Nėštumo testai irgi meluoja

Daugeliui moterų vėluojančios mėnesinės – nerimą keliantis dalykas. Vienos laukia naujos gyvybės stebuklo, kitos nuoširdžiai tikisi, kad jo nebus. Kaip nusiraminti? Pats paprasčiausias ir  prieinamiausias būdas – įsigyti nėštumo testą. Tik kokį išsirinkti?

Testai atliekami namų sąlygomis, jų įsigyti galima bet kurioje vaistinėje. Dauguma kainuoja gana pigiai. Nors rūšių daugybė, visi šie testai panašūs. Jų paskirtis – rasti šlapime chorioninį gonadotropino (peptidinį hormoną, sintezuojamą nėštumo metu. Jis žymimas hCG). Jeigu jo yra, testo reagentas nusidažo specifine spalva ir atsiranda antra juostelė. Nėštumą nustatyti paprasta: viena juostelė – jūs nesilaukiate, dvi – esate nėščia. Žymė turi būti aiški, bet gali būti nelabai ryški – viskas priklauso nuo hCG lygio. Jeigu matote rausvą dėmelę, gali būti, kad baigėsi testo galiojimo laikas.

Šio hormono kiekis kraujyje ir šlapime pirmojo trimestro metu nuolat auga. Ankstyvuoju periodu, kai jo koncentracija dar labai maža, testas gali nėštumo neparodyti, per anksti jus nudžiuginti arba nuliūdinti. Jeigu mėnesinės vėluoja dieną ar dvi, o testas neigiamas, jį reikėtų pakartoti. HCG kiekis kasdien padvigubėja, tad labai greitai testas turėtų reaguoti geriau (jeigu iš tiesų laukiatės). Jeigu to nepakanka, galite išsitirti kraują – hormono koncentracija jame didesnė nei šlapime.

Testų tipai

Kaip ir minėta, testų daug, tad išsirinkti gali būti sunku. Kuo jie skiriasi?

  • Juostelės. Tai pats pigiausias ir labiausiai paplitęs nėštumo nustatymo būdas. Jos pamirkomos šlapime, o rezultatas matomas ne vėliau kaip po 5 minučių. Jeigu atsiranda dvi juostelės, esate nėščia, jeigu tik viena – greičiausiai ne. Žinoma, jis gali ir pameluoti, nes nėra toks tikslus, kaip kiti. Reikia pridurti, kad šlapimas šiam testui renkamas į švarų indą (negalima juostelės kišti po šlapimo srove). Rezultatai gali būti neteisingi, jeigu pamerksite juostelę netinkamai, per ilgai ją laikysite. Daugelyje šalių tokių testų jau nebenaudoja.
  • Planšetiniai testai, lazdelės. Pridedama pipetė šlapimui. Planšetė turi du langelius: į vieną reikia įlašinti kelis lašus šlapimo, kitame matomi rezultatai. Jautrumas toks pat, kaip ir juostelių, tik atrodo kitaip.
  • Po šlapimo srove kišami testai. Juos galima naudoti bet kuriuo paros metu ir bet kur. Testas jautresnis, rezultatai patikimesni, tačiau jo kaina atitinkamai didesnė.
  • Elektroniniai testai. Atsiranda užrašas pregnancy arba no pregnancy (esate nėščia ar ne).
  • Interaktyvus nėštumo testas. Prie kompiuterio ekrano pridedamas didysis rankos pirštas, o po kelių minučių pateikiami rezultatai: raudonas kvadratėlis reiškia, kad laukiatės, mėlynas – kad nesate nėščia. Tiesa, viename tinklapyje teigiama, kad jis nėra rimtas, o kai kurie už šią paslaugą prašo sumokėti.

Pradedame testą

2 psl. »

Komentarai (25)

Rasa 2019-10-14 09:57
Sveikos merginos, ar Jums yra taip buvę, kad NT pasidarote ir tas langelis, kuriame turi būti juostelė, pats užsipildo rozine spalva ir jokio brūkšnelio nėra? keista, nes tas kitas langelis, kur anksčiau man rodydavo neigiama, liko visai baltas, na nė kiek nesureagavo. NT galiojimo laikas nesibaigęs, tai gal koks brokuotas papuolė...Ar čia kazko per daug, nes per mėnesines dariausi. Na smalsumas lb kankina, nes mėnesinės vėlavo 2 dienas, ko paprastai nebūna..
Diana 2019-04-11 20:35
Sveiki, lytinis aktas buvo 31 diena . Po savaites pasidariau testa ir rode viena riškia o kita juostele vos vos matesi . Klausimas tai aš laukiuosi ?
Kristina 2018-06-03 12:08
Sveiki , lytinis aktas buvo 27,28,29,30. Kada butu galima suzinoti ar laukiuosi ar ne?.
Karolina 2017-08-14 09:55
Sveikos mergaitės nėštumo teste išryškėjo abi juosteles,o po laiko liko tik kontrolinė ,kaip matote ar tai normalu?
Gal laukiuos 2017-04-13 18:16
Man kyla nerimas ir klausimas ,bandau stebeti savo kuna ,kartais tikrai turiu itarima kad laukiuosi,o kartais net nzn ka galvot,nesaugus sexas su partneriu pries menesines,as ju sulaukiau ,bet mano pacios savijauta keista,lyg toks sleikstulys karts nuo karto, ir krutine skaudi net po mensiniu ,anksciau taip nebudavo,bandziau pasitikrinti nestuma testu ,2kartus ir rodo antra neryskia juostele ,bet ji atsiradus veliau laiko nei rekomenduojamas laikas,tai nzn ka ir galvot,ar palaukt ilgiau ir pasitikrinti vel,labai keista, nzn ka galvot
Pasimetusi 2017-03-27 07:44
As jau nebezinau ka daryti :( nebezinau kiek testuku dariausi...kai pasidariau pirma buwo neigiamas,kiti buwo su blankia antra juostelia,gal pries sawaite pasidariau kita ir buwo abi ryskios...mm weluoja 10dienu,swaigsta galwa,paskauda pilwa,padidejusi kritine,temperatura ne aukstesne nei 36,9. Sian pasidariau dar wiena rytini testuka ir parode (I)antra wos wos wos matosi. Nzn ka ir begalwoti
Vaida 2017-03-20 19:02
Sveiki,as pasidariau du nt testus viena kovo 17d rode viena ryski,o antra juostele vos matesi,o antra nt dariausi kovo 20d.ir rodo neigiamas. Ar kam taip buvo ?
Besilaukianti???? 2017-01-23 00:20
Menesines veluoja 15 dienu visi testai neigiami. Esu turejusi hormoniniu vaistu leido i stuvura ir ne viena karta. Gyvename Anglijoje buvau pas šeimos daktarą. Ir yras tikrai nemažai nėštumo simptomų. Menesenes veluoja 15 dienu pykina bet ne rytais, svaigsta galva, dažnas šlapinimas, pakites apetitas, nuovargis. Ir jau pilvukas pradeda apacioje pustis. O mano seimos daktaras man sako jog gal tai slapimo pusles uzdegimas ir antibijotikus man kisa. Na ju tai tikrai negersiu. Net nepasiule kraujo tyrimo as ultragarso tyrimo. Jis net neginekologas. Ka daryti kur kreiptis jei testai nerodo. Dekoju uz jusu patarimus
nesvarbu 2016-08-15 22:57
na ėsu stambi moterys aišku tai dėl valgymo ir kad nevaikštau nesportuoju ir nelabai sveikai valgau kartais mano pilvas dideja po truputi kas tai galietu buti
nesvarbu 2016-08-15 22:55
Sveiki turiu problema esu moterys man 19 metu kodėl man menesines veluoja nes visada man buna 26 arba 31 buna o dabar man prasideda veliau man buvo viena karta 19 diena menesines o dabar 15 diena kas tai galietu buti man kartais buna kad krutine duria kaip su adatu durtu ir kartais silpnumas užeina ir kartais kai ėinu pavalgyt man pykina kas tai galietu buti ar kažkas blogai yra, tad aš bijau kad kartais nebučiau neščia

Nėštumo planavimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ar žinojote, kad suaugęs žmogus turi 206 kaulus, o vaikas – 300 (kai jie auga, kai kurie kaulai susijungia į vieną)

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai