Nėštukės antsvoris - (ne) problema?

Per paskutinius 10 metų būsimųjų mamyčių, turinčių antsvorio ir nutukimo problemų, padvigubėjo. Kodėl tai blogai? Nutukimas gali sutrikdyti kiaušidžių funkcijas ir hormonų apykaitą, o tai neretai sukelia persileidimą ir nevaisingumą. Išvada paprasta: daug antsvorio turinčios nėštukės kelia pavojų ir sau, ir būsimajam vaikučiui, todėl nėštumą reikėtų planuoti iš anksto.

Žinoma, negalima tvirtinti, kad visos apvalių formų moterys labai rizikuoja, tačiau toms, kurių svoris viršija leistiną daugiau nei 10 kg, tikrai reikėtų labai rimtai susimąstyti.

Normalus svoris, antsvoris ar nutukimas?

Diagnozė „nutukimas“ įrašoma į 2 iš 10 moterų medicinos kortelę, tad būti įsitikinusiai, jog tau taip niekada nenutiks, tikriausiai neverta. Ką šis žodis reiškia? Ogi tai, kad kūno masės indeksas viršija 30. Tų, kurios nelaikomos nutukusiomis, tačiau turi antsvorio, yra dar daugiau.

Apskaičiuoti savo kūno masės indeksą (KMI) gana nesudėtinga: kūno masę reikia padalinti iš ūgio kvadratiniais metrais (pavyzdžiui, 1,65 m).

  • Mažesnis nei 18,5 KMI – per mažas svoris;
  • Nuo 18,5 iki 25 – svoris normalus;
  • 25–30 – antsvoris;
  • 30 ir daugiau – nutukimas.

Nėštukės tykantys pavojai

Papildomi kilogramai padidina vidaus organams ir stuburui tenkantį krūvį. Riebalinis sluoksnis gali kliudyti išgirsti mažylio širdies plakimą, tačiau tyrimas ultragarsu padeda išspręsti šią problemą.

Apvalios moterys nėštumo metu labai rizikuoja susirgti diabetu ir hipertonija, nemaža ir persileidimo tikimybė. Per didelis kraujospūdis gimdymo metu net gali išprovokuoti insultą!

Esant per dideliam cukraus kiekiui kraujyje, tenka atlikti cezario pjūvį, nes vaikutis per stambus, kad išeitų jį pagimdyti natūraliai. Blogiausia tai, kad tokie kūdikėliai dažniausiai gimsta per anksti, o tai turi gana didelę neigiamą įtaką jų sveikatai.

2 psl. »

Komentarai (4)

nesvarbu 2013-01-06 21:55
Na apie antsvoris tai jau naudinga zinoti viska reikia zinoti......................
Ineta Do 2012-03-23 13:35
Antsvoris pavojingas ir nėščiosioms, ir vaikams, ir apskritai visiems. Tik kol jis nedidelis, dažniausiai nesiimam jokių priemonių
Joana 2012-03-23 10:31
Su tais KMI gana keblu. Raumenys sveria daugiau nei riebaliukai, todėl naivu tuos pačius kriterijus taikyti sportavusioms būsimosioms mamytėms ir toms, kurios tiesiog sėdi prieššais televizoriu ir valgo šokoladą
Emily 2011-12-20 23:15
Buvo įdomu

Nėštumo planavimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ar žinojote, kad suaugęs žmogus turi 206 kaulus, o vaikas – 300 (kai jie auga, kai kurie kaulai susijungia į vieną)

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai