Nėštumo kalendorius. 22 savaitė

Apie vaiką: tavo mažylis sveria jau 350 gramų, o jo ilgis – net 19 centimetrų. Vaikutis tavo pilvuke auga kiekvieną dieną. Ant jo akyčių jau pasirodė vokai ir blakstienos, o ant pirštukų galima įžvelgti mažučius nagučius.

Šiuo periodu visi vaisiaus organai ir sistema vis labiau prisitaiko atlikti tam tikras funkcijas. Dabar labai svarbią funkciją atlieka vaisiaus kepenys: iki gimimo kepenys yra pagrindinis kraujodaros (kraujo ląstelių gamybos) organas vaisiaus organizme. Kepenys apsaugo nuo infekcijos ir pašalina bakterijas iš kraujotakos sistemos.

Apie tave: tavo pilvas jau tikras nemažas, tačiau dar ne toks didelis, kad trukdytų atlikti kasdienius darbus, taigi galima sakyti, kad šis periodas yra ganėtinai patogus. Tu gali nesunkiai atsisėsti, susilenkti ir be didelio nuovargio vaikščioti pėstute. Rytinis silpnumas greičiausiai jau visai išnyko, taigi dabar turėtum mėgautis nėštumu.

Šiuo periodu nėštukėms patariama pradėti gerti daugiau skysčių. Kai kurios moterys pastebi, kad gerdamos daugiau vandens ar kitų nesaldžiųjų gėrimų, sumažina galvos skausmą ir kitus nėštumui būdingus negalavimus. Svarbiausia – vengti nesveikų gėrimų, tokių kaip įvairūs limonadai ar energetiniai gėrimai.

Net jei tavęs netroškina, vis tiek turėtum vartoti daugiau skysčių. Nepamiršk, kad dabar tavo kraujotaka sparčiai keičiasi: kraujo tūris padidėjo daugiau nei pusę karto, todėl organizmui būtinas pakankamas kiekis vandens.

Savaitės klausimas: pastaruoju metu jaučiu skausmingą patinimą išangės srityje. Kas tai – hemarojus?

Hemarojus – labai dažna nėštumo metu pasitaikanti liga. Sergant hemarojumi kraujagyslės aplink išangę (tiek vidinėje pusėje, tiek išorėje) išsiplečia ir sukelia skausmingą patinimą. Hemarojaus išsivystymą įprastai nulemia padidėjęs kraujo srautas dubens srityje ir padidėjusi gimda.

Kad visą šį nemalonumą išgyventum lengviau, pirmiausia turėtum pasirūpinti tinkama mityba, kad neužkietėtų viduriai. Valgyk maistą, kuriame gausu ląstelienos – daržoves, rupią duoną, pieno produktus ir gerk daug vandens. Jei skausmas labai varginantis, kreipkis į savo gydytoją, kuris išrašys specialių žvakučių. Šios žvakutės parduodamos ir be recepto, tačiau prieš naudodama bent kokius vaistus geriau pasitark su gydytoju ar vaistininku.

Įprastai hemarojus po gimdymo visiškai išnyksta, tačiau retais atvejais pasitaiko, kad liga taip sparčiai progresuoja, kad prireikia chirurgo pagalbos.

Komentarai

II nėštumo trimestras

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai