Nėštumo kalendorius. 14 savaitė

Apie vaiką: tavo vaikučio ūgis siekia nuo 8 iki 8,9 centimetrų, o sveria jis apie 25 gramus. Šiuo metu jis yra maždaug kumščio dydžio.

Labai didelių permainų šią savaitę nevyksta, tačiau susiformavusios kūno dalys ir toliau tobulėja: ausytės vis labiau atranda savo tikrąją vietą galvos šonuose, o akytės vis labiau slenkasi artyn viena prie kitos, taigi veidukas atrodo vis simetriškesnis. Mažylio kakliukas dar pakankamai silpnas, todėl pasmakrė remiasi į krūtinę.

Vaikučio lytiniai organai dar labiau išsivystė, taigi nustatyti lytį gydytojui darosi vis paprasčiau. Tiesa, ne visų vaikučių lytį galima nustatyti tokiu pačiu metu.
Vieni iš jų lėčiau vystosi, todėl sunkiau įžvelgti lytinius organus, o štai kiti susirango tokia poza, kad net ir norėdamas nieko nepamatysi. Ką gi, anksčiau ar vėliau tai tikrai pavyks išsiaiškinti.

Apie tave: dabar nėščiosioms skirta apranga tiesiog neišvengiama. Kai kurios moterys stengiasi įvairiausiais būdais išvengti nėščiosioms skirtų drabužėlių, todėl tiesiog neužsisega vienos ar kitos sagutės, kelnėse įsitaiso gumą ties liemeniu, o kitos tiesiog užsideda vienu dydžiu didesnius drabužėlius. Bet visos šios gudrybės padės labai neilgai, nes kuo toliau, tuo sparčiau tavo pilvukas pūsis ir vienintelis dalykas kurio tu norėsi bus patogumas.

Įprastai moterys, kurios laukiasi ne pirma kartą, skundžiasi jog pilvukas pasirodo anksčiau nei įprasta, pradeda pūstis šiek tiek žemiau nei prieš tai buvusius kartus ir atrodo gerokai didesnis. Iš tiesų viskas priklauso nuo to, kaip praėjo prieš tai buvęs nėštumas. Jūsų oda ir raumenys buvo išsitempę, kad galėtų išnešioti kūdikį. Deja, tiek oda, tiek ir raumenys po gimdymo niekuomet nesugrįžta į pirminę būseną, todėl sekančio nėštumo metu tiesiog greičiau prisitaiko prie gimdos pakitimų.
Panašiai, kaip baliono pūtimas: pirmą kartą pučiant balioną būna sunku, nes jo medžiaga dar neišsitampiusi, tačiau jei išleisi orą ir pripūsi balioną antrą kartą, tau seksis kur kas lengviau.

Savaitės klausimas: kritišku vadinamas pirmasis trimestras pasibaigė. Ar dabar jau galima atsipalaiduoti ir pakeliauti?

Pirmajam trimestrui pasibaigus nėščioji iš tiesų gali lengviau atsikvėpti ir leisti sau pasimėgauti kelionių teikiamais malonumais. Iš tiesų, antrasis trimestras – idealiausias laikas keliauti. Pirmojo trimestro metu nėščiąsias dažniausiai vargina prasidėję nėštumo simptomai (pykinimas, galvos svaigimas, nuovargis ir t.t.), be to, būna padidinta persileidimo rizika. Trečiojo trimestro metu pilvukas taip išsipučia ir pasunkėja, kad gali pradėti varginti net ir paprasčiausias vaikščiojimas. Savaime suprantama, tokiu atveju kelionė vargu ar suteiks daug malonumo.

Būtų idealu, kad prieš keliaudama apsilankytum pas gydytoją, kuris, atlikęsapžiūrą nustatytų ar nėra jokių pakitimų ir pavojų. Taip jausiesi kur kas ramesnė ir kelionės metu galėsi labiau atsipalaiduoti. Žinoma, prieš išvykdama apsvarstyk įvairiausias situacijas. Jei keliausi autobusu, ar tau nepaskaus kojų? Jei keliausi traukiniu, ar bus galimybė sulaukti pagalbos ekstra atveju?

Suprantama, kad prieš kelionę visai nesinori galvoti apie įvairiausias galimas problemas ir sunkumus, tačiau tavo pareiga yra pasirūpinti ir savimi, ir savo vaikučiu.

Be to, nepatariame vykti į egzotiškas šalis, kuriose dažniausiai prireikia įvairiausių skiepų. Bet kokios injekcijos gali pakenkti tavo vaikučiui, todėl tokias tolimas išvykas geriau atidėk vėlesniam laikui. Taip pat nepamiršk iš anksto pasidomėti medicinos įstaigomis tose vietovėse, kuriose ketini būti.

Saugumas šiuo atveju – geriausias tavo draugas.

Komentarai

II nėštumo trimestras

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vienos dienos kūdikio gebėjimas suspausti kumštį yra daug stipresnis, nei mėnesio laiko kūdikio.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai