Nėštumo kalendorius. 18 savaitė

Apie vaiką: dabar vaikučio ūgis siekia nuo 12,5 iki 14 centimetrų, o svoris padidėjo iki 150 gramų. Nuo šiol mažylio augimo tempai šiek tiek sulėtės, bet tai nieko keisto, juk iki šiol jis vystėsi tiesiog stulbinančiu greičiu.

Vaikutis vis įnirtingiau mokinasi judėti, todėl jei iki šiol dar neteko patirti šio malonumo, greičiausiai šią savaitę tikrai suprasi, ką reiškia pirmieji jo pasispardymai.

Apie tave: iki šiol savo gimdą galėjai užčiuopti kiek žemiau bambos, tačiau dabar ji randasi maždaug ties pačia bambute. Pasidėk rankas ant talijos ir tikrai pajusi pasikeitusią gimdos formą ir padėtį. Tavo pilvukas savo dydžiu turėtų priminti melioną.

Nuo nėštumo pradžios tavo figūra gerokai pasikeitė ir tame nėra nieko keisto, nes tu priaugai maždaug 4,5 – 5,8 kg. Jei tavo svoris padidėjo gerokai daugiau, gali pasitarti su dietologu, kuris padės tau sureguliuoti savo mitybą.

Nepamiršk, kad prieš akis dar daugiau nei pusė nėštumo, taigi svoris dar tikrai augs.
Žinoma, nėštumo metu būtų labai neprotingas laikytis dietos ir riboti savo maistą, tačiau vargu ar dietologas tau pasiūlys būtent tokį variantą.
Greičiausiai jis tau tiesiog parinks tinkamesnius maisto produktus ir papasakos, kaip juos derinti tarpusavyje, kad mityba būtų sveika ir subalansuota.
Nepamiršk, kad tavo kūnas turi gauti pakankamai energijos, kad vaisius galėtų pilnavertiškai vystytis toliau.

Savaitės klausimas: ką daryti, jei pradeda skaudėti rėmenį? Ar tai normalu?

Deginimas krūtinės srityje ir kylančios rūgštis tikrai kankina ne vieną būsimą mamytę, tačiau tame nėra nieko baisaus. Maudžiantis rėmuo – tik dalis įprasto nėštumo. Rėmenį sukelia kylančios skrandžio sultys, kurios ima deginti stemplę. Dažniausiai nėštumo metu skrandžio sultys pradeda kilti dėl sulėtėjusio virškinimo.

Padėti šiuo atveju iš esmės gali tik mitybos pokyčiai. Jei jauti, kad skrandis nespėja suvirškinti gaunamo maisto, pasistenk valgyti mažesnėmis porcijomis, kad skrandis nebūtų staigiai apkraunamas. Turėtum vengti įvairių gazuotų gėrimų, kavos ir alkoholio, nes jie skatina rūgščių susidarymą. Taip pat labai svarbu prisiminti, kad kylant rūgštims – nevalia gulėti. Dauguma iš mūsų prastai pasijutę mėgstame prigulti, kad organizmas pailsėtų ir atsipalaiduotų. Dažniausiai tai padeda, tik ne šiuo atveju. Todėl jei prieš miegą pavalgei ir jauti rėmens skausmus, atsigulk pusiau sėdomis, iš visų pusių pasiramsčiusi pagalvėmis.

Jei ši problema tave kankina nuolatos, nereceptinių vaistų geriau nepirkti, nes niekuomet negali žinoti, kokį pašalinį efektą jie gali sukelti. Geriau skirk laiko vizitui pas gydytoją, kuris tikrai patars, ką tau daryti ir kaip išvengti šio nemalonumo.

Komentarai (1)

vika 2015-03-05 17:44
rekomenduokit dietologa alytuje

II nėštumo trimestras

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ketvirtadalis identiškų dvynių yra veidrodiniai dvyniai. Jų plaukai krenta į skirtingas puses, jie turi veidrodinio tipo pirštų antspaudus ir jeigu vienas yra dešiniarankis, tai kitas – kairiarankis. Tačiau identiški dvyniai turi beveik vienodus protinius sugebėjimus. Tokie dvyniai dalinasi 100% DNR.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai