Mamos pieno paslaptis

Tu su nekantrumu lauki, kad tavo pirmagimis išvys šį pasaulį, kai meiliai virsi jam košę, maitinsi iš buteliuko, duosi po „šaukštelį už mamytę, šaukštelį už tėvelį“. Tačiau kuo toliau, tuo labiau už akių kliūva frazė „maitinimas krūtimi“, kad moterų kosultantai, žurnalai madingiems tėveliams ir reklaminiai lankstinukai vienbalsiai sako, jog mamos pienas – tai pats geriausias mažylio maistas.

Tu pradedi domėtis, kokia šio masinio susižavėjimo priežastis, kodėl vaikučiuos, kurie maitinami mišinukais, aplinkiniai taip užjaučia. Tu renki informaciją, tikėdamasi išsiaiškinti, kur slypi mamos pieno paslaptis, klausi savęs: nejaugi jo formulė tokia sudėtinga, kad ir gerą reputaciją užsitarnavusios milžiniškos vaikiškų prekių kompanijos negali sukurti ko nors, kas jį visiškai  pakeistų?

Na, o jeigu vis dėlto ir toliau esi užkietėjusi mišinukų šalininkė, tave tikriausiai šiek tiek sutrikdys tas faktas, kad tokiems gamintojams nė iš tolo nepasisekė sukurti ką nors panašaus į natūralų mamos pieną. Priešpienis, kuris mažais kiekiais išsiskiria pirmosiomis dienomis po gimdymo, mokslininkams pasirodė iš viso neįveikiama užduotis. Jiems belieka skėstelėti rankomis ir pripažinti, kad nė per nago juodymą nesugebėjo priartėti prie šio fenomeno įminimo.

Natūralaus mamos pieno sudėtis yra žinoma kuo puikiausiai: 87 % sudaro vanduo, padedantis palaikyti kūno temperatūrą ir pastovią vidinę organizmo terpę. Angliavandenių, būtinų medžiagų apykaitai (arba vadinamųjų „energijos užtaisų“) piene yra 7 %.  Riebalai būtini galvos smegenų ląstelių statybai ir nervų sistemai. Jie sudaro 7 %. Baltymams tenka 1 % (jie palaiko imunitetą, padeda vaikučiui augti ir vystytis, gerina pieno įsisavinimą). Įdomu tai, kad vitaminų, mikroelementų ir kitų naudingų medžiagų piene yra mažiau negu 1 %!

2 psl. »

Komentarai (9)

elena 2013-11-17 17:04
as maitinanti mama mano dukra yra nerami valgo dainuodama ir nezinau kas darosi?parkit ka daryt?
nesvarbu 2012-12-23 20:00
Manau kad vaikas pakankamai geria is krutynes,
nes vaikas gali susirgti kuo greiciau ir nupirk piena kur sveika tada pasildyk biski palau kol siltas tada duoti vaiku piena gerti taip sveikau
mama 2012-12-17 14:31
nenusikalbek cia kalba ta kuri pati nemaitina,o kodel suniukas,katyte ar karve savo teliuka maitina irgi savo pienu o ne misinukais todel kad tai jam ir skirtas pats pirmas jo mastas toks koks turi buti ka tik gymusiam .dekinga esu gamtai kad dave pienelio uztektinai maitinti savo kudikius tiek kiek jiems pakaktu
........... 2012-12-16 19:19
kuo ilgiau maitinat, tuo labiau serga.darykit isvadas.....suvalgo viska, kas tavyje, emocijas perima taip pat.taigi, kas naudingiau vakui?bobuciu pasakos su tuo pienu
kamile 2012-07-30 17:05
as dziaugiuos kad savo dukryte maitinau krutine todel ir yra stipri sveika mergaite
marija 2012-07-12 23:00
tikra motyna maityna pati
pama 2012-02-23 17:35
aš manau kad neįmanoma sukurti identiško produkto motinos pienui
Bimbam 2012-02-23 15:46
Žinoti sudėtį ir proporcijas - dar ne viskas. Pamenu, mokslininkai bandė išgauti braškių (o gal žemuogių) aromatą. Turėjo visus reikiamus duomenis, kai bet rezultatas išėjo ne toks, kokio tikėjosi :D smarvė išėjo neapsakoma
Eglutė Neskarota 2012-02-23 12:01
Taip, toli dar mokslininkams iki motulės gamtos :D jie gali nustatyti, kiek ir ko yra piene arba priešpienyje, bet analogo sukurti negali. Tegyvuoja mamos!

Kūdikių mityba

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai