Nugaros skausmas nėštumo metu: kaip jį įveikti?

Gamintojo nuotr.

„Pampers“ pataria: neišsigąskite, jeigu nėštumo metu kenčiate nugaros skausmus - tai dažnas besilaukiančiųjų nusiskundimas. Žinoma, skausmo reikėtų stengtis išvengti ir jį numalšinti.Ruoškitės dar iki nėštumo

Planuodamos vaikelį turėtumėte ne tik skaičiuoti vaisingas dienas, bet ir pasirūpinti savo kūno stiprinimu - juk jam nėštumo metu teks nemenkas krūvis, o padidėjusį pilvuką bei priaugtus kilogramus turės „atlaikyti“ nugara.

Norėdamos sustiprinti nugarą, o kartu ir visą kūną, turėtumėte atkreipti dėmesį į giliuosius raumenis lavinančias treniruotes. Jų metu stiprinami rečiau judinami ir labai dažnai nusilpę raumenys, palaikantys mūsų skeleto struktūrą, užtikrinantys gražią ir tiesią laikyseną. Šių treniruočių metu atliekami pratimai ant nestabilių paviršių: gimnastinių kamuolių, platformų, balansinių lentų ar pagalvių.

Judėkite ir nėštumo metu

Sportas, lengva mankšta ar bent nedidelis fizinis aktyvumas labai svarbus ir nėštumo laikotarpiu. Nugaros skausmus dažnai lemia raumenų įsitempimas, kurį padeda sumažinti judėjimas.

Žinoma, labai svarbu pasirinkti padėsiantį, o ne žalojantį krūvį, taisyklingai atlikti pratimus, pajutus skausmą juos nutraukti ir pailsėti ar pakeisti kitais.

Būtina sportuoti prižiūrint treneriui ar kineziterapeutui, rekomenduojama lankyti nėščiosioms skirtus užėmimus, plaukioti baseine, išbandyti jogą.

Atkreipkite dėmesį į laikyseną

Pilvukui didėjant, nenorėdamos nusvirti į priekį nėščiosios dažnai perdėm stipriai atsilošia, nenatūraliai išriečia nugarą, ilgainiui raumenys įsitempia, juntamas skausmas.

Stenkitės išlaikyti tiesią nugarą, neišrieskite juosmens, neatstatykite atgal dubens, plačiai atverkite krūtinę, nekelkite pečių, neįtempkite kojų, tegul keliai būna vos sulenkti, „minkšti“.

2 psl. »

Komentarai

Pastojimas ir nėštumas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kalbant apie vaikus Japonijoje nevartojami žodžiai "blogas" ir "negeras".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai