Moterų vėžio simptomai

Kas yra “onkologija” ar “vėžys”, žino tikrai visos moterys, tačiau ar galite pasakyti, kokie pirminiai simptomai išduoda galimą sunkų susirgimą? Onkologinės ligos mirtingumo statistikoje rikiuojasi pirmose eilėse, todėl apie tai kalbėti – tiesiog būtina. Nepamirškime, kad laiku pastebėtą ligą išgydyti kur kas lengviau...

Vienas iš labiausiai nerimą keliančių simptomų – kraujavimas po menopauzės. Kuomet prasideda menopauzė, menstruacijos dingsta visam laikui, todėl atsinaujinus kraujavimui reikėtų nedelsiant kreiptis į medikus ir pasidaryti išsamius tyrimus. Kitas svarbus simptomas – tepimas po lytinio akto arba pakitusios mėnesinės (atsiradę skausmai, užsitęsęs arba gausesnis kraujavimas).

Itin dažnas vėžio simptomas – vandeningos išskyros iš lytinių organų. Jos gali pasirodyti pavienės, arba kartu su kraujavimu. Tikėtina, kad tuo pačiu kankins nemalonus maudimas dubens arba pilvo srityje. Lytinius organus dažnai niežti, juntamas diskomfortas. Šiems simptomams reikėtų skirti ypatingą dėmesį, nes dauguma moterų išskyras bei niežulį ar maudimą supainioja su paprasčiausia infekcija.

Gimdos kaklelio vėžį nustatyti nėra itin sunku, o štai su kiaušidžių vėžiu iškyla gerokai daugiau sunkumų, todėl jei pastebėsite, kad pradėjo mausti pilvo apačią, atsirado šlapinimosi sutrikimų (padažnėjęs, skausmingas arba sumažėjęs šlapinimasis) – nedelsiant kreipkitės į medikus.

Nuo 25 metų kiekviena moteris turėtų reguliariai, kartą per mėnesį savarankiškai apsižiūrėti krūtinę. Kadangi dėl menstruacijų moters krūtinė keičiasi (patinsta ir t.t.), geriausia krūtinę apžiūrinėti tą pačią mėnesio dieną, kad pastebėti pakitimus būtų lengviau. Bet kokie išoriniai pokyčiai turėtų priversti sunerimti:

  • Ant krūtinės pasirodė kraujagyslių tinklelis, dėmelės ar “apelsino žievelė”;
  • Pakito krūtinės arba spenelių forma;
  • Ant krūtinės atsirado neskausmingų sukietėjimų;
  • Spenelio aureolės spalva pakito arba aureolė pakeitė formą;
  • Iš spenelio pasirodo išskyros;
  • Ant krūtinės atsirado įdubimų;
  • Krūtinės temperatūra pakilusi, arba vietomis jaučiama karštesnė oda.

Pakilusi temperatūra – tai dar vienas rimtas simptomas. Jei nėra jokių peršalimo ar kitos infekcijos požymių, o pakilusi temperatūra laikosi ilgiau nei savaitę ir yra atspari karščiavimą mažinantiems vaistams – reikėtų susirūpinti.

2 psl. »

Komentarai (7)

ada 2017-10-27 23:16
siaip as tikrinuos reguliariai bet po kraujo perpylymo nes po gymdymo vos igyvenau kazko gydytoja nepasako sako tyrymai geri bet as jauciuos nekaip pastovus galvos skausmas kraujospudis pastoviai iauksta puse galvos svaigimas kur galeciau visa tai isitirti
ada 2017-10-27 23:01
man jau kuris laikas pastoviai skauda juosmuo pereinantis i sedmeni ilgiau sedint skausmas stipriai suastreja pereina net i nugara siaip pilvo sriti neskauda tik pries menesines jauciu nestipru karsti ir krutine tempia taip kaip pries maitinima tas pats yra ir po menesiniu ar gali buti vezio pradzia
irena 2016-05-03 13:56
man 69metai.Seniai po menopauzes.Ant isoriniu lyties lupu atsirasdavo vienas spuogelis.Patepdavau medetkom ir ilgam praeidavo.Nezinau ar tai susije,bet dabar laikas nuo laiko pastebejau rusvas isskiras,tiesa labai mazai.Niekur neskauda,temperatura normali.Kas tai galetu buti? kkkkka daryti?Labai bijau....Aciu.
Agnesk 2015-08-10 14:15
Turiu problema. Visada po lytiniu santykiu pasirodo kraujavimas. Ir taip jau daug laiko. Pameginsiu paaiskinti taip : praeina menstruacijos. Trunka 5-6 dienas. Is kart po lytiniu santykiu prasideda vel ir rrunka visada skirtingai (gan gausios) kartais pilvo apacia maudzia labai stipriai kartais nieko. Ir taip trunka keles dienas, ir realiai sergu visa menesi. Ar reiketu susirupinti?
sandra 2012-06-29 17:07
baisu...
Zita 2012-06-26 12:17
Reguliariai tikrinkitės, nereikės bijoti :)
Vaiva 2012-06-26 10:51
aš bijodavau, kad krūtinės skausmai reiškia vėžį, bet man paaiškino, kad tai dar ne simptomas. Matyt, susiję su menstruacijų ciklu.

Sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai