Nėštumo kalendorius. 25 savaitė

Apie  vaiką: tavo  vaikutis sveria  jau 700 gramų, o jo  ūgis – jau 22 centimetrai. Nepamiršk, kad tai – tik vidutiniai duomenys, nes kiekvienas vaikutis yra skirtingas.

Mažylio sistema  jau išsivystė pakankamai,  kad  gimęs anksčiau laiko jis turėtų galimybę išgyventi. Tuo sunku patikėti, bet tai – visiška tiesa. Pastaraisiais metais medicina neišnešiotų naujagimių srityje padarė labai didelę pažangą,  todėl  net  ir būdami tokie mažučiai,  kūdikėliai  gali  išgyventi  padedami  vaistų ir  gyvybę  palaikančių aparatų.

Apie  tave:  dabar tavo  gimda  yra maždaug  25  centimetrų ilgio, taigi per  vieną mėnesį ji paauga maždaug 4 centimetrus. Apatinė gimdos dalis šiuo metu yra maždaug per vidurį tarp bambos ir krūtinkaulio.

Nuo 20 ar 21 savaitės kiekvieno apsilankymo metu gydytojas pamatuoja pilvuko dydį. Dabar tavo pilvas auga ne  tik  į  priekį,  bet  ir  plečiasi  į  šonus.  Ir  visa  tai  vyksta  kiekvienai moteriai individualiai:  kai kurių nėštukių pilvukas atrodo visai nedidelis būtent dėl spartaus plėtimosi į šonus, o kitoms – atvirkščiai, pilvukas labiau auga į priekį, nei plečiasi į šonus, todėl atrodo labai didelis.

Šiuo periodu gali pastebėti vieną ne itin malonų dalyką: tai plaukučių kiekio padidėjimas ir jų patamsėjimas. Tai – visiškai natūralus dalykas, nes tavo organizme vis labiau ima siausti hormonai. Kelios savaitės po gimdymo hormonų kiekis stabilizuosis ir viskas gryš į įprastas vėžes.

Savaitės klausimas: kaip žinoti kas gims – berniukas ar mergaitė?

Paprastai šis  klausimas  aktualus  praktiškai  visiems tėveliams. Tačiau tiksliai  nustayti vaikučio lytį  galima tik specialiais tyrimais. Įdomumo dėlei galime pasakyti, kad pasaulyje gimsta daugiau berniukų, nei mergaičių: 106 ir 100. Kodėl taip yra, niekas negali pasakyti.

Kartais tėveliai prašo nustatyti mažylio lytį pagal širdelės susitraukimų dažnį. Įprastai vaisiaus širdies ritmas yra labai greitas, maždaug 120­160 tvinksnių per minutę (suaugusiųjų – maždaug 60­80). Manoma, kad mergaičių širdelės plaka greičiau, nei berniukų. Deja, ši nuomonė nėra moksliškai pagrįsta, todėl vaiko lyties nustatymas remiantis tokiais duomenimis nebūtų tikslus.

Taigi,  be specialių  tyrimų  tiksliai nustatyti  vaikučio lyties tiesiog  neįmanoma. Tiesa, dauguma moterų tiesiog jaučia, ką nešioja savo pilvelyje, taigi galima tiesiog pasikliauti moteriška – motiniška nuojauta.

Komentarai

II nėštumo trimestras

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaiko kraujo grupė yra tokia kaip pas vieną iš tėvų, arba lygi abiejų tėvų grupių sumai.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai