Oda nėštumo laikotarpiu

Kai kurios būsimos mamytės pastebi, kad jų oda nėštumo laikotarpiu dėl hormonų pokyčio organizme pagerėjo: ji tapo lygesnė, skaistesnė, švelnesnė. Tai tos, kurioms pasisekė. Daugelis moterų vis tik būna nepatenkintos savo išvaizda vaikelio laukimo laikotarpiu: vienos baiminasi strijų atsiradimo ant pilvo ir ant krūtų, kitas neramina atsiradusios pigmentinės dėmės ar bėrimai, kurių neturėjo nuo paauglystės.     

Krūtinė ir pilvas

Dėl natūralių priežasčių labiausiai pažeidžiama nėštumo laikotarpiu būna moters krūtų ir pilvo oda. Būtent šiose vietose labiausiai tempiasi epitelio audiniai, dėl kurių susidaro strijos. Ištempta oda, visų būsimų mamų košmaras. Strijos, ypač giliosios ar užsisenėjusios, praktiškai nebeišnaikinamoss, o plastinė chirurgija kainuoja gana brangiai.  

Numatyti ar jums gresia strijos, praktiškai neįmanoma, nes jų atsiradimas priklauso nuo daugelio faktorių, tarp kurių ir amžius, ir genetika, ir odos priežiūra. Geriausios priemonės nuo strijų yra natūralūs aliejai ir gausus odos drėkinimas. Turėkite omenyje, kad strijos kartais gali atsirasti ir ant nugaros, juosmens srityje, todėl nereikėtų pamiršti ir apie jas.    

Kai oda tempiasi krūtų, juosmens ar pilvo srityje, jaučiamas gana stiprus maudimas. Kad ir kaip norėtųsi pasikasyti, geriau susiturėti nuo tos pagundos bei neerzinti ir  taip sudirginto epitelio.  

Veidas, kaklas ir dekoltė sritis

Veido, kaklo ir dekoltė oda nėštumo laikotarpiu dažnai būna išberta spuogeliais.Tai hormoninio reiškinio pasekmė ir kovoti su juo neverta, nors odos priežiūra ir reguliarus jos valymas sumažina uždegiminius procesus ir paraudimus, o spuogeliai būna ne tokie pastebimi ir skausmingi.  

2 psl. »

Komentarai

Sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai