Mažyli, mes laukiame tavęs...

Jeigu tavo atžalėlei pagaliau suėjo vieneri metukai ir tau kyla klausimas, kada ir kaip reikia pradėti ją auklėti, tu pavėlavai metus ir devynis mėnesius. Nuo seno žinoma, kad bendrauti su vaikučiu reikia dar tada, kai jis auga įsčiose. Tikriausiai daugelis nėštukių pastebi, kad vaikutis aktyviai reaguoja į jų balsą, prisilietimus, mielai klausosi muzikos, kartais netgi šoka ar dainuoja. Nėštumo metu įvairūs žaidimai padeda ugdyti įgimtus įgūdžius, daro bendravimą su laukiamu mažyliu glaudesnį ir įdomesnį.

Pradėkime nuo to, kad perinatalinio ugdymo nereikia vertinti nei per daug rimtai, nei visiškai atmestinai. Atmink, kad kalbame apie net negimusį mažylį, todėl persistengti tikrai nereikia. Bendrauk su juo tik tada, kai turi tam laiko ir esi nusiteikusi – per dieną visiškai užteks žaidimams skirti vos keletą minučių.

Įtrauk į šį procesą kaip galima daugiau giminių, ir, žinoma, tėtį. Tačiau turėk omenyje, kad vaikučio pervarginti negalima. Pirmiausia supažindink jį bent su mamyte ir tėveliu.

Štai keli nesudėtingi pratimai/žaidimai, padėsiantys turiningiau pabendrauti su vaikučiu:

  • Įprask kas rytą nubudusi paglostyti savo pilvuką ir pasakyti „labas rytas“. Prieš miegą nepamiršk palinkėti saldžių sapnų;
  • Vaikštinėdama namuose ar kur nors parke, gali išdainuoti abėcėlę arba atskiras raides – tai padės ateityje vaikučiui greičiau išmokti skaityti;
  • Bent valandą per dieną klausyk klasikinės muzikos (ypač – Mocarto). Stebėk vaiko reakciją;
  • Greičiausiai jauti, kada mažylis nemiega. Ištaikyk tokią akimirką ir paskaityk jam trumpą ir nesudėtingą pasaką. Tai ne tik pažadins meilę grožinei literatūrai, tačiau ir sustiprins atmintį, lavins vaizduotę;
  • Pažaisk žaidimą „ku-kū“. Geriausia įtraukti į jį ir tėvelį. Žaidimo esmė: tėtis pasilenkia prie būsimosios mamytės pilvo iš kurios nors pusės ir sako „ku-kū“. Tai kartojama tol, kol mažylis į tą vietą nestuktelės kojyte arba rankute (kartais jis gali ir visiškai pasisukti į tą pusę). Kai tik vaikutis sureaguoja, kartojama iš kitos pusės.

Paprastai mažyliai gerai reaguoja į ritmiškos muzikos poveikį, todėl trumputėmis ir lengvai įsimenamomis dainelėmis galima žymėti kas dieną pasikartojančius veiksmus (kėlimąsi ryte, prausimąsi ir pan.). Kartojant atpažįstamas dainas, galima struktūruoti vaikučio dieną, be to, jos labai praverčia ir po gimdymo. Jeigu mama gerai kalba kuria nors užsienio kalba ir mažyliui patinka klausytis, kaip mamytė su juo kalbasi, kartais bendrauti galima ir užsienio kalba. Būtina pasakoti jam apie tą pasaulį, į kurį jis ateis.

2 psl. »

Komentarai

Gimdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai