Natūralūs būdai sumažinti gimdymo skausmą

@ Shutterstock

„Pampers“ pataria: ruošiantis gimdymui vertėtų pasidomėti ne tik epidūrine nejautra, bet natūraliais būdais, padedančiais ženkliai sumažinti gimdymo metu patiriamą skausmą.

Teorinės žinios

Žinių stoka gerokai padidina stresą ir baimę, moteris įsitempia, jaudinasi, negali susikaupti, tad skausmas sustiprėja.
Gimdymui besiruošianti moteris turėtų domėtis jos laukiančiu procesu. Tiksliai žinodama, kas jos laukia ji geriau supras savo kūno siunčiamus ženklus ir jame vykstančius pokyčius, bus drąsesnė ir jausis ramiau.

Psichologinis pasirengimas

Psichologinis pasirengimas yra ne mažiau svarbus už teorines žinias. Medikai pastebi, kad fiziškai ir emociškai brandžios, sąmoningai nėštumą ir gimdymą vertinančios moterys gimdymo metu (jeigu jis nėra patologinis) jaučia mažesnį skausmą.
Psichologinę netrukus gimdysiančios nėščiosios būklę gali pagerinti padrąsinantis pokalbis su jau gimdžiusiomis, vaikus auginančiomis giminaitėmis ar draugėmis, motyvuojanti knyga, keliasdešimt minučių meditacijos kasdien, fizinis aktyvumas.

Kėgelio pratimai

Dubens dugno raumenis stiprinantys Kėgelio pratimai naudingi visoms moterims, tačiau jie ypač svarbūs netrukus gimdysiančioms ir jau pagimdžiusioms. Kėgelio pratimus reikėtų atlikti 3-4 kartus per dieną - patogiai atsisėskite ar atsigulkite, įkvėpimo metu įtraukite tarpvietės raumenis, palaikykite įtampą 5-10 sekundžių ir iškvepiant atsipalaiduokite. Jeigu nesuprantate, kaip tai padaryti, tai besišlapindama sąmoningai sustabdykite srovę, kad pajustumėte tuos raumenis, kuriuos reikia įtraukti. Pratimą pakartokite 10 kartų.
Treniruotas raumuo ne tik stipriau įsitempia, bet ir lengviau atsipalaiduoja. Kėgelio pratimus periodiškai atliekančios moterys gimdymo metu dažniau įšvengia skausmingų plyšimų.

Kvėpavimas

Taisyklingas kvėpavimas normalizuoja viso organizmo darbą, sumažina stresą, padeda atpalaiduoti įsitempusius raumenis.
Egzistuoja daug skirtingų kvėpavimo technikų. Pavyzdžiui, prasidedant sąrėmiui greitai ir giliai įkvėpkite pro nosį, o tuomet po truputį iškvėpkite pro burną.

Judėjimas

Sąrėmių metu rekomenduojama judėti bevik iki pat vaikelio užgimimo. Judėjimas neleidžia raumenims ilgam įsitempti, „užsispazmuoti“, be to judant vaikelis lengviau ir greičiau slysta gimdymo takais.
Galima vaikščioti, sėdėti ar lengvai spyruokliuoti ant kamuolio, judinti klubus į šakis ar sukti juos ratu, sėdėti plačiai apsižergus kėdę, tupėti ar klūpoti plačiai išskėtus kojas. Pavargusi nėščioji gali trumpam prigulti ant šono, tačiau gultis ant nugaros nerekomenduojama.

Vandens terapija

Daugeliui skausmą patiriančių žmonių padeda šilta vonia, suaktyvinanti kraujotaką, atpalaiduojanti raumenis.
Netrukus gimdysiančiai moteriai gulėti vonioje gali būti nepatogu, tačiau šiltas dušas daugumai labai patinka ir pagelbėja.

Masažas

Masažo metu oda sušyja, pagerėja kraujotaka, išsiskiria malonią savijautą užtikrinančių ir skausmą malšinančių endorfinų.
Sąrėmių metu galima masažuoti pilvo apačią, juosmenį, kryžmenį, o tarp sąrėmių - pečius, nugarą, švelniai patrinti delnus ir pėdas.
Jeigu nėščiosios neerzina kvapai, masažą galima atlikti su kvapniu masažiniu aliejumi (į alyvuogių ar kokosų aliejų įmaišykite lašelį raminančio eterinio aliejaus, pavyzdžiui, levandų).

Maloni aplinka

Netrukus gimdysianti moteris turėtų jautis kuo saugiau, ramiau ir maloniau, todėl vertėtų pasirūpinti ir aplinka, kurioje ji leidžia paskutines nėštumo valandas.
Puokštė gėlių, lašelis eterinio aliejaus, mėgstama muzika, pozityviai nuteikiančio serialo serija ar plepėjimas su vyru skausmo visiškai nepašalins, tačiau padės išspausti bent vieną šypseną.

Komentarai

Pastojimas ir nėštumas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kiekvieną minutę gimsta apie 200 vaikų. Daugiausiai vaikų gimsta liepos mėnesį.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai