Mama, kur mano šaukštas?

Visi vaikučiai tokie skirtingi! Vieni jau vaikšto įsikibę į greta pasitaikiusius daiktus, o kiti tokio paties amžiaus dar tik nedrąsiai bando stotis. Vieni jau rezga ištisus sakinius, o kiti dar tik taria pirmuosius žodžius. Lygiai tas pats vyksta ir tuomet, kai kalbame apie apie kitus įgudžius, pavyzdžiui savarankišką  valgymą. Kai kurie tėveliai taip skuba išmokyti mažylį savarankiškumo, kad bruka į jo mažytę rankytę šaukštą ir visai įmanomais būdais skatina valgyti be tėvelių pagalbos. Tačiau nereikėtų skubėti, nes jai vaikas dar nebus tam pasiruošęs ir pats neparodys noro mokytis, toks tėvelių elgesys gali ilgam atimti iš vaiko valgymo malonumą. Žinoma, ne itin geras ir priešingas variantas, kuomet tėveliai per ilgai uždelsia, ir taupydami savo laiką viską padaro už mažylį. Taigi 65 kartą norime pakalbėti apie tai, kada metas vaikučiui duoti šaukštą į rankas.

Mūsų manymu, idealiausias laikas pratinti vaiką valgyti savarankiškai tuomet, kai vaikas parodo susidomėjimą. Tačiau kad viskas pavyktų pagal planą, reikėtų žinoti ir dar keletą svarbių aspektų. Pavyzdžiui, kokius įrankius duoti vaikui. Geriausia, kad vaikui skirtas šaukštas būtų plastmasinis – nuo jo ir triukšmas mažesnis (o mažieji labai mėgsta pastuksenti į stalo kraštą) ir jis lengvesnis, taigi savaime suprantama, mažyliui bus lengviau juo naudotis ir mažesnė tikimybė susižaloti. Be to, metaliniai šaukštai būna šalti, o būtent šalčio vaikutis gali išsigąsti. Kad mažylis norėtų naudotis šaukštu, gali išbandyti nedidelę gudrybę. Nupirk jam plastmasinę lėkštutę aukštais kraštais, kurios dugne būtų koks nors spalvotas paveiksliukas, labai traukiantis akį. Parodyk vaikui, kad su šaukštu kabinant maistą, ant dugno pasimato kažkas labai įdomaus. Tai bus puikus stimulas stengtis ištuštinti lėkštę.

2 psl. »

Komentarai (6)

hj 2011-12-07 12:05
nezinau, kaip as tau pavydziu=D ir as dvyniu noriu, ir berniuku=D
Regina 2011-11-23 22:01
Labai gera mintis su ta spalvota lekstute. Butinai pasiulysiu savo dukrai, nes mano anuke maisto bijo kaip velnio, ypac jei reikia sedeti virtuveje prie stalo. O kai leidziama begioti ir vaikstoma jai is paskos su lekste, tada bent kelis kasnius suvalgo
Nepavydžiu 2011-11-23 21:51
Oj nepavydžiu tau dvynukų. Tarp mano sūnaus ir dukros pusantrų metų skirtumas ir tai kartais problemų iškyla, nors mažasis jau pakankamai savarankiškas ir net sesę padeda pamaitinti
Nežinau 2011-11-23 16:46
Nežinau, aš tai tikriausiai išprotėsiu. Turiu pusantrų metų dvynukus. Kai ateina metas valgyti prasideda didžiausi skandalai jei bandau maitinti pati. Kai abiems leidžiu valgyti savarankiškai tai virtuve atrodo kaip po karo. Vienam iškrenta maistas iš šaukšto ir kitam būtina padaryti tą patį.
Pufff 2011-11-23 16:42
Ooo, taip, tvarkelės, kol vaikas išmoks valgyti, nebus
Eliza 2011-11-23 16:06
Jetus, kokia miela nuotrauka!

Vaikų ugdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Europoje tėvais tampama vidutiniškai 29 metų, tuo tarpu Indijoje - sulaukus 19.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai