Lietuvos žvaigždės karjeros sėkmės receptais dalinosi su globos namų jaunuoliais

„Darbo nereikia. Na, nebent norite turėti už ką pavalgyti“, – rėžė humoristas Justinas Jankevičius. „Rinkdamiesi darbą, negalvokite apie pinigus. Daug svarbiau – surasti veiklą, kurioje būsite laimingi“, – pridurdama patarė dizainerė Agnė Kuzmickaitė. Tokios frazės iš Lietuvos garsenybių skambėjo globos namų „SOS vaikų kaimai“ jaunuoliams, dalinantis karjeros kelio pakilimais ir nuosmukiais renginyje „Karjera tavo rankose“.

Tokia iniciatyva siekiama paskatinti jaunimą pasiruošti gyvenimui po pilnametystės, išsirinkti karjerą ir susiplanuoti savo ateitį. Renginio metu 16-23 m. jaunimui apie stiuardų ir kelionių gidų profesijų subtilybes taip pat pasakojo šių profesijų atstovai, savo patirtimi dalinosi ir dainininkas Marijonas Mikutavičius.

„Džiugu, kad vyksta tokie projektai vaikams, jaunimui. Juk tam ir gyvename, kad galėtume pasidalinti savo istorijomis, patirtimi ir patarti jauniems žmonėms, kad pasimokytų ne tik iš savo, bet ir iš kitų klaidų. Tikiuosi, kad palikau jaunuoliams kažką, iš ko jie galės pasimokyti, rinkdamiesi savo kelią. Man buvo labai smagu – šiltas ir paprastas bendravimas visada geriausias atlygis ir dovana“, – įspūdžiais dalinasi televizijos laidų vedėjas ir humoristas Justinas Jankevičius.

Pasak „SOS vaikų kaimų“ Jaunimo namų vadovo Gražvydo Pavalkio, tokios ir panašios iniciatyvos vaikams ir jaunimui itin reikalingos. „Paaugliams svarbu turėti autoritetą, į kurį galėtų lygiuotis. Kalbant su suaugusiaisiais dažnai gyvenimo patarimai praslysta pro ausis, o girdint patirtį iš įžymių žmonių viskas atrodo kur kas rimčiau ir suprantamiau. Taigi priminti jaunimui, kad karjerą reikia planuoti, o patirtį kaupti pamažu, pavyzdžiui, susirandant mažesnius darbelius vasarai, yra labai svarbu. Toks neformalus ugdymas efektyvesnis už formalųjį, nes mokomasi per patirtį“, – teigia G. Pavalkis.

Siekiant padėti jaunimui įsitvirtinti darbo rinkoje, „SOS vaikų kaimai“ su verslo įmonėmis taip pat inicijuoja profesinio ugdymo programą, kuomet jaunimas vasarai įdarbinamas ar priimamas praktikai įmonėse. Vienas išskirtinesnių bendradarbiavimo pavyzdžių – su degalinių tinklu „Statoil“, kuris padėjo suorganizuoti ir renginį „Karjera tavo rankose“. Dėl ilgalaikio bendradarbiavimo ir metų veiklų planų rengimo jaunimui suteikiama galimybė nuosekliai mokytis ir tobulėti, kuomet finansuojami vaikų pasirinkti būreliai – kompiuterių, gimnastikos, gitaros, dailės, plaukimo ir kt., įsteigiamos stipendijos studijoms VU ir ISM universitetuose, suteikiama darbinė patirtis – jaunuoliai įdarbinami „Statoil“ degalinėse pusei etato.

G. Pavalkio teigimu, rezultatai akivaizdūs – per 2 metus vasaros metu degalinių tinkle dirbo jau 17 jaunuolių, o iš jų 2 net liko dirbti pilnu etatu. „Tai įrodo, kad „SOS vaikų kaimuose“ užaugę žmonės yra pilnaverčiai visuomenės nariai. Yra ir išskirtinių bendradarbiavimo atvejų, kuomet apmokamos studijos universitete, dalyvavimas muzikinėse gastrolėse JAV ir Europos miestuose, kelionė į Europos plaukimo čempionatą šuolio į vandenį dalyvei. Tokia pagalba   leidžia vaikams augti ir siekti savo svajonių, o mums džiugu, kad mūsų vaikai turi visas galimybes gerų žmonių dėka“, – džiaugiasi G. Pavalkis.

„SOS vaikų kaimai“ globoja 100 vaikų, kuriais dėl įvairių priežasčių negali pasirūpinti jų tikrieji tėvai. „SOS vaikų kaimų“ šeimose auga  vaikai, jaunuoliai, globojami specialistų, gyvena „SOS jaunimo namuose“, arba naudojasi organizacijos teikiama pagalba, pradėdami savarankišką gyvenimą. „SOS vaikų kaimai“ dar padeda virš 200 vaikų Šeimų stiprinimo centre Vilniuje ir vaikų dienos centre Alytuje bei Pivašiūnuose. Prie organizacijos globotinių gerovės prisideda  verslo įmonės, 521 „SOS draugų klubo“ nariai, teikiančių pastovią paramą, bei  kiti  geros valios žmonės.

Komentarai

Vaikų ugdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Korėjoje į vaiko amžių įskaičiuojami tie 9 mėnesiai, kuriuos jis praleido motinos įsčiose, todėl korėjiečiams visada metais daugiau, nei jų bendraamžiams iš kitų šalių.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai