Lietus ir balos – tai priežastis išeiti į lauką su vaikais

Lietingu oru vaikai dažniausiai paliekami sėdėti namuose, tačiau žaidimai su vandeniu – tai kaip smagus įvadas į fiziką. Žinoma, būtina imtis atsargumo priemonių.
 
Jeigu už lango nesiaučia audra ir vanduo nesiekia kelių, sėdėti namie nėra reikalo. Išnaudokite lietingą dieną mokydamiesi fizikos, bet be vadovėlių ir formulių. Jūsų laukia įdomūs praktiniai užsiėmimai. Šį kartą papasakosime, kaip „šlapią pasivaikščiojimą“ paversti „moksliniu tyrimu“.
 
Apsiaukite guminius batus, apsivilkite lietpaltį, pasiimkite su savimi skėtį ir maišelį su priemonėmis. Jums reikės popieriaus (įvairių spalvų ir faktūrų, nuo tualetinio popieriaus iki kieto kartono), putplasčio, skardinės, plastikinių indelių. Ir pirmyn į lauką – praktikai jūs jau pasiruošėte.
 
Balos
 
Balų apeiti nereikia, net atvirkščiai – ieškokite jų, tyrinėkite jas. Per balas galima ne tik bėgioti. Jei lietus baigėsi, bala virsta veidrodžiu. Patyrinėkite atspindžius.
 
Pro šalį pravažiavo automobilis ir paliko baloje spalvas ir formą keičiančią dėmę? Fizikoje šis reiškinys vadinamas interferencija, bet pradinukams ir ikimokyklinukams pavadinimo žinoti nereikia. Tiesiog atkreikite dėmesį į dėmę, paklauskite vaikų: „Kodėl dėmė neišnyksta? O jei į balą įlašinsite akvarelinių dažų, ar rezultatas bus tas pats? Kokias spalvas matote? Kas bus, jei lazda perbrauksite per dėmę? O kur jų dar galima pamatyti?“ Atsakymas į paskutinį klausimą labai paprastas. Tokias pat vaivorykštės spalvas galima pamatyti pučiant muilo burbulus.
 
Dar viena nesenstanti ir vaikų mėgstama pramoga – laivelių plukdymas. Išmokykite savo atžalą juos lankstyti, o eidami pasivaikščioti pasiimkite kelis su savimi. Paleisti laivelius į balą galima taip, kaip jums patinka – pavyzdžiui, galite rungtyniauti tarpusavyje, kieno laivelis pirmas pasieks kitą krantą, keldami vėją ir bangas. Nestandartiniai „laiveliai“, tokie kaip putplasčio gabalai ar metaliniai dubenėliai, bus taip pat įdomu. Paprastai vaikai patys klausia: „O kodėl jis neskęsta?“ Pasiūlykite laivelį „pakrauti“ ir stebėkite, kada jis ims skęsti.

2 psl. »

Komentarai (1)

Ieva 2020-02-13 11:17
Su laiveliais į miesto balas ir dar tyrinėt automobilio dėmes, super praktika, tik į sveikatą.

Žaidimai vaikams

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai