Labiausiai paplitusios jaunų mamyčių klaidos

@ Shutterstock

Jauna mama – pavargusi mama. Vaiko priežiūra pirmaisiais jo gyvenimo metais pagal intensyvumą gali būti sulyginama su chirurgo arba šachtininko darbu, bet patys gydytojai su tuo nesutinka – jų teigimu, tokio amžiaus vaikui daug priežiūros nereikia, o mamytės taip pervargsta tik dėl to, kad dar nežino mažylio fiziologijos ypatumų ir todėl prisidaro sau papildomų rūpesčių.
 
Situacija: vaikas nurimsta tik ant rankų ir ima verkti iš karto, kai tik paguldote jį į lovytę.
 
Išeitis: vystykite mažylį – bent jau kai guldote jį miegoti.
 
Kodėl vaikams taip patinka ant rankų? Priežastis paprasta: jiems patinka jausti prisilietimą. Pirmieji gyvenimo mėnesiai – adaptacinis periodas. Mažyliui reikia sąlygų, kurias jis turėjo motinos įsčiose – šilumos, tamsos, ankštumo. Tokią galimybę suteikia laisvas vystymas (vokeliai, „kokonai“ ir pan.). Vaiko rankytės ir kojytės nesuvaržytos, nėra fiksuotoje padėtyje, tačiau mažylis negali jų judinti visiškai laisvai, todėl ramiai užmiega lovytėje.
 
Situacija: vaikas nurimsta arba užmiega tik tada, kai girdi lopšinę.
 
Išeitis: paleiskite gamtos garsų (lietaus, jūros, miško) įrašą.
 
Motinos įsčiose vaikutis viską priima kaip „baltą triukšmą“, t.y. girdi neaiškius, monotoniškus garsus. Štai kodėl kai kuriems vaikučiams užmigti padeda įjungtas dulkių siurblys, plaukų džiovintuvas, skalbimo mašina, ventiliatorius, kondicionierius ir kita technika. Kai atžala miega, nereikia vaikščioti pirštų galiukais – galima drąsiai užsiimti savo reikalais. Gamtos garsų įrašas padės nuraminti vaiką, kai tokių reikalų neturite. Jei dainuojate mažyliui, pasirinkite tinkamą lopšinę, kurioje daugiau šnypščiančių, švokščiančių garsų.

2 psl. »

Komentarai

Po gimdymo

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Daugiausiai vaikų turintis žmogus pasaulyje - tai Maroko sultonas Ismailas. Jis augina 548 sūnus ir 340 dukterų. Jo hareme vaikas gimsta maždaug kas 20 dienų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai