Nėščiųjų venų varikozė

Naujos gyvybės užgimimas – vienas iš nuostabiausių stebuklų kiekvienos moters gyvenime. Mažytis žmogutis sulig kiekviena akimirka motinos įsčiose tampa vis didesnis. Jis girdi ir jaučia mamytę visur – kai ji vaikštinėja parke, skaito knygas ir žurnalus, klausosi muzikos ir tiesiog mėgaujasi kiekviena gyvenimo diena. Šiuo periodu jos sveikatai reikia skirti daug daugiau dėmesio, negu bet kada anksčiau.

Moterys, turinčios ant kojų „tinklelį“, jau pirmojo savo nėštumo metu gali patirti, kas per dalykas yra varikozinis venų išsiplėtimas. Visų pirma tai yra susiję su hormoniniais pokyčiais būsimosios mamytės organizme, taip pat ir su padidėjusia nėščiosios veninės sistemos apkrova.

Varikozė nėštumo metu

Pradedant nuo 4–5 nėštumo mėnesio, po truputį didėja veninis spaudimas apatinėse galūnėse (prieš pat gimdymą jis būna 2–3 kartus didesnis, negu įprastomis sąlygomis). Kraujas kojų venose cirkuliuoja gerokai lėčiau, be to, vertėtų atsižvelgti ir į individualias moters organizmo ypatybes – kraujagyslių sienelių elastingumą, nevisiškai išsivysčiusius arba iš viso trūkstamus venų vožtuvus. Veninei kraujotakai įtaką daro ir vaisiaus dydis, vaisiaus vandenų kiekis, pilvo sienelės tonusas.

Pradinėse stadijose varikozė beveik nepastebima – iš pradžių tarytum nėra jokių simptomų, tik galima pamatyti, kad šiek tiek deformavosi venos. Prie ankstyvųjų šios ligos požymių galima priskirti ir patinimus, atsirandančius baigiantis dienai ir išnykstančius kitos dienos rytą. Be patinimų jaučiamas ir sunkumas kojose, jų nuovargis.

Gana dažnai prie varikozinio venų išsiplėtimo prisideda ir mėšlungis, nerimas (dažniausiai šios problemos kyla naktį). Dar vėliau kojas ima skaudėti, niežti odą. Nemalonūs pojūčiai taip pat sustiprėja naktį.

2 psl. »

Komentarai (4)

Kristina 2015-08-13 09:25
Venu problema paveldejau, pirmas gimdymas nieko nesijaute kad turiu sia problema, antras jau prasidejo visoki dilkciojimai,kraujosruvos, nakti skausmas, stovint negalejau isbut ilgai, pradejo venos kilt I pavirsiu, emiausi visu priemoniu, labai padejo tos kojnes tikrai skausmas sumazejo, bet beda nepradingo, trecias pastojimas taip pat padidino mano venu isipletima tikrai persigandau manau visam gyvenimui sia beda turiu, bet kiek galiu as ja stengiuosi mazint bet vistiek be chirurgu neapsieisiu nors ir visu priemoniu imuosi kokias specelistai pataria.
Lidija 2012-03-28 22:55
Man tai buvo dar iki nėštumo... Nėštumo metu tik labiau pasunkėjo
Ponia 2012-03-28 15:42
Bjaurus dalykas, iš patirties sakau
Fiona 2012-03-28 13:35
Venų varikozė - ne tik estetinė problema. Tačiau tie negražūs mazgai, kurie taip gadina kojų išvaizdą, sukelia ir kitokių bėdų. Jeigu atliekama operacija, kaip man aiškino viena gydytoja, kitoms kraujagyslėms tenka didesnis krūvis, tad tai - prasta išeitis. Tačiau mes tada kalbėjom apskritai apie varikozę

Sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai