„Ne tos“ lyties mažylis

Kai kurie sutuoktiniai labai nori susilaukti konkrečios lyties mažylio: jie išbando pačias įvairiausias metodikas, skaičiuoja dienas ir metus, laikosi dietų... Gydytojai nemano, kad tokie veiksmai gali pridaryti kokios nors žalos, tačiau naudos, beje, taip pat neduoda. Na, o štai psichologai dėl tokiose šeimose gimstančių vaikučių rūpinasi ne juokais – juk svajonės ne visada išsipildo, tad kai kurie vaikai pasijunta nelaukiami ir nemylimi. Savaime suprantama, gyvenimas jiems nebus labai saldus.

Reikia sūnaus!

Apie šią problemą kalbėti pradėta visai neseniai. Iki šiol susiklostęs stereotipas „norėtųsi sūnaus“ buvo laikoma norma. Žiūrint iš istorinės perspektyvos, toks pageidavimas yra tikrai protingas ir paaiškinamas. Per daugelį amžių žymioms šeimoms reikėjo būtent vyriškos giminės įpėdinio, o žemdirbiams už berniukus duodavo žemės. Šeimos, kuriose gimdavo tik mergaitės, susidurdavo su aibe problemų. Jauni sutuoktiniai ir jų tėvai tikrai laikė savo pareiga susilaukti sūnaus. Jeigu pasisekdavo, jie galėdavo atsipalaiduoti.

Mūsų laikais kai kurių tėvelių mąstymas ir liko toks pat, kaip XVI amžiuje. Užuot atnešęs būsimiesiems tėveliams džiaugsmo, nėštumas dažnai virsta baimės, nerimo ir netgi nusivylimo šaltiniu, jeigu tyrimas ultragarsu parodo „netinkamus“ rezultatus. Senelės ir seneliai ima spausti, tvirtinti, kad jiems reikia būtent anūko (juk „normalios“ moterys vien tik berniukus ir tegimdo). Alyvos į ugnį įpila ir kolegos, lygindami, kam anksčiau gimė sūnus.

Jeigu noras susilaukti berniuko yra kategoriškass, jeigu jauti kaltę, kai sužinai, kad gims mergaitė, jeigu ši žinia tau buvo skaudus smūgis – reikėtų apsilankyti pas psichologą. Moterys svajoja, kad pirmas jos vaikas bus berniukas, jeigu vaikystėje joms trūko tėviškos meilės, nerealizavo troškimo turėti gynėją ir užtarėją, jeigu jos nori, kad jas globotų ir jomis rūpintųsi. Visas šias viltis geriau perkelti vyrui, o ne sūnui – net jeigu jis ir gims. Už aklo vyro troškimo turėti berniuką dažnai slypi nepasitikėjimas savimi, vaikiškos baimės, priklausomybė nuo aplinkinių nuomonės, infantilizmas. Jeigu jis teisinasi, kad „nori pratęsti giminę“ arba „perduoti šeimos verslą“ – tai dar viena priežastis pasikonsultuoti su specialistu. Būti pasirengusiems tapti tėvais – tai priimti mažylį tokį, koks jis yra.

2 psl. »

Komentarai (9)

anrika 2014-02-22 20:41
Kartais daug viskas paprasciau, seimoje viena ar dvi mergaites (ar keli berniukai) , tad naturalu kad ivairoves delei teveliai nori priesingos lyties. As turiu berniuka - pirkau masineles, naudojau melynus drabuzius,berniukiska vezimeli , kirpykloje prasydavom berniukisko kirpimo ir daug daug mazu smulkmenu, taigi noretusi rengti mergaitiskomis spalvomis, pinti kasytes, risti gumytes ir tt... ir nemanau kad cia kazkokiu psichologiniu tyrimu reikia.
o dieve 2013-10-18 22:07
kokios sapaliones
.... 2013-10-02 15:59
Sfinksas,man patiko tavo nuomuone.IS ssavo puses galiu pasakyti,kad geriau kazka tureti negu nieka,nes yra mamyciu net ir tu negali tureti,mylekit mamytes tai ka Dievas Jus atsiuncia!:-)
akvilė 2013-07-22 16:07
pas mane jau ira du berniukai laukiuosi trecio labai noriu mergaitės ar ira tikimybė kad gims mergaitė?aisku kad svarbu sveikas vaikas but
yvvv 2013-01-18 19:56
pritariu kad norejimas yra normalus dalykas!!bet jei tevai norejo sunaus o gime dukra ir tai prikaiso visa gyvenima tai tada jau cia tevu reikalas,manau tada jie nenormalus!!!bet noreti vienos lyties ar kitos yra normalu,kai pvz jau seimoj yra du sūnūs ir noretum kad trecia butu mergaitė!
Sfinksas 2012-03-29 21:43
Norėti dar nereiškia nesidžiaugti tuo, kas gimė. O pats norėjimas yra normalus dalykas
Aistė 2012-03-29 21:42
Mano tėvai norėjo berniuko, o gimiau aš. Kažkaip nelabai buvo malonu tai sužinoti
Uršulė 2012-03-29 17:48
O priežastys labai įdomios. Kažkaip niekada per daug negalvojau, kodėl vienos poros labiau nori sūnaus, o kitos - dukters
Kamilė 2012-03-29 14:21
Sunku vaikams, kurie suvokia, kad tėvai tikėjosi kitos lyties mažylio. O juk tai - gana dažnas atvejis.

Gimdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Korėjoje į vaiko amžių įskaičiuojami tie 9 mėnesiai, kuriuos jis praleido motinos įsčiose, todėl korėjiečiams visada metais daugiau, nei jų bendraamžiams iš kitų šalių.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai