Mitybos specialistė Jelena Tulčina: „Atsakingų tėvų darželių ir mokyklų virusai gąsdinti neturėtų“

Artėjantis darželių ir mokyklų sezonas ne vienai mamai kelia nerimą ir jaudulį. Būrys vaikų, pavojinguoju metų sezonu uždarytų vienoje patalpoje, dažnai reiškia tik viena – nesibaigiančius vizitus pas gydytojus, bemieges naktis prie karščiuojančio mažylio lovos ir kreivai į kelintą kartą imamą nedarbingumo lapelį žiūrintį vadovą.
 
Specialistė Jelena Tulčina sako, kad toli gražu ne kiekvienam šis sezonas kelia stresą. „Nejau nepastebėjote, kad net per aršiausias gripo epidemijas vieni vaikai ir toliau žaidžia kieme, o kitiems užtenka menko skersvėjo, kad vėl atsigultų su temperatūra?“ – gydytoja teigia, kad tai – ne sutapimas.
 
Virusas – lyg draugas
 
Natūralios medicinos pradininkė Lietuvoje teigia, kad pagrindinis skirtumas tarp sergančio ir sveiko vaiko – jo imunitetas. „Nusilpęs organizmas pats prašosi pagalbos. Atėjusi liga užkelia temperatūrą ir vaikas bent keletui dienų praranda apetitą. Tai – pirmas ženklas, kad organizmas valosi nuo to, ką patys įsidedame į burną. Virusą ar bakteriją reikia priimti kaip tą tikrą draugą, kuris į akis sako nemalonią tiesą – jūsų vaiko imunitetas silpnas,“ – teigia mitybos specialistė. Ji šypsosi, kad mamos neretai puola kaltinti kitus tėvus, atvedusius į darželį sloguojantį vaiką, kai iš tiesų turėtų atsigręžti į savo šeimą ir susirūpinti, kodėl vaiko imunitetas toks silpnas ir imlus kiekvienam virusui.
 
„Vadinamosios peršalimo ligos iš tiesų nėra peršalimo. Valgant netinkamą maistą, storajame žarnyne kaupiasi pūvanti ir rūgstanti nesuvirškinto maisto masė, žarnos temperatūra krenta vienu laipsniu ir šąla visi organai, kurie ant tos žarnos šildosi. Sutrinka jų fermentatyvinė funkcija, blogėja virškinimas, atsiranda limfos sąstovis. Galiausiai ji mėgina išsivalyti per odą, burną, nosį ar ausis. Virusai ar peršalimas tėra paskutinis lašas užterštame vidiniame fone,“ – teigia ilgametė praktikė.

2 psl. »
Šaltinis: tv3.lt

Komentarai

Vaikų mityba

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai