Lieknėjame gerdamos vandenį

Praktiškai visos moterys atėjus pavasariui susigriebia, kad metas numesti per žiemą sukauptus riebaliukus. Šiek tiek apriboti maistą ir pradėti aktyviai sportuoti - šias svorio metimo priemones žinome kiekviena. Tačiau patobulinti figūrą galima ir tiesiog geriant vandenį.

Amerikos mokslininkai iš Virdžinijos universiteto atliko tyrimus, kurie parodė, kaip vanduo padeda atsikratyti antsvorio. Kelių mėnesių laikotarpyje 2 grupės dalyvių kasdien skirtingu režimu vartojo vandenį: pirmoji žmonių grupė išgerdavo stiklinę vandens prieš maistą, o antroji žmonių grupė vandenį gėrė kada norėjo. Eksperimento pabaigoje paaiškėjo, kad pirmosios grupės dalyviai neteko daugiau svorio.

Faktas, kad vanduo yra svarbiausias elementas, leidžiantis organizmui tinkamai funkcionuoti. 2/3 žmogaus kūno sudaro vanduo. Tvirtuosiuose kūno elementuose – kauluose, vandens yra 22%, raumenyse ir smegenyse – 75%, kraujyje – 92%, o skrandžio sultyse – 99%. Be vandens nevyktų svarbiausi apsikeitimo procesai, tame tarpe ir energetiniai, deginantys riebalus. Vandens trūkumas neleidžia organizmui tinkamai funkcionuoti, nes dehidratavusios ląstelės nesugeba veikti pilnu tempu ir tokiu būdu negali sudeginti pakankamai energijos.

Mokslininkai teigia, kad geriant pakankamą kiekį vandens, medžiagų apykaita paspartėja 3%, taigi 3% greičiau numesi svorio. Be to vanduo sukelia sotumo jausmą, taigi valgyt norisi mažiau. Dažnai žmogaus organizmas susipainioja, todėl sumaišo alkio ir troškulio jausmą. Todėl pajutus alkį pirmiausia reikėtų išgerti stiklinę vandens, kad įsitikintumėte, kad tikrai esate alkani, o ne ištroškę.

Sulieknėti vandens pagalba iš tiesų įmanoma, jei tik laikysitės kelių paprastų patarimų:

  • Likus 20 minučių iki pusryčių, pietų ar vakarienės, išgerkite stiklinę vandens. Taip užtikrintai sumažinsite apetitą, taigi suvalgysite mažiau maisto.
  • Geriamas vanduo turėtų būti maždaug kambaro temperatūros. Manoma, kad organizmas, stengdamasis sušildyti vandenį, veltui eikvoja energiją, todėl mažiau jos skiria maisto suvirškinimui. Be to, šaltas vanduo iškreipia sotumo jausmą, todėl greito maisto restoranuose gėrimai dažniausiai patiekiami su ledukais, kad klientai jaustųsi alkanesni.
  • Net ir vidutinės klasės restoranuose ar kavinėse ant stalo įprastai turėtų būti grafinas vandens. Jei vandenį tenka pirkti, ką gi... Tai tikrai bus naudingiau, nei gerti kavą ar arbatą.
  • Jei pirksite vandenį parduotuvėje, geriau rinktis tą, kuris supilstytas į stiklinę tarą. Plastikinių butelių sudėtyje yra kenksmingų dalelių, kurios ypatingai veiklios tampa karščio metu.
  •  Nėra gerai, jei vandenį gersite tada, kai jau imate jausti troškulį. Troškulys rodo, kad organizmas jau neteko dalies skysčių, todėl gerti reikėtų reguliariai, kad troškulio niekuomet nejaustumėte.
  • Iš karto atsikėlus pirmas darbas kurį turėtumėte padaryti – tai išgerti vieną stiklinę vandens, kad organizmas atsigautų ir iš karto pradėtų dirbti. Tokiu būdu vėliau jam bus lengviau suvirškinti gaunamą maistą.

Komentarai (4)

Sandra 2013-08-17 23:48
Puikus būdas, išbandytas. Kad vanduo būtų skanesnis, galima įsispausti ir įsimesti cirtinos,greifuto, mėtų.. Vasarom atgaivinimui įmesti ledukų :) ištirpęs užšaldytas vanduo yra sveika :)
Nijolė 2012-05-08 11:54
Alkis nemažėja, bet tiesa ta, kad kraujas suskytėja, vadinasi, cheminės reakcijos vyksta greičiau ir žmogus tikrai gali sulieknėti
Pupa 2012-05-08 09:42
man nepatinka toks lieknėjimo būdas - man jis neveikia :(
xxParis 2012-05-07 15:36
Žinokit aš turėjau keletą papildomų kilogramų. Kadangi sportuoti nemėgstu, o pavalgyti man vienas iš didžiausių malonumų, pradėjau tiesiog gerti daugiau vandens, kad skrandis nebūtų tuščias ir mažiau suvalgyčiau. 3 kg numečiau per pusantros savaitės

Kūnui

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kiekvieną minutę gimsta apie 200 vaikų. Daugiausiai vaikų gimsta liepos mėnesį.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai