Nėštumas ir neprašyti patarimai (II dalis)

Patarimai, kurie tau atrodo nereikalingi

Labai dažnai draugės, mamos ir močiutės ima dalinti nėščiajai patarimus, remdamosi savo asmenine patirtimi. Niekas nesako, kad viską reikia praleisti pro ausis, tačiau net jeigu tokie patarimai ir atrodo joms aukso vertės, tai dar visai nereiškia, kad jie tiks tau (pavyzdžiui, kiek reikia sportuoti, ką valgyti, kaip rengtis ir panašiai). Kaip ir minėjome, kiekviena nėščioji yra individuali.

Neverta iš karto pulti daryti visko, ką tau sako. Rinkis pati, apsvarstyk, kas tau atrodo priimtina ir tinkama. Jeigu vis dėlto kyla dvejonių, patikrink gautą informaciją patikimuose šaltiniuose: specializuotoje literatūroje (knygose, žurnaluose), arba tiesiog pasikonsultuok su savo gydytoju.

Na, o kaip reaguoti į tuos patarimus, kurių laikytis tu neketini, tačiau tuo pačiu baiminiesi, kad tau artimas ir brangus žmogus dėl to gali įsižeisti? Iš tiesų viskas labai paprasta: tegul, kaip sakoma, „pro vieną ausį įeina, o pro kitą – išeina“. Ginčytis neverta – nusišypsok ir pritariamai linktelėk galva, tačiau pati elkis taip, kaip manai esant reikalinga ir teisinga.

Nereikalingi pašalinių žmonių patarimai

Nėščia moteris parduotuvėje, viešajame transporte ar kitoje gausiau žmonių lankomoje vietoje neretai tampa nepažįstamiesiems lengvu grobiu. Jie nori pasirodyti viską žinantys, daug regėję ir girdėję. Tai, žinoma, ne toks jau ir baisus nusikaltimas, tačiau pripažinkim – nelabai malonu, o kartais netgi erzina. Tokie asmenys gali prisikabinti bet kur, užduoti begalę klausimų apie tai, ar sklandus tavo nėštumas, ar nesiskundi sveikata, ar laukiesi berniuko, ar mergaitės, kokie tavo santykiai su vaikučio tėvu, ar jis džiaugiasi būsimu šeimos pagausėjimu, kaip tu ruošiesi gimdymui ir t. t. Klausimai, kaip kartais sakoma, tik „žiedeliai“, bet kai pasipila patarimai – sunku nuslėpti savo tikruosius jausmus, o įžeisti tokių geranoriškų žmonių nesinori... Ką daryti, jeigu atsidūrei štai tokioje nepavydėtinoje padėtyje? Pirmiausia – suimk save į rankas ir pasistenk nesinervinti. Ramiai pasakyk, kad kur nors skubi, ir pasitrauk nuo pristojusios personos atokiau. Galima pokalbį pakreipti visiškai kita linkme, pasidomėti tave užkalbinusiu asmeniu. Tegul jis papasakoja apie save.

2 psl. »

Komentarai (2)

Žaneta 2012-02-29 15:19
Nėra ko imti į galvą. Pačios prašomos ir neprašomos patarinėjam.
Ugnė 2012-02-29 10:32
Ir aš taip darau: palinksiu galva, nusišypsau, ir vis tiek savo darau. Suprantu, kad kiti nori padėti, bet vis tiek jaučiu kažkokį susierzinimą. Manau, kaip ir dauguma nėščiųjų

Gimdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai