Nėštumo kalendorius. 16 savaitė

Apie vaikutį: šią savaitę vaikučio ilgis pasiekė 11,5 centimetro, o svoris jau net 80 gramų. Tai yra 30 gramų daugiau nei buvo 15-tos savaitės metu.

Ant mažylio viršugalvio pasirodė pirmasis pūkuotas kuokštelis plaukų. Kojų ir rankų nagai vis dar formuojasi. Tai truks viso nėštumo metu. Kojytės pastebimai auga: dabar jos šiek tiek ilgesnės nei rankos, o mažylis jau išmoko šiek tiek pajudinti savo galūnes. Echoskopijos metu tie kol kas dar visai menkučiai judesiukai jau įžvelgiami.

Įprastai pirmieji pasispardymai įvyksta 16-20 savaitės metu, tačiau reikia nepamiršti, kad vieni mažyliai yra aktyvesni už kitus, todėl juntamas judesių stiprumas gali būti labai skirtingas. Dauguma mamyčių sako, kad vaikučio judesiai primena oro burbuliukų kylimą. Dauguma moterų net ne iš karto supranti, kad šiuos pojūčius sukelia būtent jų vaikelis.

Apie tave: tavo mažylis sparčiai auga, taigi didėjanti gimda ir placenta vis labiau išryškina tavo pilvuką. Prieš šešias savaites tavo gimda svėrė 140 gramų, o dabar jos svoris jau 250 gramų. Omiono skystis, kuriame ramiai ir saugiai plaukioja tavo kūdikis išaugo iki 250 ml. Taigi pokyčiai tikrai ganėtinai įspūdingi.

Labai tikėtina, kad iš aplinkinių dabar susilauki gausybės komplimentų.

Nemanyk, kad visa tai tik iš mandagumo. Hormonų svyravimai šiek tiek aprimo, o kraujo apytaka pagerėjo, todėl tiek tavo bendra savijauta, tiek išvaizda yra tikrame pakilime.

Savaitės klausimas: kokią įtaką nėštumui ir būsimam kūdikiui turi mamos ir tėčio kraujo grupės?

Tikriausiai esi girdėjusi, kad skirtingų Rh grupių vyrams ir moterims susilaukti vaikučių yra šiek tiek sunkiau. Kad viskas būtų pakankamai aišku, visų pirma norime pasidalinti informacija apie pačias kraujo grupes.

Kokią kraujo grupę žmogus turi, nulemia tam tikros molekulės, vadinamos antigenais. Antigenų būna kelių rūšių: antigenų gali visai nebūti (0 arba I kraujo grupė), A antigenai (A arba II kraujo grupė), B antigenai (B arba III kraujo grupė) AB antigenai (AB arba IV kraujo grupė). Prie kiekvienos kraujo grupės priskiriamas ir Rh faktorius: teigiamas arba neigiamas. Teigiamas Rh faktorius rodo, kad kraujyje yra Rh antigenų, o neigiamas Rh antigenų neturi.

Kuomet susiduria du tokie patys Rh faktoriai – problemų nebūna. Tačiau kuomet moters Rh faktorius yra neigiamas, susitikęs su teigiamu Rh organizmas pradeda gaminti antikūnius. Taigi jei vaikučio kraujo Rh bus teigiamas, labai tikėtina, kad mamytės organizmas jį palaikys antikūniu ir bandys pašalinti.

Laimei, šiais laikais tokia problema yra išsprendžiama suleidus Rh imunoglobulino.
Rh imunoglobulinas veikia kaip priedanga teigiamam Rh faktoriui. Tarkim, jei kūdikio kraujas iš placentos patektų į motinos kraujotaką, jos imuninė sistema iš karto užfiksuos tariamą priešą ir ims gaminti antikūnius. Suleistas Rh imunoglobulinas neleis imuninei sistemai aptikti vaisiaus ląstelių, todėl kūdikis bus apsaugotas nuo galimo pasipriešinimo.

Komentarai

II nėštumo trimestras

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ketvirtadalis identiškų dvynių yra veidrodiniai dvyniai. Jų plaukai krenta į skirtingas puses, jie turi veidrodinio tipo pirštų antspaudus ir jeigu vienas yra dešiniarankis, tai kitas – kairiarankis. Tačiau identiški dvyniai turi beveik vienodus protinius sugebėjimus. Tokie dvyniai dalinasi 100% DNR.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai