Nėštumo kalendorius. 38 savaitė

Apie vaiką: tavo mažylis vis dar sparčiai auga: jo svoris jau viršijo 3 kilogramus (per savaitę laiko jis priauga porą šimtų gramų), o ūgis pasiekė 47 centimetrus.   

Šią savaitę nuo mažylio kūnelio nukrito pirminiai plaukučiai (pūkelis). Kūdikis ir toliau per savaitę priauga maždaug 30 gramų riebalų, taigi jis intensyviai ruošiasi gimimui. Prieš gimstant žarnyne vaikutis sukaupia nemažai  atliekinės  masės  –  juodai  žalios  medžiagos,  vadinamos  “mekona”. Ši masė susidaro iš suskaldytų kraujo kūnelių, negyvų žarnyno ląstelių, odos ląstelių ir plaukelių, kurie buvo praryti kartu su amiono skysčiu.

Visą šią masę mažylis išsistums iš savęs gimęs, tačiau pasitaiko, kad tai jis padaro prieš gimimą, todėl gimsta pasidengęs žalsva plėvele.  

Apie tave: nepaisant to, kad gimdymas vis labiau artėja, gali būti, kad tu ir toliau priaugi šiek tiek svorio, o tavo pilvukas nenustoja augęs. Tavo gimdos ilgis siekia 36­-38 centimetrus  ir  virš  bambos ji pakilusi  16­-18 centimetrų.  

Gimdyti gali pradėti bet kurią dieną. Ar žinojai, kad tik 5 procentai ne pirmą kartą gimdančių moterų pagimdo vėliau nei šią savaitę?  Pirmoje  gimdymo stadijoje  pajausi  energingus gimdos kaklelio susitraukimus,  kurie padeda  mažyliui patekti į gimdymo  takus.  Prieš  tai,  kai prasidės tikrieji sąrėmiai, gali pajausti netikruosius.

Skamba painiai, ar ne? Įprastai netikruosius sąrėmius galima atskirti pagal tai, kuomet jie įvyksta: jei jie prasideda tau judant, o prigulus liaujasi, vadinasi tu dar tikrai negimdai. Kai kurios moterys teigia, kad sąrėmių metu jaučiasi taip, tarsi elektros srovė pereina nuo pilvo apačios iki kojų. Taip nutinka dėl to, kad leisdamasis žemyn vaikutis užkliudo nervų kamienus, siunčiančius šati tokius signalus.  

Savaitės klausimas: filmuose gimdymas visuomet prasideda tuomet, kai nuteka vaisiaus vandenys. Ar taip pat būna ir realybėje?

Vaisiaus vandenų nutekėjimas nebūtinai turi signalizuoti apie prasidedantį gimdymą, nes vaisiaus vandenų pūslė gali tiesiog įplyšti.  Tokiais atvejais gali pastebėti gana stiprią srovę arba menką tekėjimą. Jei sąrėmiai neprasideda, o vaisiaus vandenys nenustoja tekėti, būtinai turėtum pranešti apie tai savo gydytojui. Gydytojas atliks tyrimus ir išsiaiškins, kiek vaisiaus vandenų yra pūslėje. Labai nerimauti nereikėtų, nes vaisiaus vandenys gaminasi nuolatos, taigi greičiausiai tavo vaikutis ir toliau jausis gerai.  

Jei vaisiaus vandenys nutekėjo dėl prasidedančio gimdymo, netrukus turėtum pajausti pirmuosius sąrėmius. Jei gimdymas neprasideda, įprastai gydytojai rekomenduoja dirbtinai skatinti gimdymą, kad trūkus vandenų pūslei į gimdą nepatektų infekcija.

Komentarai

III nėštumo trimestras

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai