Nuo aguonos iki arbūzo: kaip vystosi mažylis?

Gamintojo nuotr.

„Pampers“ pataria: susipažinkite su savo pilvelyje augančiu vaikučiu! Susiliejus dviems ląstelėms susiformuoja vos įžiūrimo aguonos grūdelio dydžio gyvybė, kuri devynis mėnesius augs, tobulės ir stiprės iki kol pasieks nemenko arbūzo dydį ir jūs rankose sūpuosite dukrelę ar sūnelį.

1-3 savaitės. Apvaisinimas

Nėštumo savaitės pradedamos skaičiuoti dar iki pastojimo, nuo pirmos mėnesinių ciklo dienos. Apvaisinimas ir pastojimas paprastai įvyksta 12-16-ą mėnesinių ciklo dieną, t.y. antros nėštumo savaitės pabaigoje arba trečios nėštumo savaitės pradžioje.

4 savaitės. Aguona
Apvaisinta kiaušialąstė, kuri vadinama zigota, yra sparčiai besidalinančių ląstelių kamuoliukas. Dabar būsimasis žmogus yra aguonos grūdelio dydžio. Šios ląstelės skirstosi į tris sluoksnius iš kurių susiformuos vaikelio audiniai ir organai.
Ūgis: 0,3 - 1 mm
Svoris: mažiau nei 1 g

5 savaitės. Pipiro grūdelis
Vaikučius dažnai juokaudami vadiname pipirais, tačiau pipiro grūdelio dydžio jie buvo 5-ąją savaitę augdami mamos pilvelyje. Ląstelės jau pradeda diferencijuotis, ima formuotis smegenys, stuburas, širdis ir kraujagyslių sistema.
Ūgis: 1,3 mm
Svoris: mažiau nei 1 g

6 savaitės. Granato sėkla
Vos per savaitę mikroskopinis ląstelių gumuliukas patrigubėjo! Žinoma, embrionas tebėra mažytis - vos granato sėklos dydžio. Ultragarso tyrimo metu jau galima matyti mažytę pulsuojančią dėmelę - tai širdutė.
Ūgis: 3 mm
Svoris: mažiau nei 1 g

7 savaitės. Mėlynė
Vos mažytės mėlynės dydžio embrionas jau turi veido užuomazgas. Galima matyti burnos vagelę, šnervių duobeles, besiformuojančias akis. Sparčiai vystosi ir vidaus organai - inkstai ima išskirti šlapimą.
Ūgis: 6-8 mm
Svoris: mažiau nei 1 g

8 savaitės. Pupelė

2 psl. »

Komentarai

Pastojimas ir nėštumas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaikai pradeda sapnuoti dar prieš gimimą.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai