos pamaitins odą mikroelementais. Galite rinktis šveitiklius su vaisių rūgštimis – jie padės pašalinti pigmentines dėmeles, atsiradusias po saulės vonių vasarą. Šveisti odą rekomenduojama kartą per savaitę.
  • Odos masažas yra labai svarbi priežiūros priemonė, norint turėti jaunatvišką, sveiką ir švarią odą. Nepamirškite naudojamų priemonių švelniai įmasažuoti. Masažas gerina vietinę medžiagų apykaitą odoje, aktyvina kraujotaką. Pagerėjusios kraujotakai oda tampa stangri ir rausva. Padidėja jos atsparumas mechaniniams ir temperatūros poveikiams. Masažo, kaip ir šveitimo, pagalba nuo odos paviršiaus yra pašalinamos epidermio raginės ląstelės, o tai savo ruožtu, gerina riebalų ir prakaito liaukų funkciją.
  • Turėkite omenyje, kad vasarą naudojamos priemonės yra lengvesnės, rudenį nereikėtų daryti klaidos ir rinktis tas pačias. Šiuo metų laiku tinkamos naudoti maitinamosios priemonės. Odai valyti pasirinkite švelnų pienelį, kuris ne tik gerai nuvalytų makiažą, bet veido odai suteiktų ir drėgmės. Nuprauskite veidą minkštu vandeniu ir nuvalykite toniku, kuris suteiks odai gaivumo ir nuramins sudirginimus.  
  • Odai atgauti sveiką išvaizdą padės ir tinkamai pasirinktas kremas, atitinkantis jūsų odos tipą. Atšalus orams dienai rinkitės riebesnį maitinamąjį kremą, ypač jei didžiąją dienos dalį praleidžiate gryname ore, o nakčiai naudokite drėkinamąjį.  
  • Rudenį mūsų odai reikia apsauginių arba atkuriamųjų priemonių, kurios sukuria apsauginį barjerą. Kuo žemesnė temperatūra ir kuo daugiau laiko praleidžiate lauke, tuo riebesnis turi būti jūsų dieninis kremas. Svarbiausia – nepersistengti, nes tas pats kremas šiltoje patalpoje gali užkimšti poras ir neleis odos aprūpinti deguonimi.
  • Drėkinamąsias priemones naudokite iki išėjimo į lauką likus ne mažiau kaip 1 val. Nors saulė jau ne tokia aktyvi, kaip vasarą, nepamirškite apsauginių kremų su UV spindulių nepraleidžiančiais filtrais.
  • Kad oda nebūtų blyški, galima naudoti kremus, suteikiančius odai pageidaujamo rusvo atspalvio. Oda patikimiau apsaugoma naudojant kreminę pudrą, nes jos sudėtyje yra apsauginių medžiagų: vitamino E, retinolio, pigmentų ir kt. Kreminę pudrą reikėtų tepti ant jau susigėrusio makiažo pagrindo. Veido odos zonoms, kurios riebios ir blizga, patariama naudoti birią pudrą. Makiažas šaltuoju metų laikotarpiu ne tik nekenkia, bet tam tikra prasme yra net naudingas: jis sukuria natūralią apsaugą nuo žalingo aplinkos poveikio ir hipotermijos.
  • Kremai ir kaukės, kurių sudėtyje yra jūros dumblių, morkų ekstrakto, ženšenio ir gebenės turi gerą tonizuojantį poveikį odai. Be to, kosmetikos priemonės, kurių sudėtyje yra eterinių aliejų, tokių kaip rozmarinų, kiparisų, santalo ar kadagių, gali padėti išlaikyti odą geros būklės visą rudenį.
  • Natūralų įdegį galima išlaikyti ir lankantis soliariume, tačiau ir toliau reikia reguliariai šveisti ir drėkinti odą. Odą nuolat veikiant žalingiems aplinkos veiksniams (UV saulės spinduliams, vėjui, šalčiui, oro kondicionieriams ir kt.) jai reikalinga nuolatinė apsauga.
  • Pasirūpinkite lūpomis ir kaklo oda. Šaltuoju metu laiku lūpos ima sausėti ir skilinėti. Vakarais valantis dantis lūpas galima pamasažuoti dantų šepetėliu – taip pašalinsime suragėjusį sluoksnį. Lūpoms drėkinti tinka specialūs balzamai su rožių, alavijų ekstraktais, vitaminais, taukmedžio sviestu ar aliejais. Veido ir kaklo odos stangrumą išlaikysite kartą per savaitę naudodamos drėkinamąsias ir maitinamąsias kaukes. Kaklui, taip pat kaip ir veidui, labai tinka švelnus šveitiklis, tonikas ir riebesnis kremas. Veido kaukę taip pat galima tepti ir ant kaklo.
  • Valgykite daugiau obuolių ir vynuogių. Ruduo – pats tinkamiausias laikas organizmui kaupti vitaminų ir naudingų medžiagų atsargas. Odai ypač naudingi obuoliai ir vynuogės, nes obuoliuose gausu kalio, kalcio, magnio, geležies, vitaminų C, E, B, PP ir kt., o vynuogėse, pasak mokslininkų, aptinkama iki 150 įvairių medžiagų (geležies, antioksidantų ir kt.). Obuoliai ir vynuogės organizmui suteikia jėgų ir žvalumo. Šie vaisiai ir uogos taip pat labai tinkami gaminti ir veido kaukėms – jos išlygina veido spalvą ir panaikina dėmeles. 
  • Nepamirškite rankų odos. Lauke būtinai mūvėkite pirštines.
  • Palepinkite odą naminėmis kaukėmis. Pvz.: sumaišykite šaukštą avižinių dribsnių ir 3 šaukštus šilto pieno arba grietinėlės. Kai dribsniai išbrinks, užtepkite šią masę ant švarios veido ir kaklo odos, ir po 20 minučių nuplaukite šiltu vandeniu. Paprasta, ar ne? Palepinkite odą kaukėmis kartą per savaitę tarp 12 ir 14 valandos, kuomet oda sugeria geriausiai.

Ko reikėtų vengti
 
Rudenį jums nereikėtų piktnaudžiauti:

  • Ilgomis maudymosi procedūromis: karštas vanduo sausina odą. Vonioje reikėtų gulėti ne ilgiau kaip 10-15 minučių (idealiu atveju), vandens temperatūra turėtų būti apie 37 laipsnius.
  • Antibakteriniu ir įprastu muilu. Jis išdžiovins odą dar labiau. Pasirinkite švelnesnius valiklius ir tonikus be alkoholio, muilą su kremu.

Keli kaukių receptai
 
Agurkų ir alaus mielių kaukė. Reikia: 1 agurko, 2 šaukštų jogurto ir 1 šaukštelio medaus. Viską sumaišykite su 1 valgomuoju šaukštu mielių ir 1 valgomuoju šaukštu avižų. Paskirstykite ant veido, po pusvalandžio nuplaukite drungnu vandeniu.
 
Drėkinamoji kaukė su vynuogėmis. Reikia: saujos vynuogių, pusės citrinos. Vynuoges sutrinkite ir sumaišykite su citrinos sultimis. Tepkite ant veido ir laikyti apie 10 min. Tada nuplaukite šiltu vandeniu ir patepkite kremu.
 
Veido kaukė su obuoliais. Reikia: 1 obuolio, 1 šaukštelio krakmolo, 1 šaukštelio grietinės. Obuolį nulupkite, išimkite sėklas ir sutarkuokite. Įmaišykite krakmolą ir grietinę. Masę tepkite ant veido, po 15 minučių nuplaukite šiltu vandeniu ir pasitepkite kremu.

Komentarai

Kūnui

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ar žinojote, kad suaugęs žmogus turi 206 kaulus, o vaikas – 300 (kai jie auga, kai kurie kaulai susijungia į vieną)

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai