Kas yra “onkologija” ar “vėžys”, žino tikrai visos moterys, tačiau ar galite pasakyti, kokie pirminiai simptomai išduoda galimą sunkų susirgimą? Onkologinės ligos mirtingumo statistikoje rikiuojasi pirmose eilėse, todėl apie tai kalbėti – tiesiog būtina. Nepamirškime, kad laiku pastebėtą ligą išgydyti kur kas lengviau...
Vienas iš labiausiai nerimą keliančių simptomų – kraujavimas po menopauzės. Kuomet prasideda menopauzė, menstruacijos dingsta visam laikui, todėl atsinaujinus kraujavimui reikėtų nedelsiant kreiptis į medikus ir pasidaryti išsamius tyrimus. Kitas svarbus simptomas – tepimas po lytinio akto arba pakitusios mėnesinės (atsiradę skausmai, užsitęsęs arba gausesnis kraujavimas).
Itin dažnas vėžio simptomas – vandeningos išskyros iš lytinių organų. Jos gali pasirodyti pavienės, arba kartu su kraujavimu. Tikėtina, kad tuo pačiu kankins nemalonus maudimas dubens arba pilvo srityje. Lytinius organus dažnai niežti, juntamas diskomfortas. Šiems simptomams reikėtų skirti ypatingą dėmesį, nes dauguma moterų išskyras bei niežulį ar maudimą supainioja su paprasčiausia infekcija.
Gimdos kaklelio vėžį nustatyti nėra itin sunku, o štai su kiaušidžių vėžiu iškyla gerokai daugiau sunkumų, todėl jei pastebėsite, kad pradėjo mausti pilvo apačią, atsirado šlapinimosi sutrikimų (padažnėjęs, skausmingas arba sumažėjęs šlapinimasis) – nedelsiant kreipkitės į medikus.
Nuo 25 metų kiekviena moteris turėtų reguliariai, kartą per mėnesį savarankiškai apsižiūrėti krūtinę. Kadangi dėl menstruacijų moters krūtinė keičiasi (patinsta ir t.t.), geriausia krūtinę apžiūrinėti tą pačią mėnesio dieną, kad pastebėti pakitimus būtų lengviau. Bet kokie išoriniai pokyčiai turėtų priversti sunerimti:
- Ant krūtinės pasirodė kraujagyslių tinklelis, dėmelės ar “apelsino žievelė”;
- Pakito krūtinės arba spenelių forma;
- Ant krūtinės atsirado neskausmingų sukietėjimų;
- Spenelio aureolės spalva pakito arba aureolė pakeitė formą;
- Iš spenelio pasirodo išskyros;
- Ant krūtinės atsirado įdubimų;
- Krūtinės temperatūra pakilusi, arba vietomis jaučiama karštesnė oda.
Pakilusi temperatūra – tai dar vienas rimtas simptomas. Jei nėra jokių peršalimo ar kitos infekcijos požymių, o pakilusi temperatūra laikosi ilgiau nei savaitę ir yra atspari karščiavimą mažinantiems vaistams – reikėtų susirūpinti.
Komentarai (7)