Ne vienas namuose: ar broliai ir sesės gali gyventi draugiškai?

Kai namuose auga ne vienas vaikas, taikos ir ramybės akimirkos būna ganėtinai retos. Tikriausiai tą patvirtintų dauguma tėvelių, auginančių mažylius ir vyresnėlius. Juk kovoti reikia ne tik dėl daiktų ar asmeninės erdvės, bet ir dėl artimiausių žmonių dėmesio.

Tėveliai dažniausiai daug dėmesio atkreipia į tai, kaip vaikas bendrauja su savo bendraamžiais: ar darželyje jis lengvai adaptuojasi, ar kieme jis ne per dažnai pešasi... Juk visa tai puikiai atskleidžia, kaip vaikas sugeba prisiderinti prie pasikeitusių aplinkybių. Tačiau iš tiesų didžiausios problemos slepiasi ne ten, kur jų ieškoma. Pirmuosius sugebėjimus bendrauti vaikas parodo tiesiog čia pat, namuose. Muštynės, verksmai, riksmai – ko tik netenka pamatyti tarp brolių ir sesių.

Tokio elgesio priežasčių gali būti daugybė. Štai keletas populiariausių:

  • Pastangos atkreipti vieno iš tėvų arba abiejų dėmesį (dažniausiai tą patį bando padaryti ir vyresni ir jaunesni vaikai);
  • Bandymas parodyti galią prieš savo brolį ar sesę (dažniausiai taip elgiasi vyresnieji);
  • Bandymas nuteikti tėvus prie brolį ar sesę (dažniausiai tai mažųjų privilegija. Jie neretai perdėtai skundžiasi, bandydami parodyti, kaip juos skriaudžia);
  • Bandymas tiesiog išvaikyti nuobodulį. Toli gražu ne visi vaikai gali savarankiškai susirasti užsiėmimų.

Panašių problemų išvengti galima dar tada, kai tik mamytė laukiasi antrojo vaikelio. Visų pirma reikia suprasti, kad vyresnis vaikas visuomet jausis pranašesnis už mažylį, juk jis namuose gyvena ilgiau. Kad tas tariamas pranašumas būtų naudingas, o ne kenksmingas, tėvai turėtų pasikalbėti su vaiku ir paaiškinti jam, kaip nuo šiol pasikeis jų šeima. Reikia padėti mažyliui suprasti, kad nuo šiol jam reikės prisiimti daugiau atsakomybės ir rūpintis broliuku ar sesute.

2 psl. »

Komentarai

Vaikas ir aplinka

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai