Apie vaiką: tavo vaikučio ūgis siekia nuo 8 iki 8,9 centimetrų, o sveria jis apie 25 gramus. Šiuo metu jis yra maždaug kumščio dydžio.
Labai didelių permainų šią savaitę nevyksta, tačiau susiformavusios kūno dalys ir toliau tobulėja: ausytės vis labiau atranda savo tikrąją vietą galvos šonuose, o akytės vis labiau slenkasi artyn viena prie kitos, taigi veidukas atrodo vis simetriškesnis. Mažylio kakliukas dar pakankamai silpnas, todėl pasmakrė remiasi į krūtinę.
Vaikučio lytiniai organai dar labiau išsivystė, taigi nustatyti lytį gydytojui darosi vis paprasčiau. Tiesa, ne visų vaikučių lytį galima nustatyti tokiu pačiu metu.
Vieni iš jų lėčiau vystosi, todėl sunkiau įžvelgti lytinius organus, o štai kiti susirango tokia poza, kad net ir norėdamas nieko nepamatysi. Ką gi, anksčiau ar vėliau tai tikrai pavyks išsiaiškinti.
Apie tave: dabar nėščiosioms skirta apranga tiesiog neišvengiama. Kai kurios moterys stengiasi įvairiausiais būdais išvengti nėščiosioms skirtų drabužėlių, todėl tiesiog neužsisega vienos ar kitos sagutės, kelnėse įsitaiso gumą ties liemeniu, o kitos tiesiog užsideda vienu dydžiu didesnius drabužėlius. Bet visos šios gudrybės padės labai neilgai, nes kuo toliau, tuo sparčiau tavo pilvukas pūsis ir vienintelis dalykas kurio tu norėsi bus patogumas.
Įprastai moterys, kurios laukiasi ne pirma kartą, skundžiasi jog pilvukas pasirodo anksčiau nei įprasta, pradeda pūstis šiek tiek žemiau nei prieš tai buvusius kartus ir atrodo gerokai didesnis. Iš tiesų viskas priklauso nuo to, kaip praėjo prieš tai buvęs nėštumas. Jūsų oda ir raumenys buvo išsitempę, kad galėtų išnešioti kūdikį. Deja, tiek oda, tiek ir raumenys po gimdymo niekuomet nesugrįžta į pirminę būseną, todėl sekančio nėštumo metu tiesiog greičiau prisitaiko prie gimdos pakitimų.
Panašiai, kaip baliono pūtimas: pirmą kartą pučiant balioną būna sunku, nes jo medžiaga dar neišsitampiusi, tačiau jei išleisi orą ir pripūsi balioną antrą kartą, tau seksis kur kas lengviau.
Savaitės klausimas: kritišku vadinamas pirmasis trimestras pasibaigė. Ar dabar jau galima atsipalaiduoti ir pakeliauti?
Pirmajam trimestrui pasibaigus nėščioji iš tiesų gali lengviau atsikvėpti ir leisti sau pasimėgauti kelionių teikiamais malonumais. Iš tiesų, antrasis trimestras – idealiausias laikas keliauti. Pirmojo trimestro metu nėščiąsias dažniausiai vargina prasidėję nėštumo simptomai (pykinimas, galvos svaigimas, nuovargis ir t.t.), be to, būna padidinta persileidimo rizika. Trečiojo trimestro metu pilvukas taip išsipučia ir pasunkėja, kad gali pradėti varginti net ir paprasčiausias vaikščiojimas. Savaime suprantama, tokiu atveju kelionė vargu ar suteiks daug malonumo.
Būtų idealu, kad prieš keliaudama apsilankytum pas gydytoją, kuris, atlikęsapžiūrą nustatytų ar nėra jokių pakitimų ir pavojų. Taip jausiesi kur kas ramesnė ir kelionės metu galėsi labiau atsipalaiduoti. Žinoma, prieš išvykdama apsvarstyk įvairiausias situacijas. Jei keliausi autobusu, ar tau nepaskaus kojų? Jei keliausi traukiniu, ar bus galimybė sulaukti pagalbos ekstra atveju?
Suprantama, kad prieš kelionę visai nesinori galvoti apie įvairiausias galimas problemas ir sunkumus, tačiau tavo pareiga yra pasirūpinti ir savimi, ir savo vaikučiu.
Be to, nepatariame vykti į egzotiškas šalis, kuriose dažniausiai prireikia įvairiausių skiepų. Bet kokios injekcijos gali pakenkti tavo vaikučiui, todėl tokias tolimas išvykas geriau atidėk vėlesniam laikui. Taip pat nepamiršk iš anksto pasidomėti medicinos įstaigomis tose vietovėse, kuriose ketini būti.
Saugumas šiuo atveju – geriausias tavo draugas.
Nėštumo kalendorius. 14 savaitė

II nėštumo trimestras
Nėštumo kalendorius. 13 savaitė Apie vaikelį: tavo mažylio ūgis šiuo metu siekia nuo 6,5 iki 7,8 centimetrų, o sveria jis maždaug 14-20 gramų. Dabar jis jau primena persiką. Pirmasis nėštumo trimestras baigėsi, o kartu su juo pasibaigė ir embriono laikotarpis. Sveikiname, tavo viduje jau oficialiai auga vaisius.
Nėštumo kalendorius. 15 savaitė Apie vaiką: 15-tąją nėštumo savaitę vaikučio ūgis dar šiek tiek pasikeitė. Dabar jis siekia nuo 9,3 iki 10,4 centimetrų. Šioje srityje permainos ne itin didelės, o štai mažylio svoris didėja tiesiog stulbinančiu greičiu. Ar gali patikėti, kad vos prieš savaitę jis svėrė 25 gramus, o dabar šis skaičius padvigubėjo? Taip, tavo mažylis sveria 50 gramų!
Nėštumo kalendorius. 16 savaitė Apie vaikutį: šią savaitę vaikučio ilgis pasiekė 11,5 centimetro, o svoris jau net 80 gramų. Tai yra 30 gramų daugiau nei buvo 15-tos savaitės metu.
Nėštumo kalendorius. 17 savaitė Apie vaiką: šią savaitę mažylis dar šiek tiek paaugo ir dabar jo ūgis siekia nuo 11 iki 12 centimetrų. Svorio augimas šiek tiek sulėtėjo, tačiau vos per savaitę jis jau suspėjo priaugti dar 20 gramų, taigi sveria jau 100 gramų.
Nėštumo kalendorius. 18 savaitė1 Apie vaiką: dabar vaikučio ūgis siekia nuo 12,5 iki 14 centimetrų, o svoris padidėjo iki 150 gramų. Nuo šiol mažylio augimo tempai šiek tiek sulėtės, bet tai nieko keisto, juk iki šiol jis vystėsi tiesiog stulbinančiu greičiu.
Nėštumo kalendorius. 19 savaitė Apie vaiką: tavo vaikučio ūgis dabar siekia nuo 13 iki 15 centimetrų, o sveria jis apie 200 gramų. Sunku netgi įsivaizduoti, kad gimdamas jis svers 15 kartų daugiau, negu dabar!
Nėštumo kalendorius. 20 savaitė1 Apie vaiką: tavo mažylio ūgis šią savaitę siekia 14-16 centimetrų, o sveria jis maždaug 250 gramų – 50-dešimčia gramų daugiau nei praėjusią savaitę.
Nėštumo kalendorius. 21 savaitė Apie vaiką: pirmąją antrosios nėštumo pusės savaitę sveria maždaug 300 gramų, o jo ūgis jau siekia 18 centimetrų, taigi dabar jis primena didelį bananą.
Nėštumo kalendorius. 22 savaitė Apie vaiką: tavo mažylis sveria jau 350 gramų, o jo ilgis – net 19 centimetrų. Vaikutis tavo pilvuke auga kiekvieną dieną. Ant jo akyčių jau pasirodė vokai ir blakstienos, o ant pirštukų galima įžvelgti mažučius nagučius.
Nėštumo kalendorius. 23 savaitė Apie vaiką: tavo mažylis labai sparčiai vystosi ir šią savaitę sveria jau 450 gramų, o jo ūgis pasiekė maždaug 20 centimetrų. Dabar jis primena nedidelę lėlytę.
Nėštumo kalendorius. 24 savaitė Apie vaiką: Šią savaitę tavo mažylis sveria jau šiek tiek daugiau nei pusę kilogramo (apie 530 gramų), o jo kūno ilgis siekia apie 21 centimetrą. Dabar jis jau tikrai panašus į tikrą žmogeliuką, tačiau jis vis dar mažutis.
Nėštumo kalendorius. 25 savaitė Apie vaiką: tavo vaikutis sveria jau 700 gramų, o jo ūgis – jau 22 centimetrai. Nepamiršk, kad tai – tik vidutiniai duomenys, nes kiekvienas vaikutis yra skirtingas.
Nėštumo kalendorius. 26 savaitė Apie vaiką: tavo mažylio svoris jau maždaug 900 gramų, o ilgis nuo pėdučių iki viršugalvio – 23 centimetrai. Vos per savaitę laiko mažylis priaugo 200 gramų, o tai yra iš tiesų nemažai.
Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška
Reklama
Populiariausi straipsniai
Reklama
Populiariausi receptai
Naujausi komentarai
Mano ugis 159, sveriu 70 kg kaip numesti pilva?
Ką daryti, jei reikia greitai numesti svorio?
Prieš 2 sav.
Bivau metes 2metus.Priaugau 15kg.Ir kol nepradejau rukyti-nei velnio nenukrito!Pradejus rukyti ir tai tik po kokio pusmecio pradejo kristi svoris.Todel nepasakokit [...]
Metame rūkyti ir storėjame. Kodėl?
Prieš 2 sav.
Ar žinote, kad...
Vienos dienos kūdikio gebėjimas suspausti kumštį yra daug stipresnis, nei mėnesio laiko kūdikio.
Reklama
Junkis prie mūsų ir Facebook'e!
Rinktiniai straipsniai
Kūdikio grūdinimas
„Šiltnamio“ sąlygomis augantys vaikai dažniau serga, nes jų organizmas nepakankamai atsparus besikeičiančiam aplinkos...
Kaip auklėti dukrą: 10 patarimų
Kiekviena mama pati sprendžia, kaip reikėtų auklėti savo vaikus, tačiau kai kuriuos patarimus vis tiek tenka nuolat p...
Jogos pratimai netrukus gimdysiančioms nėščiosioms
Kiekviena vaikutį išnešiojusi moteris patvirtins, kad trečiasis nėštumo trimestras, o ypač paskutinės jo savaitės yra...
Prancūziškas vaikų auklėjimas: principai, pliusai ir minusai
Apsilankę mažylius auginančių prancūzų namuose nustebtumėte pamatę visiškai savarankiškai žaidžiančius vaikus, kurie ...
Reklama
Naudinga
Plaukų kaukės su kiaušiniu: savybės ir receptai
Ar žinojote, kad pačios naudingiausios ir geriausiai plaukus maitinančios kaukės tos, kurių sudėtyje yra kiaušinių tr...
Kitokie ledukų formelių panaudojimo būdai (foto)
Ar kada bandėte užšaldyti formelėse vandenį su gėlių žiedais? Tikriausiai ne – o be reikalo. Bet koks gėrimas, net ir...
Idėjos mažam vonios kambariui (foto)
Net patį mažiausią vonios kambariuką galima sutvarkyti taip, kad jis būtų jaukus ir funkcionalus. Tereikia parinkti t...
Virtuvės gudrybės tikroms šeimininkėms
Neretai maisto gaminimas virsta tikru pragaru: taškosi puodai, svyla keptuvės, bėga pienas... O kur dar ašaros pjaust...
Populiariausi straipsniai
- Vaikų bėrimas: ar reikia nerimauti?13
- Kaip atpažinti artėjantį gimdymą?10
- 9 patarimai norinčioms greičiau pastoti97
- Nemalonūs nėštumo simptomai23
- Kas vyksta gimdymo metu?78
- Kraujavimas nėštumo metu: ar reikia nerimauti?19
- Jeigu vaikui užkietėjo viduriai...10
- Nėštumo simptomai75
- Tėvai ir draugai apie Inetos Puzaraitės nėštumą...
- Patarimai, kaip greičiau pastoti26
Komentarai