Natūrali pagalba vaiko imunitetui

@ Shutterstock

Štai keletas natūralių priemonių imunitetui, kurias reikėtų vartoti nuolatos. Tiesa, pasirinktą profilaktinę priemonę reikėtų vartoti nuolatos, vienas ar du kartai kažin ar bus veiksmingi.

Propolis (bičių pikis). Bitės šį savo gaminį naudoja koriams sutvirtinti ir dezinfekuoti, taip pat avilio plyšiams užpildyti, gendantiems svetimkūniams, kurių negali pašalinti iš avilio,
balzamuoti. Bitės aviliuose kaupia bičų pikį, kuris padeda avilį apsaugoti nuo infekcijų, grybelių, puvimo proceso.

Erškėtuogės. Erškėčių uogos vertinamos dėl to, kad jose gausu vitaminų. Vitamino C jose net 50 kartų daugiau nei citrinoje! Jo yra net ir erškėčių lapuose. Be to, erškėčių lapai turi fitoncidų, naikinančių mikrobus. Taigi sveiką arbatą vaikams galima ruošti ir iš erškėčio vaisių, ir iš lapų. Nestipri arbatėlė tiks vaikams nuo 8-10 mėn.

Vitaminas C. Jis būtinas imuninei sistemai, taip pat nervų sistemai ir geležies pasisavinimui. Jo galime gauti iš citrinų, apelsinų, juodųjų serbentų, kivių, paprikos, brokolių. Paprastai organizmui per dieną reikia apie 60 mg vitamino C, bet, kai aplink siaučia ligos, dozę galima padindinti tris kartus. Kai vaikas serga, vitamino C taip pat tinka vartoti, kad greičiau sveiktų.

 

Natūrali pagalba kvėpavimo takams

Štai keletas priemonių, kurios galbūt padės, kai jaučiate, kad prie vaiko „kimba“ liga, bet jos simptomai dar nėra rimti ir jaučiate, kad dar galima ligą sustabdyti.

Imbieras. Jis padeda ir tuomet, kai vaikas dar neserga ir nori apsisaugoti nuo ligų, ir tuomet, kai jau pasireiškia peršalimo simptomai. Šiek tiek imbiero galima pridėti į arbatą vaikui maždaug nuo metukų amžiaus, tik gėrimas turi būti neaitrus. Dažnai, kad skonis būtų švelnesnis, o teigiamos savybės – ryškesnės, imbieras derinamas kartu su medumi ir citrina.

Mentolis. Tai iš pipirmėtės (liaudiškai – mėtos) eterinio aliejaus išgaunama medžiaga (kartais ji išgaunama ir dirbtinai). Mentolio yra įvairių peršalimo simptomus gydančių natūralių pastilių sudėtyje, ruošiama ir mėtų arbata. Mentolis turi nuskausminantį poveikį ir mažina nosies užgulimą.

Aviečių arbata. Tai viena labiausiai paplitusių arbatų, skirta vaikų peršalimo ligoms gydyti. Aviečių uogose bei lapuose gausu vitamino C, E, P, B1, B9, organinių rūgščių. Aviečių arbata turi antibakterinį poveikį, slopina gerklės skausmą, taip pat padeda mažinti karščiavimą.

Propolis (bičių pikis), dar vadinamas vienu stipriausių antibiotikų bičių kaupiama medžiaga pasižymi antibakterinėmis bei antivirusinėmis savybėmis. Jį tikslinga vartoti kartu su kitomis priemonėmis peršalimo metu.

Šaltinis: Partnerių turinys

Komentarai

Vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai