Manipuliaciniai žaidimai: ligonio metodas

Tėvų ir vaikų tarpusavio kova – niekieno nestebinantis reiškinys, kurio pagrindinis ginklas – manipuliacija. Kad išvengtum nemalonios įvykių baigties, pabandykime išsiaiškinti, kokie būna manipuliacijos scenarijai ir kaip jiems pasipriešinti.

Manipuliacijos scenarijus: ligonio metodas

Kaip elgiasi tėvai

Mamytė, vartanti dukros pažymių knygelę, niekuomet nebara jos už blogus pažymius, tačiau būtinai kiekvieną kartą pabrėžia: “Kuomet aš pamatau dvejetą, man ima skaudėti širdį. Taip kad tu geriau jau neik į lauką, nes gali būti, kad kai kam net ir greitąją gali prireikti iškviesti...”. Mama ne tik manipuliuoja dukters meile, bet dar ir sustiprina poveikį išnaudodama vaiko savanaudiškumą: jei mamai bus blogai, prireiks su ja sėdėti vietoje to, kad galima būtų žaisti lauke.  Kai kurie tėveliai šiuo “teisingu” metodu naudojasi nuolatos. Deja, jei iškilus bet kokiais problemai mamai “netikėtai sustreikuos sveikata”, anksčiau ar vėliau vaikas į pagalbą nebeateis. Blogiausia, kad net ir tikrai susirgus ar blogai pasijautus, bus suku įrodyti, kad tai nėra dar viena eilinė manipuliacija.

Ką daryti? Norėdama paveikti savo vaiką, nepulk apsimetinėti sergančia. Niekuomet neleisk vaikui suprasti, kad jis savo veiksmais tiesiogiai arba ne, paskatino artimo žmogaus sveikatos sutrikimus ar net mirtį. Jei tau iš tiesų pasidarė negera po barnio su vaiku, nedaryk iš to spektaklio, tačiau tuo pačiu ir neslėpk savo prastos savijautos. Kaip įmanoma ramiau paaiškink vaikui, kas nutiko, tačiau neversk kaltės vien jam: “Matai, kas nutinka, kai žmonės pykstasi ir ginčijasi? Nuo jaudulio žmogui gali pradėti skaudėti galvą arba širdį. Gal pamėginkime sekantį kartą labiau pasaugoti vienas kitą ir išsiverskime be barnių ir ginčų?”

2 psl. »

Komentarai

Vaikai ir tėvai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ketvirtadalis identiškų dvynių yra veidrodiniai dvyniai. Jų plaukai krenta į skirtingas puses, jie turi veidrodinio tipo pirštų antspaudus ir jeigu vienas yra dešiniarankis, tai kitas – kairiarankis. Tačiau identiški dvyniai turi beveik vienodus protinius sugebėjimus. Tokie dvyniai dalinasi 100% DNR.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai