Nėštumas paauglystėje: ką daryti seneliams?

Intymūs eksperimentai ir pasiruošimas suaugusiųjų gyvenimui paaugliams neretai baigiasi neplanuotu ir visiškai netikėtu nėštumu. Kaip reaguoti ir ką daryti tėvams?

Emocinis paauglių nebrandumas

Jeigu vaiko dvasiniu augimu niekas nesirūpina, paauglystėje atiduriama labai keblioje padėtyje. Paauglys nesąmoningai jaučia gamtos įdėtą giminės pratęsimo programą, tačiau savo troškimų nesieja su emociniais santykiais, kurie būdingi tarp dviejų artimų žmonių. Šiuolaikinis jaunimas į tokius nuotykius ir bandymus leidžiasi lengvai ir paprastai, ir dažniausiai lytinį gyvenimą pradeda labai anksti, tačiau artimų santykių (būtent emocine, dvasine prasme) neužmezga. „Rimti santykiai“, kaip tokie, neretai tampa tikru atradimu. Maža to – pagaliai kartais būna tokie infantilūs, kad mintis apie nėštumą arba galimybę užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis net nešauna į galvą. Suprantama, kad jeigu šios temos su savo vaikais vengiate ir jos neaptariate, naivu tikėtis iš jų ypatingo sąmoningumo. Nors tarp paauglių psichologiškai brandžių asmenybių pasitaiko, jų vis dėlto nėra daug, ir tai greičiau išimtis, o ne taisyklė.

Seksualinis lytiškai bręstančių vaikų švietimas yra tiesioginė tos pačios lyties tėvų pareiga. Paauglys turi žinoti ne tik savo ir priešingos lyties kūno sandarą, bet ir apie galimas fizinio artumo pasekmes, mokytis užmegzti ne tik fizinį kontaktą, bet ir emocinius ryšius, be kurių seksas neturi vertės.

Jeigu jau „šaukštai po pietų“

Jeigu vis dėlto savo atžalos apsaugoti nepavyko ir viskas baigėsi nėštumu, geriausia, ką jūs galite padaryti – priimti situaciją. Tai nėra lengva – nemaža dalis būsimųjų senelių puola priekaištauti, keikti, grasinti, raginti pasidaryti abortą, reaguoti ir elgtis taip, kaip įprastomis sąlygomis jiems nebūdinga. Tokia neįprasta situacija bet ką gali išmušti iš vėžių, ir susidoroti su tuo savarankiškai labai sunku, todėl jeigu nežinote, ką daryti – nebijokite kreiptis profesionalios pagalbos į specialistus.

2 psl. »

Komentarai

Gimdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ketvirtadalis identiškų dvynių yra veidrodiniai dvyniai. Jų plaukai krenta į skirtingas puses, jie turi veidrodinio tipo pirštų antspaudus ir jeigu vienas yra dešiniarankis, tai kitas – kairiarankis. Tačiau identiški dvyniai turi beveik vienodus protinius sugebėjimus. Tokie dvyniai dalinasi 100% DNR.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai