Mama, o kur mano tėvelis?

Mes visi nuo mažens esame įsisavinę vieną tiesą: vaikui reikia abiejų tėvų – ir tėvelio, ir mamytės. Tačiau gyvenimas ne visuomet teka tokia vaga, kokios mes pageidaujame. Dar vakar buvai ištekėjusi moteris, o šiandien esi vieniša būsima mamytė. Dar vakar jis prisiekinėjo amžina meile, o šiandien, sužinojęs stulbinančią naujieną apie tavo nėštumą, pabėgo net neatsigręždamas.  

Tokio vyro elgesio priežasčių gali būti daugybė, tačiau rezultatas vistiek liks toks pats: tu užauginsi savo mažylį viena, be vyro pagalbos. Laikui bėgant širdies žaizdos užgis ir tu išmoksi mėgautis ta laisve, kuomet niekas tavęs nevaržo ir niekas nevadovauja. Tačiau visiškai pamiršti to, kurio dėka tau teko visa tai išgyventi, niekuomet nepavyks. O šiek tiek ūgtelėjęs vaikas būtinai paklaus: “Mamyte, o kur mano tėvelis?”.

Mamytės, kurioms vienoms tenka auginti vaikučius, patvirtins, kad klausinėdamas apie tėvelį vaikas gali būti labai atkaklus. Jam patinka fantazuoti ir išsigalvoti įvairiausias istorijas apie neegzistuojantį tėtį. Jo susikurtas tėvelis, kaip taisyklė, būna tikras didvyris: kosmonautas, lakūnas ir t.t. Ir tame nėra nieko keisto, juk visi aplinkiniai vaikai turi tėvelius, kuriais gali didžiuotis, o jis turi tik mamą. Be to, tie patys aplinkiniai vaikai, nuolatos domėdamiesi kuo mažylio tėvas dirba, kaip jis atrodo, ar turi automobilį ir t.t., tiesiog pila žibalą į ugnį, taip paskatindami vaiką dar labiau fantazuoti. Ir anksčiau ar vėliau vaikas norės sužinoti, kodėl jo šeima yra kitokia, nei visų.

Meluoti? O gal pasakyti tiesą?

Pokalbis apie tėvelį tikrai nebus labai lengvas. Tačiau jo išvengti nepavyks. Ir nereikėtų naiviai tikėtis, kad po atviro pokalbio ši tema bus baigta visam likusiam gyvenimui. Po kelerių metų vaikas vėl prisimins tėvelį, tik šį kartą jau kitokioje formoje. Psichologai išskiria tris skirtingus prisiminimų apie tėvelį etapus.

2 psl. »

Komentarai (4)

maryja 2012-07-16 12:23
man 15 mane tevas paliko kai man buvo 5 as ji bandau surasti per interneta ir mane skaudina kad as negaliu kas nors prasau padekite man as jo nemaciau 10 metu.
Kamile 2012-05-15 08:49
Labai džiaugiuosi, kad auginu labai protingą berniuką. Kai jis pirmą kartą paklausė, kur tėvelis, aš tiesiai šviesiai pasakiau, kad tėvelis išėjo pas kitą mamytę. Žinot, ką atsakė mano sūnus? "Mama, tu nesijaudink, aš visada būsiu šalia". Apsipyliau ašaromis iš karto
Ksenija 2012-05-14 13:37
Aš labai bijau šio klausimo. Likom vieni. Nesusiklostė.
Fėja 2012-05-14 09:45
"visuomet turi prisiminti, kad ir aš, ir tėtis tave labai mylime"... O jeigu tai melas? Jeigu vyras kaip tik nemyli, net visiškai nesidomi, kaip sekasi vaikui? Universalių tiesų nėra, todėl ir patarimai "kaip nereikia" sakyti, nėra universalūs. Vieniems gal ir negalima, bet kitiems - nelieka išeities

Vaikai ir tėvai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vienos dienos kūdikio gebėjimas suspausti kumštį yra daug stipresnis, nei mėnesio laiko kūdikio.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai