Nugaros skausmai nėštumo metu

Beveik visos nėščiosios anksčiau ar vėliau sužino, kas yra nugaros skausmai – toli gražu ne kiekviena dailiosios lyties atstovė gali pasigirti idealia stuburo būkle ir stipriais nugaros bei pilvo raumenimis, kuris palaikytų stuburą šiuo periodu. Jeigu su šia problema susidūrei ir tu, vadinasi, būtina kuo greičiau imtis atitinkamų priemonių. Nugaros skausmai neleidžia jaustis patogiai, riboja judesių laisvę ir neleidžia būsimajai mamytei ilgiau stovėti ar vaikščioti, taip gadindami visą mažylio laukimo malonumą.

Nugaros skausmų priežastys

 

  • Dėl augančio mažylio svorio ir vaisiaus vandenų pasislenka kūno svorio centras, todėl nugaros raumenims tenka didesnis krūvis. Kuo mažiau sportavai prieš pastodama, tuo sunkiau bus nėštumo metu.
  • Skausmus gali sukelti užspaustas nervas, nervo uždegimas (radikulitas), peršalimas, staigus judesys ar sunkumų kilnojimas.
  • Inkstų ligos. Šiuo atveju padėti gali tik gydytojas. Jis paskirs atitinkamus tyrimus ir gydymą.
  • Diafragmos spaudimas vėlyvuoju nėštumo periodu. Padidėjusi gimda neleidžia jai nusileisti ir atsipalaiduoti, todėl šis raumuo nuolat įtemptas lyg burė, o nukenčia ir stuburas.
  • Kalcio trūkumas. Šio mikroelemento deficitas pablogina ne tik nagų ir dantų, bet taip pat ir kaulų bei sąnarių būklę, tad ilgainiui galimi ir nugaros skausmai.


Kaip išvengti nugaros skausmo nėštumo metu?

Jeigu išsaugosi taisyklingos mitybos, visaverčio poilsio ir fizinio aktyvumo balansą, galėsi užkirsti šiai problemai kelią. Leisdama nugarai pailsėti ir vengdama veiksmų, kurie papildomai apkrautų stuburą, tu pamirši nugaros skausmus ir raumenų pervargimą. Turėtum sureguliuoti savo kūno svorį – jeigu matai, kad jis auga per daug greitai, pasidaryk iškrovos dieną ir atsisakyk nereikalingų angliavandenių (taip mėgstamų bandelių, torčiukų ir pyragėlių). Mes kalbame apie labai staigų svorio augimą – daugiau nei 500–700 g per savaitę.

2 psl. »

Komentarai (2)

Daiva 2012-08-17 11:18
o tie diržai veiksmingi? pažiūriu ir nesiryžtu pirkt
Jūratė 2012-08-13 21:02
kadangi aš sportavau, su šia problema nesusidūriau

Sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai