Masažas nėštumo metu

Neretai nėštumo metu būsimoji mamytė jaučia skausmus strėnų ir pečių srityje, skundžiasi tinstančiomis kojomis ir rankomis, prasta savijauta. Vienas iš būdų sumažinti diskomfortą – tai masažas. Pastarasis, beje, gali būti puiki pasiruošimo gimdyti priemonė!

Kuo naudingas masažas?

Vaikučio laukimas – tai ilgas ir džiugus periodas, tačiau kartais dienas apkartina įvairūs negalavimai, nuovargis, prasta nuotaika. Kad visa tai netaptų nuolatiniais palydovais ir netemdytų nėštukei ir jos būsimajam mažyliui šio svarbaus laikotarpio, būtina pagalba. Masažas nėštumo metu yra tiesiog nepakeičiams, jeigu, pavyzdžiui, ima skaudėti nugarą.

Jis padeda atpalaiduoti raumenis pačiose skausmingiausiose vietose, taip sumažindamas nugaros, strėnų ir pečių diskomfortą. Neretai būtent skausmas kliudo moteriai mėgautis savo padėtimi, bendravimu su dar negimusiuu mažyliu, vyru, jaustis sveikai ir laimingai. Dėl to gali susiformuoti negatyvus požiūris į patį nėštumą. Visa tai daro įtaką tiek paties nėštumo eigai, tiek gimdymui, kadangi nėščiosios psichikoje nesąmoningai klojamas negatyvus pamatas. Psichologinis komfortas ir harmoninga emocinė būklė gali būti pasiekiami ranka – tereikia gero ir malonaus viso kūno (ar bent jau nugaros) masažo.

Masažas padeda kovoti su nuotaikų svyravimais, sukeltais skausmų ir hormoninių pokyčių. Taip yra todėl, kad jo metu pagerinama liaukų veikla ir stabilizuojamas hormonų lygis kraujyje.

Svarbu ir tai, kad masažas stimuliuoja endorfinų gamybą – tai padeda nėščiajai atsipalaiduoti ir pajusti malonumą. Dėl to pagerėja nuotaika, jaučiama harmonija ir pusiausvyra. Gera mamytės nuotaika formuoja pozityvią mažylio pasaulėžiūrą, tad masažo nauda yra dviguba.

2 psl. »

Komentarai (2)

Kamilė 2012-07-31 16:37
visiškai pritariu. Bet ką daryti vienišai nėštukei?
Gabija 2012-07-24 15:52
nėra nieko maloniau už vyro masažą. Joks profas nepadarys geriau

Sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai