Apie vaisių: Tavo kūdikėlis vis dar labai mažutis, jo ilgis siekia nuo 0,36 iki 1 mm. Kol kas vaisius yra labai ankstyvoje vystymosi stadijoje, tačiau nuo dabar laukia didelės ir svarbios permainos.
Giliau įsiskverbusios į motinos gimdą, vaisiaus ląstelės aplink save pradeda kaupti amioninį skystį, kuris sups mažylį viso nėštumo metu. Tuo pačiu prasideda ir spartus placentos vystymasis.
Apie tave: kol kas išorinių pokyčių tavo kūne nematyti, tačiau viduje vyksta tikri stebuklai. Jei dar neatlikai nėštumo testo, tikriausiai ramiai gyveni įprastą gyvenimą ir lauki prasidedančių mėnesinių. Kai jos nepasirodo, pirmoji į galvą šovusi mintis būna „Ar aš nėščia?“
Jei nėštumo testas rodo neigiamą atsakymą, palauk kelias dienas ir pakartok jį vėl. Geriausia, jei nėštumo testą atliktum ryte. Tuomet hormonų koncentracija šlapime yra didžiausia. Jei nėštumo testas patvirtins tavo spėliones, pasiskambink savo gydytojui ir užsirašyk į pirmąją apžiūrą.
Kartais gydytojai susitikimą paskiria tik po kelių savaičių, taip labai nustebindami jaunąsias mamytes. Nereikia nerimauti ir skubėti. Jei nejauti jokių keistų, nerimą keliančių simptomų, vadinasi viskas vyksta taip, kaip turi vykti. Jei vis dėl to tave kažkas neramina, pasakyk gydytojui, kad tavo atvejis skubus ir jis tikrai perkels susitikimo datą į ankstesnį laiką.
Nėštumo kalendorius. 4 savaitė

I nėštumo trimestras
Nėštumo kalendorius. 1 savaitė2 Iš tiesų tu dar nesilauki, tačiau tavo kūnas jau pradėjo ruoštis galimai motinystei. Situacija gali atrodyti kiek keista, juk kaip galima nesilaukti, tačiau teigti, kad tai – pirmoji nėštumo savaitė. Visa paslaptis slypi tame, kad nėštumas pradedamas skaičiuoti nuo pirmosios paskutinių mėnesinių dienos.
Nėštumo kalendorius. 2 savaitė Šios savaitės pabaigoje tavo organizmas praktiškai jau būna pasiruošęs ovuliacijai (kiaušalastės išėjimui į pilvo sritį). Po ovuliacijos kiaušalastė patenka į kiaušintakį, kur ir susitinka su spermatozoidu. Paprastai pabaiga antros – pradžia trečios savaitės, skaičiuojant nuo pirmos paskutinių mėnesinių dienos ir yra pats vaisingiausias laikotarpis.
Nėštumo kalendorius. 3 savaitė Apie vaisių: tavyje augantis vaisius dar visai mažutis ir primena smeigtuko galvutės dydį arba mažą grūdelį. Iš esmės tai tik ląstelių grupė, tačiau ji dauginasi labai sparčiai. Ir nors tos ląstelės dar nė iš tolo neprimena vaisiaus, teoriškai tokį embrioną jau galima išvysti, nes jo ilgis siekia 0.15 mm.
Nėštumo kalendorius. 5 savaitė Apie vaisių: tavo mažylis vis dar visai nedidukas, vos 1,25 mm ilgio. 5tąją savaitę jame dar tik pradeda formuotis širdutė, raumenukai ir kaulai. Bene svarbiausias įvykis šiuo metu – tai smegenų formavimasis! Maždaug savaitės bėgyje taip pat turėtų susiformuoti ir skeleto pagrindas.
Nėštumo kalendorius. 6 savaitė1 Apie vaiką: Tavo vaikučio kūnelis dabar siekia nuo 2 iki 4 mm. Nustatyti tikrąjį vaikučio ūgį šiuo metu labai sunku, mat jo kojytės yra suriestos, o gulėjimo poza labiau primena sėdėjimą ar tupėjimą. Pasinaudojus specialia garsine aparatūra jau gali išgirsti kūdikėlio širdies plakimą.
Nėštumo kalendorius. 7 savaitė Apie vaiką: dabar tavo kūdikis auga tiesiog neįtikėtinu greičiu. Septintosios savaitės pradžioje jo ilgis jau siekia nuo 4 iki 5mm, o savaitės pabaigoje mažylis paaugs dvigubai ir sieks nuo 11 iki 13mm. Kol kas tai pats sparčiausias augimas nuo mažylio pradėjimo.
Nėštumo kalendorius. 8 savaitė Apie vaiką: 8 savaičių vaisius dar visai mažutis, maždaug 1,5 – 2 cm ilgio. Tačiau jam jaupradeda vystytis akies lęšiukas, o akytes uždengia vokai. Veidukas vis sparčiau formuojasi, todėl atsiranda pirmosios nosytės užuomazgos. Šiuo periodu labai sparčiai vystosi vaisiaus smegenys, todėl galvoje galima pastebėti ryškų gumbelį. Po truputėlį formuoja ir rankų bei kojų pirštukai.
Nėštumo kalendorius. 9 savaitė Apie vaisių: vaisius tavo gimdoje auga vis sparčiau ir dabar siekia maždaug 2.2 – 3 centimetrus. Šiuo periodu vaikučio organai ir sistema vystosi toliau ir vis sparčiau. Šis procesas vadinamas organogeneze.
Nėštumo kalendorius. 10 savaitė Apie vaisių: 10-tają nėštumo savaitę vaisius jau siekia tikrai nemažai: nuo 3.1 iki 4.2 cm. Tai išskirtinė savaitė, nes nuo šiol galima išmatuoti ne tik kūdikio ūgį, bet ir svorį. Seniau jis buvo per mažas, kad savaičių bėgyje galima būtų palyginti jo svorį, tačiau dabar jis jau primena mažą slyvutę ir sveria apie 5 gramus.
Nėštumo kalendorius. 11 savaitė Apie vaikutį: šiuo metu vaikučio ūgis siekia nuo 4,4 iki 6 centimetrų, o sveria beveik 8 gramus. Savo dydžiu jis primena nedidukę citriną. Šiuo periodu mažylis auga labai sparčiai. Per ateinančias tris savaites jo ūgis padidės du kartus, o jau šiuo metu galima pastebėti ryškius pokyčius: galva sudaro beveik pusę viso kūno, o sustiprėję kaklo raumenys leidžia jam šiek tiek ištiesti kaklą ir taip po truputėlį kelti galvą, taigi smakras vis labiau tolsta nuo krūtinės.
Nėštumo kalendorius. 12 savaitė Apie vaiką: tavo vaikučio svoris dabar nuo 8 iki 14 gramų, o ūgis – maždaug 6 centimetrai. Per pastarąsias tris savaites mažylio ūgis padidėjo beveik 3 kartus, taigi jis tikrai sparčiai vystosi. Jau žinojai, kad kūdikio širdelės plakimą galima išgirsti su specialiu prietaisu – stetoskopu. Tačiau dabar jo širdelė dar labiau išsivystė ir jos dūžių galima klausytis doplerio įrenginiu. Šis aparatas sustiprina garsus, todėl širdelės ritmą išgirsti gana paprasta.
Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška
Reklama
Populiariausi straipsniai
Reklama
Populiariausi receptai
Naujausi komentarai
Mano ugis 159, sveriu 70 kg kaip numesti pilva?
Ką daryti, jei reikia greitai numesti svorio?
Prieš 2 sav.
Bivau metes 2metus.Priaugau 15kg.Ir kol nepradejau rukyti-nei velnio nenukrito!Pradejus rukyti ir tai tik po kokio pusmecio pradejo kristi svoris.Todel nepasakokit [...]
Metame rūkyti ir storėjame. Kodėl?
Prieš 2 sav.
Ar žinote, kad...
Ketvirtadalis identiškų dvynių yra veidrodiniai dvyniai. Jų plaukai krenta į skirtingas puses, jie turi veidrodinio tipo pirštų antspaudus ir jeigu vienas yra dešiniarankis, tai kitas – kairiarankis. Tačiau identiški dvyniai turi beveik vienodus protinius sugebėjimus. Tokie dvyniai dalinasi 100% DNR.
Reklama
Junkis prie mūsų ir Facebook'e!
Rinktiniai straipsniai
Kūdikio grūdinimas
„Šiltnamio“ sąlygomis augantys vaikai dažniau serga, nes jų organizmas nepakankamai atsparus besikeičiančiam aplinkos...
Kaip auklėti dukrą: 10 patarimų
Kiekviena mama pati sprendžia, kaip reikėtų auklėti savo vaikus, tačiau kai kuriuos patarimus vis tiek tenka nuolat p...
Jogos pratimai netrukus gimdysiančioms nėščiosioms
Kiekviena vaikutį išnešiojusi moteris patvirtins, kad trečiasis nėštumo trimestras, o ypač paskutinės jo savaitės yra...
Prancūziškas vaikų auklėjimas: principai, pliusai ir minusai
Apsilankę mažylius auginančių prancūzų namuose nustebtumėte pamatę visiškai savarankiškai žaidžiančius vaikus, kurie ...
Reklama
Naudinga
Plaukų kaukės su kiaušiniu: savybės ir receptai
Ar žinojote, kad pačios naudingiausios ir geriausiai plaukus maitinančios kaukės tos, kurių sudėtyje yra kiaušinių tr...
Kitokie ledukų formelių panaudojimo būdai (foto)
Ar kada bandėte užšaldyti formelėse vandenį su gėlių žiedais? Tikriausiai ne – o be reikalo. Bet koks gėrimas, net ir...
Idėjos mažam vonios kambariui (foto)
Net patį mažiausią vonios kambariuką galima sutvarkyti taip, kad jis būtų jaukus ir funkcionalus. Tereikia parinkti t...
Virtuvės gudrybės tikroms šeimininkėms
Neretai maisto gaminimas virsta tikru pragaru: taškosi puodai, svyla keptuvės, bėga pienas... O kur dar ašaros pjaust...
Populiariausi straipsniai
- Vaikų bėrimas: ar reikia nerimauti?13
- Kaip atpažinti artėjantį gimdymą?10
- 9 patarimai norinčioms greičiau pastoti97
- Nemalonūs nėštumo simptomai23
- Kas vyksta gimdymo metu?78
- Kraujavimas nėštumo metu: ar reikia nerimauti?19
- Jeigu vaikui užkietėjo viduriai...10
- Nėštumo simptomai75
- Tėvai ir draugai apie Inetos Puzaraitės nėštumą...
- Patarimai, kaip greičiau pastoti26
Komentarai