Nėštumo kalendorius. 30 savaitė

Apie vaiką: tavo mažylio svoris jau pasiekė beveik 1,4 kilogramo, o jo ūgis nuo pėdučių iki viršugalvio – net 38 centimetrai.  

Tavo mažylis vis aktyviau juda, o tai – tikriausiai pats nuostabiausias  nėštumo potyris. Jo raumenukai sustiprėjo, todėl gali būti, kad judesiai bus ne tokie švelnūs, kaip nėštumui įpusėjus. Kai kurios moterys teigia, kad jų vaikučių pasispardymai  primena skausmingus sukrėtimus. Gydytojai teigia, kad nustatyti kaip jaučiasi kūdikis, galima pagal jo judesių  intensyvumą: jei mažylis sujuda bent 10 kartų per dieną, nerimauti dėl jo savijautos neverta. Tačiau nepamiršk,  kad  kai kurie vaikai yra ramesni, todėl ir jų judesius pastebėti ne taip lengva, ypatingai tuo atveju, jei pati gyveni intensyvų gyvenimą, o ne guli atsipalaidavusi lovoje.  

Apie tave: tavo gimda virš bambos pakilusi 10 centimetrų, o jos ilgis sudaro 30 centimetrų. Pilvukas jau toks didelis, kad sunku patikėti, jog mažylį nešioti reikės dar 10 savaičių. Tačiau vaikutis dar vis sparčiai auga, o tos 10 savaičių prabėgs net nepastebėtos.  

Per šias 30 nėštumo savaičių  tikriausiai priaugai maždaug  11,4­15,9  kilogramus svorio. Maždaug pusę šio svorio sudaro gimda, placenta ir vaisiaus vandenys. Augantis vaisius vis labiau spaudžia vidaus organus, todėl kartais gali jausti  didelį diskomfortą. Dažnai  pasitaiko,  kad  vaisius užspaudžia sėdmeninį nervą, kuris siunčia skausmo signalus  per strėnas arba sėdmenis. Daugumai moterų skausmas prasideda stovint, todėl visų pirma turėtum atsigulti ir atsipalaiduoti. Gulint vaisius pakeis poziciją, todėl sėdmeninis nervas atsipalaiduos ir skausmas išnyks.  

Savaitės klausimas: naktimis labai suprastėjo miegas, todėl visą dieną jaučiuosi pavargusi ir bejėgė. Ką daryti, kad ramiau išsimiegočiau?

Miego sutrikimai pasitaiko  daugumai nėštukių, juk  didėjant pilvukui sunku rasti patogią miego padėtį, vaisiui spaudžiant  pilvuką  norisi dažniau šlapintis, vaikutis ima spardytis visai ne tuomet, kai tu to norėtum, o neretai pradeda kankinti ir nerimas.  

Kad miegas būtų saldesnis, prieš miegą išsimaudyk šiltoje vonioje ir atlik kelis atpalaiduojančius pratimus. Jei šalia  yra vyras,  paprašyk,  kad  jis  pamasažuotų tau  nugarą ir kojas. Atsipalaiduoti padeda ir rami muzika ar gera knyga. Taip pat svarbi ir tinkama kambario temperatūra.  

Svarbiausia, nesikankinti jei miego nenori. Geriau nuveik ką nors prasmingo, kol akys pačios pradės merktis.

Žinoma, nesiūlome  pulti  prie  namų  ruošos  darbų,  tačiau  įdomaus  filmo pažiūrėjimas ar mažylio  kojinyčių mezgimas tau tikrai turėtų padėti.

Komentarai

III nėštumo trimestras

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai