„Neidealios“ mamos kompleksas

Daugelį būsimų mamyčių dar prieš gimdymą užklumpa ne pačios maloniausios mintys, pavyzdžiui: “O kas, jei aš būsiu labai bloga mama?”, “Kas, jei nemokėsiu pasirūpinti savo vaiku ir duoti tai, ko jam reikia?” ir t.t. Tokios ir panašios pesimistiškos mintys neleidžia džiaugtis gimsiančiu stebuklu. O juk logiškai pagalvojus vien tai, kad būsimai mamytei kyla nerimas dėl savo vaikučio ateities, jau yra geros mamos požymis.

Viena iš pagrindinių problemų – tai nuolatinis savęs lyginimas su aplinkiniais. Labai svarbu prisiminti, kad “idealus” kaimynės vaikas ir pati “ideali” kaimynė tėra mūsų pačių susikurta iliuzija. Niekas negali žinoti, kas vyksta už uždarų durų. O tai, ką matome viešumoje – nebūtinai privalo atitikti realybę. Sakai, ji spėja ir vaikutį pasupuoti, ir namus idealiai susitvarkyti, ir dar vyrui laiko atranda? O ar pagalvojai, kad galbūt jos mažylis tiesiog labai ramus ir nereikalaujantis dėmesio, todėl jai lieka pakankamai laiko visiems kitiems darbeliams? Nustok lyginti save su kitomis mamomis, nes tai – tiesiog beprasmiška.

Dar vienas dažnas variantas: tu bloga mama, nes nusprendei samdyti auklę ir pati, palikusi vargšą, bejėgį vaiką, grįžai į darbą. Jei tave užklupo tokios mintys, greičiausiai kažkas “leptelėjo” tai, ko nereikėjo. Ir labai tikėtina, kad tai buvo ne kas kitas, o vyresnio amžiaus giminaičiai... Taip, taip... Daugumai mamyčių yra tekę girdėti “O mūsų laikas taip nebuvo... Patys vaikus auginom... Jokių auklių neturėjom”. O kur dar visos istorijos apie tai, kokiomis sąlygomis anksčiau vaikučius auginti reikėjo, esą, dabar tai daryti vienas juokas ir malonumas. Pripažinkime, tokie žodžiai iš tiesų gali įsprausti į kampą. Bet pagalvokime logiškai: juk yra kažkokia konkreti priežastis, dėl kurios tu nusprendei grįžti į darbą. Galbūt negrįžusi tu  prarastum darbo vietą arba tiesiog nerimauji dėl savo ir mažylio finansinės ateities? Nejaugi tai – blogos mamos požymis? Galų gale, laikai keičiasi. Seniau gal ir nebuvo auklių, užtai kiekvienas vaikas turėjo lygias galimybes lankyti darželį, o šiais laikais, kaip žinia, patekti į darželį nėra taip paprasta, kaip galima būtų tikėtis.

2 psl. »

Komentarai (3)

Luka 2012-05-29 17:35
Niekada nelyginkite savęs su kitomis mamomis. Visada atsiras gražesnių, gabesnių, labiau pasiturinčių, ir šiaip geresnių. Būkite savimi, būkite vienintelė :) štai kas svarbiausia
Virgulė 2012-05-29 15:38
Net jeigu mama ir ideali, kartais tėtis širdžiai mielesnis :)
nina 2012-05-29 14:06
idealių nėra todėl kompleksuot beprasmiška

Vaikai ir tėvai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai