Nėštumo simptomai

Doriana_s / sxc.hu nuotr.

Kiekviena moteris yra individuali, todėl nenuostabu, kad ir nėštumo simptomai kiekvienai gali pasireikšti skirtingai. Vienos moterys pirmuosius organizmo pokyčius pajunta jau pirmosios pastojimo savaitės metu, kitoms tenka luktelėti kelias savaites, o yra ir tokių, kurios visai nepajaučia jokių pasikeitimų, o gal tiesiog neatkreipia į juos dėmesio?

Kaip jau minėjome, nėštumo simptomų būna pačių įvairiausių, todėl šį kartą dėmesį skirsime tik dažniausiai pasitaikantiems.

Menstruacinio ciklo pakitimai

Pirmasis ir dažniausiai pasitaikantis nėštumo požymis – tai menstruacijų išnykimas. Esant normaliam nėštumui šio simptomo neišvengia nei viena moteris. Tiesa, kai kurioms moterims pasirodo negausus kraujavimas, tačiau jo nereikėtų painioti su įprastomis mėnesinėmis.

Implantacinis kraujavimas

Kiaušinėliui prisitvirtinus prie gimdos sienelės, kai kurios moterys ima negausiai kraujuoti. Tai - implantacinis kraujavimas – vienas iš pirminių nėštumo požymių. Jei kraujavimas negausus ir neskausmingas, nerimauti nėra ko. Žinoma, atsargumas niekuomet netrukdo, todėl jei nerimauji, nebijok kreiptis į savo gydytoją, kuris atliks tyrimus ir išsiaiškins kraujavimo priežastį.

Dar viena kraujavimo priežastis gali būti hormonų svyravimai, todėl įprastu mėnesinių laiku gali pasirodyti šiek tiek kraujo.  Toks negausus kraujavimas reguliariai pasirodo 2-3 mėnesius ir labiau primena tepimą, nei tikras mėnesines. Kadangi įprasta manyti, jog pirmasis nėštumo simptomas – tai mėnesinių išnykimas, kai kurios moterys dar kelis mėnesius nesupranta, jog laukiasi vaikelio.

Krūtinės patinimas ir jautrumas

Patinusi ir jautresnė krūtinė – itin dažnas simptomas, pasireiškiantis beveik visoms moterims. Pirmuosius tokius simptomus dauguma pajunta jau 1-2 nėštumo savaitės metu. Krūtinė ne tik padidėja, tačiau taip pat tampa kur kas jautresnė prisilietimams, neretai krūtinės srityje jaučiamas nemalonus tempimas ir skausmas. Tiesa, tokius pačius simptomus kai kurios moterys jaučia ir mėnesinių metu, todėl patinusi ir skausminga krūtinė ne visuomet leidžia iš karto suprasti, kad tai – nėštumas.

2 psl. »

Komentarai (75)

Orintadd 2022-02-10 20:19
Sveiki, man 11dienu vėluoja mėnesinės, vaikinas baigineja į mane jau kelias savaites, nėštumo testas neigiamas. O vaikučio labai norim?
Greta 2020-03-16 14:39
Nesergu jau mėnesį laiko ar galimas dalykas kad laukiuosi?
Luka 2018-10-05 19:09
Sveiki. Mano draugė jau 2 mėnesius neserga menesynėmis turėjo lytinių santikiu su draugu . Tikrinosi neštumo tėsta ,bet rodė neigiama , o pas daktarus nenori važiuoti. Jei galit greičiau atrašykit..
Snieguole 2018-07-23 11:13
Sveiki ar yra normalu kad per mėnesį sergi mėnesinėm 3kartus ir yra labai dideli skausmai pilvo sritije tiesiog net nusislapinti negali labai skauda
Rūta 2018-06-30 04:37
Labas as jiau su savo antra puse gyvenu jiau 3metus o vaikelio nera ka reikia daryt patarkite....
Laura 2017-10-04 10:30
Sveiki, su vaikinu turėjau nesaugu lytini akta per vaisingas dieneles, tačiau vaikinas nenuleido o tik kelis sykius kaip sakant įkišo ir ištrauke. Dabar susirgau menesinemis anskciau nei turejau ir kraujavimas negausus, esu dar jauna ir vaikelio tikrai nenoriu, kaip manot ar galiu buti nescia?
Giedrė 2017-09-19 18:04
Sveikos, patarkit... su vyru turejom meile be apsaugu, pries pat mm, jos atejo. Veliau is kart po mm 2 dienos, vyras manyje paliko seklos. Po 2sav kazkur, atsirado nuovargis, tempimas pilvo apacioje, temp 37 ir siek tiek daugiau, akyse baisiai aptemdavo, svaigdavo galva, ja skaudedavo, mieguistumas ir baisus noras saldumynams. Kitos dienos turejo prasideti 21d, taciau prasidejo 19. Jos neiprastai negausios, tepimas, ir pirma karta tokios skausmingos. Ar galiu lauktis? Nestumo testa daryti dar anksti.. o leliuko visai norim :)
Luka 2017-08-03 13:08
Sveiki, noriu pasiklausti aš dabar pradejau sirgti menesinem,bet šia naktį ejau į balkoną ir apsivemiau, po to čia užvakara tvarkiaus kema malkas rinkau ir pasiemiau grebli kad lengviau galečiau padurbeti ir man akys buvo užtemusios silpnai jaučiaus ir tai pat šia naktį tai nežinau ka galvoti.. Gal ka patart ar pasakyt galit
Nesvarbu 2016-10-24 14:50
Sveikos,nesergu jau 7diena.. patinusi krutinė taip pat skauda.. siek tiek pykina. Pasidariau testą parodė jog neigiamas. Bet simptomai panašus į nėštumą...
Edita 2016-08-26 13:46
Sveikos

Nėštumo planavimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ketvirtadalis identiškų dvynių yra veidrodiniai dvyniai. Jų plaukai krenta į skirtingas puses, jie turi veidrodinio tipo pirštų antspaudus ir jeigu vienas yra dešiniarankis, tai kitas – kairiarankis. Tačiau identiški dvyniai turi beveik vienodus protinius sugebėjimus. Tokie dvyniai dalinasi 100% DNR.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai