Mama nori miego

Visiems jau seniai žinoma, kad sveikatos problemos ramybės dažniausiai neduoda naktį. Sudėtingi vaikai jų turi nuolat. Jeigu tavo mažylis yra būtent toks, o gydytojai sako, kad jam viskas gerai, kad iš tokios būsenos išaugama, širdies gilumoje vis tiek jauti, kad su tavo brangenybe kažkas negerai (juk turbūt ne šiaip sau užmiega pirmą ar antrą valandą nakties, o nubunda apie penktą ar šeštą ryto).

Šį sudėtingą išbandymą pakelti sudėtingiausia tokių sunkių vaikučių mamytei. Gerai, jeigu yra artimųjų, kurie gali jai padėti, kad ji galėtų pamiegoti. O jeigu ne? Jeigu mažylis nenori naktį likti su niekuo kitu, išskyrus mamą? Tada ant jos pečių gula ilgų bemiegių naktų našta.

Žinoma, su tokia problema susiduria visos šeimos, kuriose auga mažas vaikas. Anksčiau ar vėliau viskas susitvarko, stoja į savo vietas. O ką daryti iki tol? Juk mamytės darbo diena nesibaigia nei dešimtą, nei vienuoliktą valandą vakaro, o prasidėti gali ir trečią ryto. Ilgainiui mama supranta, kad greta dienos darbų ir rūpesčių prasideda ir tikras naktinis gyvenimas, kuriam taip pat reikia skirti laiko, nors ir labai traukia nusnausti.

Apie tai, kaip moteris gali kompensuoti miego trūkumą, parašyta daug, pavyzdžiui, geriau kai kuriuos dienos darbus palikti nebaigtus ir patikėti juos kitiems namiškiams, o pačiai su vaikučiu dieną prigulti – tačiau tai ir taip atrodo savaime suprantama kiekvienai, kuri augina mažylį. Galima patarti kuo nors užimti vaikutį naktį – daugeliui ir be jokių patarimų tenka ilgokai išstovėti prie lango žiūrint į medžius. O rekomendacija palikti vaikutį savo lovoje vieną, neva jis taip išmoks užmigti pats, sunkaus vaiko mamai atrodo kaip visiška nesąmonė – juk jaudrus, daug rėkiantis ir net bailus vaikutis, niekaip nenulipantis nuo rankų, vienas tikrai neužmigs.

2 psl. »

Komentarai (5)

Nesvarbu 2012-05-31 14:43
jeigu vaikas nori miego tai aš paruošu lova ir vaikas miega kada atsykeliai tai vaikas prašo kažko tai viskas puku
gina 2012-05-22 01:17
as turiu 2 vaikelius ir abu visiskai skirtingi, mergaite nemiegodavo naktimis,o mane tai vare i depresija atrode, kad kazka darau blogai, o berniukas nuo pat gimimo buvo toks ramus, kad net nepajutau, kad turiu naujagymi..
Liuse 2012-02-08 22:34
Kaip aš džiaugiausi, kad mano mažius buvo tikras ramybės įsikūnijimas. Jei pabusdavo, ramiai gulėdavo ir žaisdavo pats su savo rankytėmis ir kojytėmis. Nereikėjo net žaisliukų :)
Julija 2012-02-08 18:37
ačiū dievui, šis laikotarpis jau praėjo. Maniau, išprotėsiu
Žaneta 2012-02-08 17:42
Pavadinimas privertė nusišypsoti :) sutinku, kad reikia ieškoti kompromiso, bet juk baisu, kad kol miegosiu vaikas ką nors pasidarys

Vaikai ir tėvai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ar žinojote, kad suaugęs žmogus turi 206 kaulus, o vaikas – 300 (kai jie auga, kai kurie kaulai susijungia į vieną)

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai