Nežinai, ar būsi gera mama? Įsigyk šunį!

Vaikams naminis gyvūnėlis tampa puikiu atsakomybės ir savarankiškumo išbandymu, tačiau nereikia manyti, kad keturkojis bičiulis reikalingas tik jiems. Taip, jis labai pravers ir poroms, mąstančioms apie šeimos pagausėjimą. Jos gali „pasitreniruoti“ ir suprasti, ar yra pasirengusios žengti šį svarbų žingsnį. Jeigu nelaikai gyvūnų ir nori vaiko, pirmiau pasitreniruok su katyte arba dar geriau – su šuneliu. Tada įsivaizduosi, kas tavęs laukia.

Sakysi, beprotiška mintis? Visai ne. Žinoma, suprasti, ką reiškia būti mama, galėsi tik pagimdžiusi sūnelį arba dukrytę, tačiau įveikti „parengiamąjį kursą“ galima ir taip. Vaikutis tau pateiks daug daugiau malonių (ir nelabai) staigmenų, tačiau laikydama augintinį tu pagaliau suvoksi, kad ant tavo pečių gula didžiulė atsakomybė.

Aptarkime dešimt momentų, kuriuos pirmiausiai išgyvensi su keturkoju draugu, o po to – su mažyliu.

Šuo ne iš šio, nei iš to ims triukšmauti naktį ir neleis miegoti.

Tarkim, Tobį ėmė graužti liūdesys. Ką jis daro? Žinoma, ima inkšti ir kaukti. Jeigu šuo įprato reikšti savo emocijas kitokiais būdais, jis gali pradėti brazdenti duris, kramtyti grindjuostes. Na, o jeigu vakarinio pasivaikščiojimo metu tavo augintinis tau nematant prarijo ką nors, ko nederėjo, būk tikra, kad naktį ramiai neišsimiegosi.

Šuo, kaip ir vaikas – idealus nuotraukos personažas. Socialiniuose tinkluose tokios fotografijos sulaukia daugiausia dėmesio.

Beveik visi naminių gyvūnėlių šeimininkai, ypač tie, kurių mažieji draugai dar nespėjo ūgtelėti, yra tvirtai įsitikinę, kad šie nusipelnę, jog jų grožį išvystų kaip galima daugiau žmonių (ir visai nesvarbu, ar tai bus YouTube, ar Facebook). Lygiai tas pats vyksta, kai keturkojo augintojas sulaukia šeimos pagausėjimo. Visi draugai, pažįstami ir atsitiktiniai lankytojai gali pamatyti šimtus beveik niekuo viena nuo kitos nesiskiriančių nuotraukų. Gerai, jeigu ten bus tiesiog mažylio šypsena (o juk būna ir taip, kad publikuojamas sauskelnių turinys, norint išgirsti kompetentingesnių tėvelių nuomonę).

2 psl. »

Komentarai (5)

panaceja 2012-03-01 16:49
Panašumų gal ir daug, bet Daivošius teisus. Augintinis yra rimta atsakomybė, o ne eksperimentas ar bandomasis žaisliukas
Marta 2012-03-01 11:52
Kai pagalvoju, tikrai labai daug panašumų :)
Daivosiui 2012-03-01 08:19
O kam šunį išmest? Manau, viskas paprasta: vaiką auginsi daug ilgiau, nei šunį. Jeigu net su šunimi negali susidorot, tai ką jau bekalbėti apie vaikus. Kritiniu atveju galima šuneliui surasti naujus namus - tereikia noro.
Daivosius 2012-02-29 20:09
Prieš perkant gyvūnėlį gerai pagalvokite. O jei abejojate, ar aplamai norite būti mama - tuomet negimdykite. Jei baiminatės, kad būsite bloga mama - nustokite bijoti, nes vien ši baimė rodo jūsų atsakomybės jausmą. Reiškia būsite gera mama :)
Daivosius 2012-02-29 20:08
Na, viskas lyg ir teisingai, apart vieno BET: o kas, jei paaiskes, jog negali buti "gera mama" net suneliui? Ismesti suni i lauka? Juk tai atsakomybe maziausiai 10 metu. Be to, kas bus, jei vaikas pasirodys alergiskas suniui?

Nėštumo planavimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vienos dienos kūdikio gebėjimas suspausti kumštį yra daug stipresnis, nei mėnesio laiko kūdikio.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai