Nėštumas ir neprašyti patarimai (I dalis)

Vos tik aplinkiniai sužino apie tavo nėštumą, tuoj pat lyg iš gausybės rago pasipila gausybė protingų (ir nelabai) patarimų: ko galima, o kas – draudžiama, ką ir su kuo valgyti, ką gerti, kaip miegoti, kiek judėti ir panašiai. Nemanyk, kad tau pavyks to išvengti – su tuo susiduria absoliučiai kiekviena nėštukė. Kiekviena draugė laikys savo pareiga duoti tau bent vieną kitą patarimą iš savo asmeninės patirties, o internete jų rasi tiek, kad akys apraibs...

Ką daryti? Kaip atskirti reikalingą informaciją nuo tos, kuri gali pasirodyti visiškai bevertė, o kartais – netgi ir kenksminga? Pamėginkime tai išsiaiškinti. Pradėkime nuo tų patarimų, kurių geriau vengti.

Medicininiai patarimai

Labai dažnai moteris, pastebėjusi, kad kažkas „ne taip“, tuoj pat skuba pasikonsultuoti su drauge arba užsuka į kokį nors forumą. Apmaudu, tačiau kartais pasitaiko, kad būsimoji mamytė praleidžia pro ausis ją prižiūrinčio gydytojo patarimus bei rekomendacijas ir daug labiau pasitiki savo draugėmis. Elgtis taip negalima. Kiekviena nėščioji yra individuali: jeigu tavo toksikozės kamuojamai kaimynei padėjo viena ar kita konkreti priemonė, tai dar visiškai nereiškia, kad ji tiks ir tau. Tik gydytojas gali tinkamai įvertinti tavo būklę – juk jis mato tavo tyrimų rezultatus, skiria ką nors papildomai, analizuoja kitus tavo sveikatos rodiklius. Geriau tegul su medicina susijusiais klausimais tave konsultuoja specialistai, o ne draugai ir „draugų draugai“. Vis dar abejoji?

Sergančioms anemija labai dažnai padėti gali tik specialūs preparatai. Žinoma, mityba taip pat labai svarbu, tačiau toli gražu ne visada galima išsiversti vien su granatų sultimis, kepenimis, obuoliais ir kitais geležies turinčiais produktais.

2 psl. »

Komentarai (2)

Goda 2012-02-29 11:55
Man būtų labai įdomu išgirsti kitų mamyčių nuomonę apie specialistų konsultacijas internetu. Gal kurios bandėte?
Miglė 2012-02-29 08:08
Čia buvo straipsnis apie prietarus :) dar ir dabar negaliu nesišypsoti, kai prisimenu

Gimdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaikai pradeda sapnuoti dar prieš gimimą.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai