Neišnešiotų vaikų organizmo ypatumai

Kiekviena moteris su nekantrumu ir nerimu laukia mažylio atėjimo į šį pasaulį, iš anksto ruošiasi šiam svarbiam įvykiui. Deja, kartais jos džiaugsmelis gimsta per anksti, ir virsta skausmu, baime, kurios tiesiog neįmanoma įveikti.

Neišnešioti mažyliai – ne toks jau ir retas reiškinys. Pakalbėkime apie jų sveikatos ypatumus.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį? Neišnešiotų kūdikių organizmas turi savo subtilybių: neretai jiems pasireiškia ritinopatija (dėl arterinės hipertenzijos atsiradę pakitimai akių tinklainėje, turintys įtaką regėjimui). Šis sutrikimas būdingas tik neišnešiotiems kūdikiams. Kuo anksčiau vaikutis gimsta, tuo didesnė jos rizika.

Ritinopatijos profilaktikai svarbi labai gera nėščiosios priežiūra, priešlaikinio gimdymo rizikos mažinimas, adekvatus dirbtinis plaučių ventiliavimas (tiek deguonies trūkumas, tiek jo perteklius gali neigiamai paveikti akies tinklainę). Reanimatologai naudoja netoksiškos koncentracijos deguonį, kaip galima greičiau ima ventiliuoti plaučius. Nuo to, kuri tinklainės dalis pažeidžiama, priklauso ir regėjimas.

Kalbant apie kvėpavimo sistemą, neišnešiotiems kūdikiams būdingi kvėpavimo sutrikimai – kuo anksčiau kūdikis gimė, tuo ji nebrandesnė. Jeigu surfaktanto ( tai biologiškai aktyvi medžiaga, apklojančios alveoles iš vidaus, mažinanti alveolių paviršiaus įtempimą iškvepiant ir neleidžianti joms sulipti) yra per mažai arba jos nėra visai, organizmas negauna deguonies. Tokiems kūdikėliams taikomas specialus metodas: jų plaučiai ventiliuojami dirbtinai. Aparatas atjungiamas tik tada, kai plaučiuose imamas sintetinti surfaktantas ir jis gali atlikti savo funkciją.

2 psl. »

Komentarai (11)

marija 2015-07-23 14:00
mano lelius gime 8 menesiu mums jau 3 mnesiai ir kaip as ant pilvuko guldau tik biskiuka pakele galvyte ar cia kad anksciau gimes ar problema cia gal kam yra taip buve ? nuo keliu men jusu maziukai pradejo kelti galvyte?
jau mama 2014-08-13 11:48
Mano gimė 3mėn anksčiau. 740gramų. Ir reikėjo ventiliuoti plauciukus. Ir dar daug daug visko jai reikėjo iškęsti. Db jai 3men koreguoto amžiaus. Ir galvyte jau nuo 2mėn išlaiko ,ir šypsosi.. kolkas viskas gerai :)
a 2013-03-05 14:42
Mano sunus gime pusantro menesio anksciau, bet pradejo sliauzioti ir vaikscioti anksciau nei jo bendraamziai, ar vyresni uz ji, kalbeti taipogi anksti ir gana aiskiai pradejo, na zodziu gana stiprus gime, ir sergam mes gana mazai, tikiuosi ir toliau viskas bus taip gerai :)
Elenytė-viralui 2012-03-01 20:06
o ką, skaityti negalima? :) neperskaitęs nežinos, buvo įdomu ar ne, o perskaičius atsiliepimą palikti reikia bent jau iš mandagumo. Juk geriau, nei rašyt neskaičius
viralas 2012-03-01 17:03
nesuprantu as jusu, mielos moterys. Kam aplamai skaityti straipsni, jeigu jums tai neaktualu, o paskui sakyti, kad buvo nuobodu ar nieko neisiminet? Jei labai veikti nera ka, tai zurnala pavartykit ar blynu iskepkit
Gilė 2012-03-01 14:39
Manoji gimė mėnesiu per anksti
Ubuntu 2012-03-01 11:23
Paskaičiau, nieko galvoj neliko. Gal todėl, kad neaktualu
As 2012-01-03 10:39
aTsiprasau Aurora, suklydau, ten - Mirta- skirta buvo.
As 2012-01-03 10:38
Aurora - nebutu nuobodu, jei butu teke tai isgyventi, ar tektu tai isgyventi. Patikek manim.
Aurora 2011-12-14 20:52
Dabar ir visai mažyčius neišnešiotus vaikučius išgelbėja

Kūdikių sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vienos dienos kūdikio gebėjimas suspausti kumštį yra daug stipresnis, nei mėnesio laiko kūdikio.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai