Mitai apie pienligę

Kaip apsaugoti moters organizmą nuo pienligės ir kaip su ja kovoti? Patarinėtojų  daug: reklama, draugės, gydytojas... tačiau pienligė nepranyksta. Šiame straipsnyje pabandysime išsiaiškinti , kas ta pienligė ir ar teisingai  su ja kovojama.  

Pagal statistiką, virš 30 proc. moterų yra susidūrusios su pienlige (kandidoze), beje, kai kurios iš jų ne po vieną kartą.  Pienligės sukėlėjas – mieliagrybis Candida.  Grybelis nėra kenksmingas. Sąveikaudamas su kitais mikroorganizmais, jis gali ramiai tūnoti moters organizme: ant odos, burnoje, žarnyne, tačiau dažniausiai -  makštyje. Palankiomis sąlygomis, grybelis gali suaktyvėti ir pradėti elgtis agresyviai, o tai ir sukelia sveikatos problemas.

Mitas 1. Pasirodžiusios išskyros – tai pienligė

Išskyros išskyroms nelygios. Reikia atminti apie normalias išskyras, kurios gaminasi priklausomai nuo menstruacijų ciklo fazės. Pienligės atveju išskyrų konsistencija tiršta, kartais net varškinga, gliti, baltos, pilkai  žalsvos spalvos. Išskirtinio kvapo jos neturi, tačiau deginimo ir maudimo jausmas leidžia manyti, kad tai pienligė.  

Maudimas didesne dalimi pasireiškia tų moterų organizme, kurios turi alerginį polinkį  grybeliui. Šiluma skatina maudimą, pavyzdžiui, gulint šiltame patale ar po karštos vonios.  Lytinio akto metu jaučiamas ypatingas diskomfortas. Tačiau visi šie simptomai gali būti susiję ir su kitomis infekcijomis.  Kandidozė nustatoma tik atlikus tyrimą.  

Mitas 2. Pienligės diagnozavimas

Candida grybelių sukeltam uždegimui būdingi tipiniai požymiai. Jie nesunkiai atpažįstami ir liga nustatoma įprastos ginekologinės apžiūros metu. Kai yra neaiškumų, diagnozės patvirtinimui gydytojas ginekologas iš makšties paima tiriamosios medžiagos tepinėliui. Jei tiriant tepinėlį mikroskopu aptinkama Candida grybelių, neabejotinai diagnozuojama pienligė. Kai pacientė serga lėtine, pasikartojančia pienlige, gali būti atliekamas tiriamosios medžiagos pasėlis į specialias mikrobiologines terpes.

2 psl. »

Komentarai (10)

Austėja 2021-04-06 23:28
Laba diena. Turiu labai daug klausimų. Ar pienlige ar kokia nors kita panašią liga gali susirgti 13 metu mergaitė? Ką daryti jeigu iš tavo lytinio organo eina netik tokia balta varškyte, bet ir kas kokios gleivės? Ar labai reikia bijoti to, kad gali atsitikti kaškas blogo ir koki gydymą pasirinkti ir ką naudoti? Labai lauksiu atsakymo.
Toma 2014-02-03 04:25
Pritariu Inesai. Protingos mergaitės Floragyn ovuli ir šiaip profilaktiškai pavartoja, kad neišlystų ta pienligė ar bakterinė vaginozė. Geriau užkirst kelią tokioms ligoms, nei jas gydytis.
inesa 2013-03-19 13:48
Pienligė tikrai savaime nepraeina, reikia gydytis. Tik ne kokiais česnakais, kurie gali dar labiau išdeginti makšties gleivinę. Gydytoja sakė, kad reikia vaistus naudoti (išrašė po tepinėlio) ir makšties mikroflorą stiprinančias ovules. Man padėjo Floragyn.
Joana 2013-01-31 16:07
Esu pažįstama su šia bjauria infekcija ir jau žinau, ko griebtis :) http://www.thecandidadiet.com/ aprašyta, kaip išsigelbėti nuo šios problemos, dieta labai veiksminga :)
ingrida 2012-09-19 00:51
Man nuo sios ligos yra teke gyditis cesnaku. labai veiksminga. tik pradejus gyditis iskart pajutau, kad gereja situacija, praejo deginimas ir sios ligos simtomai.
Varnalesa 2012-05-27 21:19
Aušra, abejoju ar ji gali savaime praeiti :)
Aušra 2012-05-23 15:03
aš įtariu, kad ir pati turiu šią bėdą, bet ji praeina savaime. Panikuoti nereikia, nebent laukiantis.
joa 2012-05-23 09:38
o be vaistų apsieiti negalima? Gal tiesiog nuovirais kokiais apsipraust (juk, pavyzdžiui, šermukšniai naikina grybelius)?
sim 2012-05-22 20:53
Virga, pasitarkite su gydytoja, kad išrašytų probiotikų
virga 2012-05-22 20:53
O, as zinau ka reiskia sita problema :( kiekviena karta kai tik man antibiotikus tenka gerti, kartu ir pienlige pasirodo

Sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ketvirtadalis identiškų dvynių yra veidrodiniai dvyniai. Jų plaukai krenta į skirtingas puses, jie turi veidrodinio tipo pirštų antspaudus ir jeigu vienas yra dešiniarankis, tai kitas – kairiarankis. Tačiau identiški dvyniai turi beveik vienodus protinius sugebėjimus. Tokie dvyniai dalinasi 100% DNR.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai