Nėštumo kalendorius. 17 savaitė

Apie vaiką: šią savaitę mažylis dar šiek tiek paaugo ir dabar jo ūgis siekia nuo 11 iki 12 centimetrų. Svorio augimas šiek tiek sulėtėjo, tačiau vos per savaitę jis jau suspėjo priaugti dar 20 gramų, taigi sveria jau 100 gramų.

17-tos savaitės metu vaisiuje ima formuotis riebalinis sluoksnis arba kitaip sakant – poodinis riebalų audinys, kuris dalyvauja energijos gamyboje ir apykaitos procese. Šiuo metu vanduo sudaro 89 gramus bendro vaisiaus svorio, o riebalams lieka 5 gramai. Kai kūdikis gimsta, iš maždaug 3,5 kg svorio 2.4 kg sveria riebalai.

Apie tave: tavo nėštumas jau ganėtinai aiškiai pastebimas ne tik tau pačiai, bet ir visiems aplinkiniams, o bet kuris tave apkabinęs žmogus tikriausiai iš karto gali pajusti įsirėmusį kauburėlį pilvo srityje. Todėl nieko nuostabaus, kad tau jau metas įsigyti naujų drabužėlių, kurie nevaržys tavo judesių. Drabužėlius teks pirkti ne tik dėl atsikišusio pilvuko, bet ir dėl priaugto svorio. Jis tikrai nėra labai didelis – nuo 2,25 kg iki 4,5 kg. Tačiau mes, moterys, juk puikiai žinome, kaip keli kilogramai gali pakeisti visą vaizdą.

Tikriausiai tu nuolatos stebi savo pilvą ir galbūt jau pastebėjai, kad jo forma vis labiau keičiasi. Kol gimda nebuvo labai didelė, ji plėtėsi į šonus, taigi pilvukas priminė nedidelį kamuoliuką. Dabar, kai gimdai reikia daugiau vietos, ji ima plėstis į viršų, taigi pilvo forma vis labiau primena dailų ovalą.

Gali būti, kad judėdama tu pradedi jausti nedidelį diskomfortą: skausmą ir tempimą. Taip nutinka dėl to, kad judėdama gimda įtempia ją supančius apvaliuosius raiščius. Dažniausiai šis skausmas nieko blogo nereiškia. Jis tiesiog parodo, kad gimda ir toliau plečiasi, todėl tau tereikia prigulti, kad raiščiai atsipalaiduotų. Tačiau jei skausmas labai stiprus ir jį lydi papildomi simptomai, pavyzdžiui kraujavimas – būtinai kreipkis į gydytoją.

Savaitės klausimas: kada gydytojai gali nustatyti, kad moteris laukiasi dvynukų ir kaip jie vystosi?

Įprastai laukiantis dvynukų nuo ketvirtojo mėnesio gimda darosi pastebimai didesnė, todėl gydytojas iš karto gali įtarti, kad ten auga ne vienas, o du vaikučiai. Kadangi kūdikių širdutės jau pakankamai išsivysčiusios, ultragarsinių tyrimų metu gydytojas nesunkiai nustatys mato vienos, ar dviejų širdučių plakimą.

Dažnai tėvelius labiausiai domina vienas klausimas: identiški ar ne bus jų vaikučiai. Identiški dvynukai gimsta iš tos pačios ląstelės – zigotos.

Kiaušinėliui ir spermijui susiliejus, atsiradusi zigota įprastai ima dalytis į milijonus skirtingų ląstelių, kurios suformuoja vieną vaisių. Kai zigota pirmiausia pasidalina į dvi dalis, o tos dalys į atskirus milijonus ląstelių – gimsta identiški dvynukai.

Neidentiški dvyniai gimsta iš dviejų atskirų kiaušinėlių, kuriuos apvaisina atskiri spermijai. Dažniausiai nustatyti dvynių identiškumą pavyksta tik jiems gimus.

Tačiau pasitaiko, kad abu vaisiai auga tame pačiame vandenmaišyje, o tai reiškia, kad jie be jokios abejonės bus identiški.

Komentarai

II nėštumo trimestras

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai