Manipuliaciniai žaidimai: jausmų metodas

Heide Benser/Corbis nuotr.

Tėvų ir vaikų tarpusavio kova – niekieno nestebinantis reiškinys, kurio pagrindinis ginklas – manipuliacija. Kad išvengtum nemalonios įvykių baigties, pabandykime išsiaiškinti, kokie būna manipuliacijos scenarijai ir kaip jiems pasipriešinti.

Manipuliacijos scenarijus: jausmų metodas

Kaip elgiasi tėvai

“Jei tu taip elgsiesi, aš tavęs daugiau nemylėsiu”. Kas gali būti blogesnio, nei prarasti pačių svarbiausių žmonių – tėvų meilę? Juk mažylis dėl tėvelių meilės ir šilumos padarys viską, kas tik įmanoma. Tą patį jausmų išbandymo metodą galima panaudoti ir priešingai: “Tu tikriausiai visai manęs nemyli, juk mylintis vaikas neskaudintų savo mamytės. O tu ir vėl manęs neklausai”. Žinoma, jis myli savo mamą, todėl iš visų jėgų pasistengs tą įrodyti. Tiesa, panaudojus šį manipuliacijos metodą vieną, antrą, trečią kartą... jis supras, kad net ir nepaklusus toji meilė niekur nedingsta. Visuomet prisimink, kad toks žaidimas jausmais nuvertina pačią meilės sampratą, paverčią stirpiausią jausmą paprasčiausiais beverčiais žodžiais.

Ką daryti? Niekuomet nesakyk vaikui, kad jo nemyli, arba kad jis nemyli tavęs. Juk abu puikiai žinote, kad tai netiesa. Jei pareikši vaikui, kad nenori su juo kalbėti, nenori jo matyti arba nenori imti jo ant rankų, tai jam taip pat asocijuosis su meilės atsisakymu. Toks vaiko užblokavimas gali būti didelė psichologinė trauma, o ne bausmė. Niekuomet nesinaudok tokiu manipuliaciniu metodu. Kur kas geriau žodžiais apibūdinti tai, ką tu jauti: “Tu mane nuliūdinai. Man dėl tavęs buvo gėda. Man nemalonu, kai tu taip elgiesi. Aš bijau, kai tu šitaip elgiesi” ir t.t.

Kaip elgiasi vaikai

2 psl. »

Komentarai

Vaikai ir tėvai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai