„Šilkiniai margučiai“ spalvingoms Velykoms

Daugelis per Velykas nori nustebinti ne tik savo artimuosius, susirinkusius prie šventinio stalo, bet ir draugus, padovanodami ypatingus ir išskirtinius margučius. Tikriausiai šiuo atveju be „pasidaryk pats“ neišsiversime, o ir pats marginimo darbų procesas taip pat gali būti puiki laisvalaikio praleidimo forma. Mūsų pasiūlymas – šilkiniai margučiai. Jiems numarginti reikės 100 proc. natūralaus šilko.

Reikės:

  • Margo 100 proc. šilkinio audinio (tai gali būti seni dailių raštų kaklaraiščiai, skarelės ir pan.).
  • Kiaušinių (geriausiai tinka balti).
  • Balto medvilninio audinio (gali būti sena paklodė, pagalvės apvalkalas ar pan.)
  • Siūlo arba raištelio.
  • Žirklių.
  • Acto.

Procesas:

Jei dažymui naudosite kaklaraištį, tuomet jį reikia išardyti taip, kad liktų tik šilkinio audinio pusė (be pamušalo). Galite naudoti įvairių raštų ir spalvų kaklaraiščius, juk tie, kurie dažniausiai nėra labai madingi –puikiai tinka margučių dažymui. Kai išardysite kaklaraiščius, atkirpkite tokia dalį medžiagos (ar senos skarelės), kad į ją galėtumėte suvystyti kiaušinį. Aptraukite kiaušinį taip, kad bent viena pusė ar didžioji jo dalis gerai apsitrauktų medžiaga, kad gautųsi ryškesnis raštas. Tvirtai suriškite galus siūlu, raišteliu ar gumyte. Jau suvyniotą kiaušinį reikia dar kartą suvystyti į baltą ar kitokios šviesios spalvos audinį. Jį taip pat suriškite tvirtai, kad verdant neišsileistų.

Taip paruoštus kiaušinius sudėkite į puodą su vandeniu, įpilkite 1/4 puodelio acto (6 vnt. kiaušinių) ir virkite. Po maždaug 20 min., išimkite kiaušinius ir padėkite juos, kad išdžiūtų ir atvėstų. Tik tada, kai kiaušiniai atvės ir išdžius, galima juos „išlukštenti“ iš visų vystyklų. Kiekvienas margutis turėtų būti lyg mažas siurprizas, nes ne visi išeis tobuli, bet tikrai spalvingi.

Spalvingų Jums margučių!

Šaltinis: Laikas.lt

Komentarai (6)

paslaptis 2017-04-06 19:08
Like gavosi
juste 2015-06-09 07:49
basdziau su sese julija viskas gavosi gerain ir graziai
julija 2015-06-09 07:46
bandisiu per velikas tikiuosiu iseis grazei
mama 2013-04-01 10:10
viskas gaunasi, tiesiog matyt ar ne tokia medziaga pasirinkote, o jei tokia tai gal atcto mazai ipylete, as tai daug ipyliau, ir bandziau ant rudu naminiu kiausiniu, pavyko, tai ant baltu visai grazei turetu gautis:)
as 2013-03-30 20:25
Bandziau ir nesigavo...
Sima 2013-03-30 18:11
Nesigavo :/

Velykos

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai